Новини

Сім’ї з дітьми приїхали, а школу у Дроздівці з 1 вересня закриють

22 квітня восьма сесія Куликівської селищної ради проголосувала за закриття з нового навчального року трьох шкіл громади. У селах Виблі, Кладьківка та Дроздівка.

У цей час на площі перед приміщенням, де засідав депутатський корпус, з плакатами: «Я хочу, щоб моя дитина навчалася у Дроздівській школі!» — стояли батьки учнів з Дроздівки.

У школі-дев’ятирічці донедавна був 41 учень. Завдяки ініціативі місцевої мешканки 34-річної Оксани Зубок, директора будинку культури, у село за останні два місяці приїхало дев’ять багатодітних родин. І школа поповнилася ще на 11 діток. Є перспектива, ще кілька сімей планують переїхати у Дроздівку. Оксана через інтернет запрошувала сім’ї з усіх областей України, аби зберегти школу і відродити село.

— У середньому шкільному автобусі 18 місць. Нам запропонували на вибір школи, Куликівка або Орлівка. Але ніхто не пояснює, як повезуть дітей. Адже за один раз всі не вмістяться. Нині 11 дітей їздять в інші населені пункти. Але якщо всіх додати, то на 1 вересня буде 59 учнів. Якщо автобус на 18 місць, вони навіть у три рейси не влізуть, — аргументує Оксана Зубок.

— Оскаржуватимете рішення сесії в судах чи сподіваєтеся на інше урегулювання ситуації?

— Ми готові хапатися за соломинку. Готуємося і до суду також.

— Як зреагували люди, котрі переїхали жити з дітьми до Дроздівки?

— Так само, як і я, мама трьох дітей, стояли на площі.

— А були батьки учнів двох інших сільських шкіл, які закриватимуть?

— Тільки дроздівські.

— О котрій дітям потрібно прокидатися, щоб встигнути до школи?

— Якщо підвіз у кілька разів, о 6.00.

— Чи є харчування у Куликівці?

— Є. Недешеве, до 400 гривень на місяць (17 гривень день. — Авт.). Більшість сільських батьків не зможуть потягнути. А в селі дитина на перерві може і додому збігати. І харчуватися у школі, коштують обіди 150 гривень на місяць. Бо ми ж кожного року приносимо свої овочі.

— Це остаточне рішення сесії, про закриття? — поцікавилася у 50-річної Світлани Масльонки, начальника управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської ОТГ.

— Так.

— У Дроздівці нарахували, що на 1 вересня у них буде до 60 учнів. У скільки етапів їх возитимуть, якщо в автобус за раз стільки не вміститься?

— В автопарку управління шість шкільних автобусів. Вони мають різну кількість посадкових місць. Ми на той напрямок «перекинемо» автобус, де 27 місць. Якщо даємо його на два рейси, то він закриває маршрут.

— В якій послідовності возитимуть учнів? Можливо, і з дитсадка забиратимуть діток?

— Садочок поки що не закривається. У плані оптимізації він стоїть на 2022-й рік. Але це при умові, що демографічна ситуація погіршиться. Якщо родини з дітьми приїхали і наповнення буде, ніхто його не закриватиме.

— Що буде з учителями і персоналом?

— По педагогічному колективу — ми працевлаштуємо всіх. У них там одинадцять вчителів. Чотири з них пенсіонери на контракті. Вже завершують свою роботу. Треба ж і молоді кадри приводити. По техпрацівникам працюємо. Не приховуватиму: всіх не працевлаштуємо. У школі неповні класи. Коли в одному менше п’яти учнів. Що на перше місце треба поставити? – продовжує Світлана Масльонка. — Річ у якості базової освіти. Тому і батьки, і вчителі мають турбуватися, щоб дати дитині максимум. Якщо школа за десять хвилин їзди, і дитина йде у конкурентне середовище, в обладнаний клас, до вчителя-предметника, який читає один предмет, а не три, то постає питання: кому ми робимо гірше? Вислів «Нема школи — нема села» застарів. Батьками маніпулюють. Вони зараз не думають про якість освіти. Недавно ми отримали обладнання в кабінет біології куликівської школи на 700 тисяч гривень. Тож давайте порівнювати: чи біологія у селі, чи в центрі громади?

— Світлано Петрівно, ви робили рейтинги за результатом успішності шкіл громади. На якому місці Дроздівка?

— По ЗНО немає результатів, бо вона дев’ятирічка. По олімпіадах за останні два роки не мали ніяких місць. Отож про якість знань можна довго дискутувати.

Джерело: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №18 (1825), 6 травня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Куликівська,

У Куликівській громаді батьки школярів судитимуться із селищною радою

У селі Дроздівка Куликівської громади, про відродження якого з ініціативи самих мешканців писав «Голос України» і розповіли практично всі всеукраїнські медіа, місцева влада, а це – Куликівська селищна рада – попри протести батьків, попри збільшення числа учнів у школі прийняла…

У Куликівській ОТГ створили робочу групу з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Минулого тижня рішенням виконавчого комітету  Куликівської селищної ради створено Робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Ліквідація району, як наслідок – ліквідація та реорганізація установ бюджетної сфери призвела до вивільнення частини працівників та зменшення кількості робочих…

Сім’ї з дітьми приїхали, а школу у Дроздівці з 1 вересня закриють

22 квітня восьма сесія Куликівської селищної ради проголосувала за закриття з нового навчального року трьох шкіл громади. У селах Виблі, Кладьківка та Дроздівка. У цей час на площі перед приміщенням, де засідав депутатський корпус, з плакатами: «Я хочу, щоб моя…

У Куликівській ОТГ затвердили план оптимізації освітніх закладів

Депутати Куликівської ОТГ затвердили план оптимізації  освітніх закладів громади  на 2021-2023 роки Ми вже повідомляли про проест жителів села Дроздівка біля Куликівської селищної ради – люди приїхали вимагати від селищної ради не закривати школу в їхньому селі. Наразі розміщуємо офіційний…

Закривають школу, яку рятували місцеві, заселяючи село багатодітними сім’ями

Біля Куликівської селищної ради протестували близько двох десятків жителів села Дроздівка. Люди приїхали вимагати від селищної ради не закривати школу в їхньому селі. З плакатами та гаслами близько двох десятків людей приїхали до Куликівської селищної ради. Вимагали недопущення закриття школи…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: