Новини

Корюківська громада розробила нові правила з благоустрою: чекають на пропозиції від жителів

Корюківська міська рада повідомила, що жителі громади та суб’єкти господарювання можуть подавати свої пропозиції та зауваження щодо нових правил благоустрою до 16.00 29 травня.

За інформацією міськради, нещодавно був розроблений проєкт нових Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання та прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів і додержання тиші в громадських місцях населених пунктів Корюківської міської територіальної громади.

Документ розміщений на вебсайті міськради в розділі «Нормативні документи — Регуляторна діяльність».

За словами начальника юридичного відділу-державного реєстратора міськради Івана Ващенка, до 16 години 29 травня мешканці громади, а також суб’єкти господарювання можуть надавати особисто або надсилати свої зауваження та пропозиції з приводу нового документа.

Це можна зробити письмово на адресу: вул. Бульварна, 6, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300, на e-mail: koryukivka.rada@gmail.com, а також зателефонувати на номери: 3-41-46, 3-44-81, 2-13-79.

Після затвердження нових правил ми будемо по них жити, тобто в обов’язковому порядку їх дотримуватися. Іван Ващенко каже, що на сьогодні на території громади діють Правила благоустрою, що були затверджені ще 30 квітня 2008 року.

Від того часу до них вносилося багато змін і доповнень, зокрема, після об’єднання та приєднання сільських громад. Тож зараз вони уже не відповідають чинній нормативно-правовій базі України. А це означає, що не можуть об’єктивно регулювати відносини, які виникають у сфері благоустрою.

Доцільно їх увідповіднити з Типовими правилами благоустрою території населеного пункту, що затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310.

Якщо немає чітких правил та норм поведінки юридичних і фізичних осіб у сфері благоустрою на території громади, то немає й підстав для застосування засобів адміністративного впливу до порушників

Неможливо урегулювати ряд суспільно важливих моментів. Наприклад, встановити вимоги стосовно впорядкування територій підприємств, установ, організацій, прилеглих до них та закріплених територій.

Обумовити вимоги щодо утримання зелених насаджень на територіях загального користування, порядок розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд, а також порядок демонтажу незаконно встановлених малих архітектурних форм та тимчасових споруд.

Правилами встановлюються вимоги щодо тиші в громадських місцях та використання об’єктів благоустрою власниками транспортних засобів

Відповідний проєкт направили до державної регуляторної служби України для проведення аналізу з дотримання законодавчих вимог і процедур. Свої пропозиції та зауваження можуть подавати й мешканці громади.

Треба обговорювати все, адже за порушення Правил передбачені адміністративні покарання – від 340 до 1360 грн, плюс компенсація заподіяної шкоди.

За собаку без намордника 51 гривня, за вирвану тую — 1360. За які порушення штрафували корюківчан

Правила для всіх без винятку

Правила регламентують відносини, які вже склалися в суспільстві: між громадянами, між владою і громадянами, між суб’єктами господарювання і владою, між самими суб’єктами господарювання. Запроваджені правила мають виконуватися всіма без винятку.

Начебто усі розуміють, що мити машину на пляжі не можна, як і рвати квіти на газонах. Але якщо ці правила не переносяться на папір, вони не мають юридичної сили. Або, наприклад, правила тиші. Хто не знає, що не можна перевищувати рівень шуму в житлових будинках, на прибудинкових територіях, у лікарнях, ресторанах і кафе, що не гоже починати гучний ремонт у неділю зранку? Всі знають, але не всі виконують.

Правилами буде чітко встановлено, що у нічний час, з 22.00 і до 8. 00, а у святкові та вихідні дні цілодобово — забороняються гучний спів, викрики, гучна робота радіо, телевізора, музичної апаратури

А влаштування салютів, феєрверків і використання піротехнічних засобів взагалі не допускається — лише за погодженням орану місцевого самоврядування. Проте у новорічну ніч, з 31 грудня на 1 січня, можна буде пускати салюти, однак з урахуванням відстані 100 метрів від об’єктів соцкультпобуту та житлових будинків і дотримуючись необхідних заходів безпеки.

Правилами передбачений порядок видалення, утримання та охорони зелених насаджень на території громади. І хоча вимоги щодо вигулу собак до цього документа не увійшли, бо є окремий, існують загальновідомі правила.

Вигулювати собак на подвір’ях закладів освіти, лікувальних установ, дитячих майданчиках, клумбах, біля церкви та меморіальних комплексів не дозволяється. Не можна й виходити з собакою без повідка та намордника. Хоча є тварини, у паспорті яких передбачено, що їх можна вигулювати без повідка та намордника, тож їх заборона не стосується.

Усі мешканці громади повинні мати договір на вивезення побутових відходів. У Корюківські громаді цю роботу по місту виконує ЖЕК. А з наступного року і по селах виконуватиме. Це пряма вимога про житлово-комунальні послуги. Відсутність договору є порушенням, яке карається штрафом.

Правилами передбачений порядок проведення земляних та ремонтних робіт. Приміром, громадянину треба викопати яму на тротуарі. Спочатку він має отримати дозвіл і сфотографувати це місце до початку робіт. По закінченні необхідно знову сфотографувати та надати фото в міськраду. Адже людина повинна повністю відновити попередній стан тротуару.

Правилами заборонено біля водойм мити машини, складати відходи, влаштовувати літні табори для худоби, розорювати землю

Існують вимоги щодо прибирання прилеглої території. Усі підприємства мають закріплену за ними територію, яку вони повинні прибирати, а також утримувати в належному стані фасади будівель, відповідно до затвердженого паспорта.

У приватному секторі також діють ці правила. Якщо впав паркан або біля нього безлад, власника можуть оштрафувати за неналежний догляд землі громади. І на городах слід дотримуватися правил, щоб не розносити бур’яни.

Джерело: Сусіди.City

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Корюківська,

У Корюківці висадили майже сотню каштанів і лип

У Корюківці висадили майже сотню каштанів і лип На місці аварійних дерев біля районної лікарні в Корюківці ростимуть каштани. Молоді деревця зазеленіють і біля водойми по Бульварній, і напроти першої школи. Замість перерослих дерев біля корюківської лікарні висадили молоді каштани….

Корюківська громада розробила нові правила з благоустрою: чекають на пропозиції від жителів

Корюківська міська рада повідомила, що жителі громади та суб’єкти господарювання можуть подавати свої пропозиції та зауваження щодо нових правил благоустрою до 16.00 29 травня. За інформацією міськради, нещодавно був розроблений проєкт нових Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання та прибирання…

Ремонт доріг у Корюківській та Холминській ОТГ

Менські шляховики виграли тендер на ремонт комунальної дороги по міській вулиці Дудка у Корюківці. Саме цими днями там кладуть суцільний асфальт. Тендер на ремонт виграли меняниНа відкритих торгах з приводу ремонту комунальної дороги по вулиці Дудка, які ще у лютому…

У Корюківській лікарні встановили автономну кисневу станцію

Раніше за медичним киснем для пацієнтів їздили до Чернігова. «У нас були дні, коли ми робили по три маршрути в Чернігів і назад. Кожна поїздка — по 10 балонів, тобто тридцять балонів на добу. Стільки ми використовували в щодоби в…

На Корюківщині запрошують на роботу соціальних робітників

Днями в Корюківській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій на замовлення центру надання соціальних послуг Корюківської міськради, де безробітним пропонували роботу соціального робітника для обслуговування самотніх літніх людей. Виконуюча обов’язки директора ЦНСП міськради Наталія Борисенко ознайомила присутніх…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: