Новини

У Борзнянській громаді в ліс випустили диких свиней

Десять дорослих і 19 поросят нещодавно випустили на волю в урочищі Базарщина, що у Борзнянському лісництві. Раніше звірі жили у загородці площею 16 гектарів. На цій території ліс і ставок. Взимку їх підгодовували. Дикі звикли до людей. А нині мають їх остерігатися. Бо тепер живуть там, де ходять браконьєри та офіційні мисливці.

У 2013-2014 роках диких свиней викосила африканська чума. Лісівники вирішили відновити, популяцію на 107 тисячах гектарів мисливських угідь.

— Тварин закупили у приватників в Черкаській та Сумській областях, інших регіонах. Домовлялися. Є таке поняття, змішування крові, — пояснює 40-річний Андрій Данько, директор державного підприємства «Борзнянське лісове господарство».

— Скільки у загородці лишилося?

— П’ять самок і кабан. Наступного року вони дадуть приплід. Будемо і їх випускати.

— Дорого коштує молоде дике поросятко?

— Ми брали річних, щоб могли давати приплід. Одне близько п’яти тисяч гривень.

— Ви їх випустили у дику природу, а там мисливці. Скільки коштує ліцензія на кабанчика?

— Близько трьох тисяч гривень, плюс бланк. Раніше він обходився десь у 600 гривень. Торік у нас за відсутності поголів’я на кабана ліцензій не було.

— Свині призвичаїлися, що їх підгодовують. Чи не будуть вони надто довірливі до людей?

— Сподіваюся, що інстинкт самозбереження візьме своє. Одна свиноматка залежно від умов, наявності кормової бази, дає потомство шість-вісім поросят.

— Андрію Анатолійовичу, не думаєте, що всіх завезених диких свиней вистріляють?

— Людина навіть з ліцензією не може сама піти. З нею йде наш єгер. Вся організація полювання відбувається під наглядом єгерів, навіть у приватних угіддях.

— Популяції яких звірів ще треба відновлювати?

— Можливо, оленя, але це витратно. У вольєрному середовищі вирощують і фазанів, а потім відпускають, і зайців-русаків. У нас заячий-вольєр є. Дві зайчихи і самець. Ми їх відловили у дикій природі. Чекаємо, що покажуть скоро нам своє потомство.

Найближче до урочища Базарщина село Забілівщина. Воно входить до Борзнянської ОТГ.

— Чи не будуть кабани рити картоплю і знищувати кукурудзу на городах? — поцікавилася у 48-річної Лариси Осадчук, голови Борзнянської ОТГ.

— На території, де живуть ці тварини, стоять годівниці, їм кормів вдосталь.

Нещодавно мала розмову з головним лісничим. Вони постійно закуповують зерно кукурудзи, інші корми. Хочуть ще взяти землі, аби вирощувати самим. Бо купувати у агрофірм дорого. Але якщо раптом будуть скарги, вживатимуться заходи.

Джерело: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська,

Земля – у комунальну власність громад

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад. Як відбувається цей процес, які є складнощі – коментують голови громад, обрані від «Слуги Народу». Сергій Малець, голова Олишівської селищної громади: «Нарешті без…

У Борзнянській громаді в ліс випустили диких свиней

Десять дорослих і 19 поросят нещодавно випустили на волю в урочищі Базарщина, що у Борзнянському лісництві. Раніше звірі жили у загородці площею 16 гектарів. На цій території ліс і ставок. Взимку їх підгодовували. Дикі звикли до людей. А нині мають…

Освітлення вулиці у Борзнянській ОТГ

Вуличне освітлення є одним з основних елементів благоустрою будь-якого населеного пункту, оскільки воно виконує безліч функцій: убезпечує транспортний та пішохідний рух, робить середовище більш затишним та естетичним, а правильно сплановане, якісне вуличне освітлення також сприяє запобіганню злочинних дій. До міського…

У Борзні нелегальна заправка приносить мільйонні прибутки. ФОТО

Вже не вперше у публічному просторі з’являються повідомлення про те, що у Борзнянській громаді працює нелегальна газозаправна станція. При чому, розташовується у технічних приміщеннях буквально поряд з легальною відомою всім борзнянцям АЗС. Жителі Борзнянської громади повідомляють, що на території громади…

У Борзнянській громаді відновлюють міський стадіон

Борзнянська міська громада розпочинає реалізацію проєкту з відновлення міського стадіону «Колос». Головна спортивна споруда міста із часів будівництва капітально не ремонтувалась, тут відсутні умови як для повноцінного тренування, так і для глядачів. Цієї весни громада власними силами вже почала благоустрій…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: