Новини

У Коропській громаді підтримують туристів-краєзнавців

У Коропській громаді виконується затверджена в січні ц.р. Програма розвитку туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму по роботі із юнацькою та шкільною молоддю Коропської селищної ради. Придбане спорядження для туристсько-краєзнавчого гуртка, що працює на базі Карильської школи.

Всього 50 найменувань – загалом на понад 70 тисяч гривень. У списку − карімати та спальні мішки, страхувальні системи, різноманітні карабіни, рюкзаки, компаси, туристичні меблі й посуд, затискачі, спускові пристрої, блок-роліки, тактичні ноші, павербанк… Багато професійної термінології. Зізнаємося:  під час написання замітки довелося навіть шукати поради в Гугла. А гуртківці хоч знають, що це? Розберуться?

– Розберетеся?  – питаємо у Сергія Анатолійовича Пономарчука, наставника юних карильських туристів.

 – Звичайно! Ось діти приходили, роздивилися нове обладнання, поблокували страхувальні системи…  Затискачів у нас раніше не було. Через це на змаганнях доводилося пропускати деякі етапи. Тепер забезпечені усім.

Програма розвитку туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму – це не тільки придбання обладнання. Це проведення зльотів, змагань, тренуваннях, семінарів, квестів туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму. І це все планується, але як воно буде, покаже карантин…

– Будемо готуватися до Відкритого чемпіонату області – у травні. Поїдемо, якщо не буде «червоної» зони… – ділиться планами Сергій Пономарчук.

Саме він – натхненник і головний організатор усього, що нині пов’язане в нас зі спортивним туризмом. Команда юних туристів-карильчан – переможець багатьох змагань. І сам Сергій Анатолійович уже не уявляє свого життя без спортивного туризму… Важко й повірити що, у цьому вирі опинився він, можна сказати, випадково. Більше того −  без великого бажання.

А почалося все 2009-го року, коли його, молодого вчителя історії, відправили на районний туристичний зліт на Лису Гору. Тоді просто як наглядача – стежити за дітьми.

− А на наступний рік Ігор Віталійович, директор школи, каже мені: тепер вези дітей ти, ти ж був, бачив.

Так і почалося… А тоді директор Карильської школи  домовився з директором РЦДТ Оленою Вікторівною Куніциною – і у Карильському повноцінно запрацював туристичний гурток. Очолив його Сергій Пономарчук.

− І почалося: семінари, змагання… − згадує Сергій Анатолійович. −  Багато чого навчився у Володимира Леонідовича Сивця, вчителя Лукнівської школи. Він був тоді у нас туристом номер один…. І тепер туристична справа − вже як спосіб життя. І в мене, і в моїх помічників − Ярослава Риженка, Андрія Медведя, Ірини Коток…

Туристсько-краєзнавчий гурток у Карильському відвідують 15 дітей. 10 – постійні активісти.

– Що для вас най-найприємніше у ваші роботі? – цікавимося наостанок.

− Спостерігати, як діти самостійно працюють, бачити, що вони чогось навчилися, все знають і роблять без моїх  підказок… Це і про змагання, і про організацію побуту. Уже не треба казати, що треба картоплі насмажити – вона уже готова, або вже чиститься 🙂

Схоже, що розвиток туристичної справи у нашій громаді тільки набирає обертів. Десь із місяць тому Сергій Анатолійович очолив новостворений Коропський осередок Чернігівської обласної федерації спортивного туризму.

Джерело: сайт Коропської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Житель Коропської громади рубав дерева у національному парку

Правоохоронці викрили мешканця селища Короп на незаконній порубці дерев на території національного парку. Йому повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст.246 КК України). За даними слідства, підозрюваний у вересні 2020 року, здійснив…

Колишній райцентр: що змінилося на Коропщині після проведення реформи

Селищна рада переїхала в будівлю колишньої райдержадміністрації, з’явився автобусний маршрут до нового райцентру, а в керівників громад ускладнився документообіг з районом. Такі зміни відбулися у колишньому Коропському районі. Рік тому Верховна Рада проголосувала за постанову про укрупнення районів. На Чернігівщині…

На території Мезинського національного парку ремонтується 5,2 км дороги місцевого значення

Поточним середнім ремонтом відновлюється ділянка автомобільної дороги місцевого значення О250801 Вишеньки – Радичів – Іваньків – /Т-25-39/ у Новгород-Сіверському районі за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 25 425,505 тис. гривень Підрядна організація – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС». На сьогодні в рамках середнього поточного…

У Коропській громаді ремонтують дорогу

На ділянці дороги у Коропській громаді почали укладати асфальтобетоне покриття Поточним середнім ремонтом ремонтується 5,1 кілометрів автомобільної дороги місцевого значення  О250805 Короп – Атюша – Поліське на ділянці км0+000-км25+000 у Коропській громаді за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 19…

Бюджет участі Коропської ОТГ: результати голосування

У залі засідань селищної ради відбулось засідання експертної групи з питань реалізації програми «Громадське бюджетування» (бюджет участі) на 2021 рік з приводу підрахунку голосів, які набрали проєкти. Результати такі: 2291 − загальна кількість голосів,  з них: 1724 − на паперових бланках, 567 −  онлайн,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: