Новини

Корюківська громада розробила нові правила з благоустрою: чекають на пропозиції від жителів

Корюківська міська рада повідомила, що жителі громади та суб’єкти господарювання можуть подавати свої пропозиції та зауваження щодо нових правил благоустрою до 16.00 29 травня.

За інформацією міськради, нещодавно був розроблений проєкт нових Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання та прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів і додержання тиші в громадських місцях населених пунктів Корюківської міської територіальної громади.

Документ розміщений на вебсайті міськради в розділі «Нормативні документи — Регуляторна діяльність».

За словами начальника юридичного відділу-державного реєстратора міськради Івана Ващенка, до 16 години 29 травня мешканці громади, а також суб’єкти господарювання можуть надавати особисто або надсилати свої зауваження та пропозиції з приводу нового документа.

Це можна зробити письмово на адресу: вул. Бульварна, 6, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300, на e-mail: koryukivka.rada@gmail.com, а також зателефонувати на номери: 3-41-46, 3-44-81, 2-13-79.

Після затвердження нових правил ми будемо по них жити, тобто в обов’язковому порядку їх дотримуватися. Іван Ващенко каже, що на сьогодні на території громади діють Правила благоустрою, що були затверджені ще 30 квітня 2008 року.

Від того часу до них вносилося багато змін і доповнень, зокрема, після об’єднання та приєднання сільських громад. Тож зараз вони уже не відповідають чинній нормативно-правовій базі України. А це означає, що не можуть об’єктивно регулювати відносини, які виникають у сфері благоустрою.

Доцільно їх увідповіднити з Типовими правилами благоустрою території населеного пункту, що затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310.

Якщо немає чітких правил та норм поведінки юридичних і фізичних осіб у сфері благоустрою на території громади, то немає й підстав для застосування засобів адміністративного впливу до порушників

Неможливо урегулювати ряд суспільно важливих моментів. Наприклад, встановити вимоги стосовно впорядкування територій підприємств, установ, організацій, прилеглих до них та закріплених територій.

Обумовити вимоги щодо утримання зелених насаджень на територіях загального користування, порядок розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд, а також порядок демонтажу незаконно встановлених малих архітектурних форм та тимчасових споруд.

Правилами встановлюються вимоги щодо тиші в громадських місцях та використання об’єктів благоустрою власниками транспортних засобів

Відповідний проєкт направили до державної регуляторної служби України для проведення аналізу з дотримання законодавчих вимог і процедур. Свої пропозиції та зауваження можуть подавати й мешканці громади.

Треба обговорювати все, адже за порушення Правил передбачені адміністративні покарання – від 340 до 1360 грн, плюс компенсація заподіяної шкоди.

За собаку без намордника 51 гривня, за вирвану тую — 1360. За які порушення штрафували корюківчан

Правила для всіх без винятку

Правила регламентують відносини, які вже склалися в суспільстві: між громадянами, між владою і громадянами, між суб’єктами господарювання і владою, між самими суб’єктами господарювання. Запроваджені правила мають виконуватися всіма без винятку.

Начебто усі розуміють, що мити машину на пляжі не можна, як і рвати квіти на газонах. Але якщо ці правила не переносяться на папір, вони не мають юридичної сили. Або, наприклад, правила тиші. Хто не знає, що не можна перевищувати рівень шуму в житлових будинках, на прибудинкових територіях, у лікарнях, ресторанах і кафе, що не гоже починати гучний ремонт у неділю зранку? Всі знають, але не всі виконують.

Правилами буде чітко встановлено, що у нічний час, з 22.00 і до 8. 00, а у святкові та вихідні дні цілодобово — забороняються гучний спів, викрики, гучна робота радіо, телевізора, музичної апаратури

А влаштування салютів, феєрверків і використання піротехнічних засобів взагалі не допускається — лише за погодженням орану місцевого самоврядування. Проте у новорічну ніч, з 31 грудня на 1 січня, можна буде пускати салюти, однак з урахуванням відстані 100 метрів від об’єктів соцкультпобуту та житлових будинків і дотримуючись необхідних заходів безпеки.

Правилами передбачений порядок видалення, утримання та охорони зелених насаджень на території громади. І хоча вимоги щодо вигулу собак до цього документа не увійшли, бо є окремий, існують загальновідомі правила.

Вигулювати собак на подвір’ях закладів освіти, лікувальних установ, дитячих майданчиках, клумбах, біля церкви та меморіальних комплексів не дозволяється. Не можна й виходити з собакою без повідка та намордника. Хоча є тварини, у паспорті яких передбачено, що їх можна вигулювати без повідка та намордника, тож їх заборона не стосується.

Усі мешканці громади повинні мати договір на вивезення побутових відходів. У Корюківські громаді цю роботу по місту виконує ЖЕК. А з наступного року і по селах виконуватиме. Це пряма вимога про житлово-комунальні послуги. Відсутність договору є порушенням, яке карається штрафом.

Правилами передбачений порядок проведення земляних та ремонтних робіт. Приміром, громадянину треба викопати яму на тротуарі. Спочатку він має отримати дозвіл і сфотографувати це місце до початку робіт. По закінченні необхідно знову сфотографувати та надати фото в міськраду. Адже людина повинна повністю відновити попередній стан тротуару.

Правилами заборонено біля водойм мити машини, складати відходи, влаштовувати літні табори для худоби, розорювати землю

Існують вимоги щодо прибирання прилеглої території. Усі підприємства мають закріплену за ними територію, яку вони повинні прибирати, а також утримувати в належному стані фасади будівель, відповідно до затвердженого паспорта.

У приватному секторі також діють ці правила. Якщо впав паркан або біля нього безлад, власника можуть оштрафувати за неналежний догляд землі громади. І на городах слід дотримуватися правил, щоб не розносити бур’яни.

Джерело: Сусіди.City

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Корюківська,

У Корюківській ОТГ нові правила благоустрою

На засіданні сьомої сесії, 8 липня, депутати міської ради затвердили оновлені ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ, що діятимуть на території населених пунктів Корюківської міської територіальної громади. Правила стосуються забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях….

Корюківська ОТГ: нові правила благоустрою, місцеві податки і збори

На засіданні сесії Корюківської міської ради 8 липня депутати підтримала думку громадськості і затвердили медичну послугу як пріоритетну для розвитку в громаді, яку обрали в рамках опитування у співпраці з програмою ДОБРЕ. Як відомо, у громаді триває робота над розробкою…

У Корюківській ОТГ закрили 2 школи

Рішення про припинення діяльності двох малокомплектних закладів освіти корюківські депутати ухвалили в четвер, 8 липня. На черговій сесії Корюківської міськради депутати за годину розглянули шістдесят питань. Їх заздалегідь обговорили на засіданнях постійних комісій, тому на сесійному – лише голосували. Сімнадцятим…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Земля – у комунальну власність громад

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад. Як відбувається цей процес, які є складнощі – коментують голови громад, обрані від «Слуги Народу». Сергій Малець, голова Олишівської селищної громади: «Нарешті без…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: