Новини

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування».

Але розпочався візит з Києва. Войти та бурмістри (сільські та міські голови) відвідали Верховну Раду України, де ознайомилися з її роботою та зустрілися з народним депутатом України Ольгою Богомолець. Вона подякувала гостям за підтримку, що надається Польщею Україні в непрості для неї часи.

Польські самоврядовці відвідали Національне агентство України з питань державної служби, де годину спілкувалися з його головою Костянтином Ващенком. Йшлося про реформування державного управління та процес децентралізації як його складову, зміни в системі навчання працівників органів влади, роль та місце секретаря виконкому (керуючого справами) в організації роботи ради. «Недостатньо отримати повноваження та ресурси, необхідно вміти грамотно ними розпоряджатися», – наголосив голова НАДС. Того ж дня польські самоврядовці оглянули Києво-Печерську лавру та Софію Київську. Завершився день знайомством із Кіптівською громадою.

Наступного дня польські войти та бурмістри зустрілися з головою обласної ради Ігорем Вдовенком та обговорили питання розвитку місцевого самоврядування, його реформування. Того ж дня відбулася конференція «Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід» за участю першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової та голови обласної державної адміністрації Олександра Мисника.

«Ми відкриваємо для себе Чернігівщину та готові ділитися досвідом та допомагати так, як у свій час нам допомогли країни ЄС», – зазначив голова правління Асоціації гмін басейну річки Віслока Анджей Чернецький.

Він розповів про проекти зі збереження довкілля, впровадження енергоощадних технологій та покращення благоустрою, які реалізували 22 гміни, що входять до Асоціації. На його думку запорукою успіху стало те, що гміни діяли разом як одна спільна велика громада та в інтересах жителів своїх територій.

Того ж дня учасники візиту відвідали Менську територіальну громаду та ознайомилися з її досягненнями. Зокрема, побували в фермерському господарстві «Бутенко О.І.» в с. Дягова, мали нагоду побачити результати реконструкції вуличного освітлення Мени за програмою ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів».

15 травня польські самоврядовці відвідали місто Славутич та Чорнобильську зону відчуження. Під час зустрічі з міським головою Юрієм Фомичевим обговорювалися можливостями налагодження співпраці Славутича з польськими гмінами, досвід реалізації інфраструктурних проектів та громадських ініціатив, в тому числі – за міжнародної участі. Делегація також оглянула колишнє місто Прип`ять та Чорнобильську АЕС, де ознайомилися з наслідками цієї техногенної катастрофи – поточними та віддаленими.

16 травня польські гості відвідали відразу три об’єднані територіальні громади області. У Городні вони ознайомилися з роботою підприємства деревообробки «Біоресурс» (виготовлення пелетів), у Сновську – професійно-технічного училища, залізничного депо, музичної школи ім. Натана Рахліна, спортивної школи та історико-краєзнавчого музею. Тут же виникла ідея – запросити юних сновських майстрів до Польщі, де б вони могли продемонструвати своє мистецтво. Завершився день візитом до Корюківської громади, а саме – Бречського старостинського округу. Крім оглядин унікального туристичного комплексу войти та бурмістри взяли участь у дискусії щодо напрямів та сфер діяльності громадських організацій, їх взаємодії з місцевим самоврядуванням.

В завершальний день візиту представники польського місцевого самоврядування відвідали Батуринську та Плисківську громади. В Батурині йшлося про можливості використання історико-культурної спадщини для розвитку території та створення для цього необхідних умов. Одним із підсумків візиту стало підписання Угоди про співпрацю між гміною Бжостек (бурмістр – Войцех Станішевський, Польща) та Батуринською територіальною громадою (голова – Леонід Душа, Україна). Договір відкриває можливості щодо співпраці в управлінській, економічній, соціальній та культурній сферах.

Того ж дня польських гостей чекала Плисківська територіальна громада, де вони разом із своїми українськими колегами зіграли товариський футбольний матч із плисківчанами на полі клубу «Єдність-Плиски». Як часто трапляється в таких випадках він завершився бойовою нічиєю – 3:3 та дружнім загальним фотографуванням на полі. Так налагоджуються не лише ділові, а людські контакти.

Тож за підсумками візиту підписано один договір про співпрацю. Ще чотири територіальні громади Чернігівщини та місто Славутич Київської області знайшли собі партнерів в особі польських гмін Підкарпатського та Малопольського воєводств й готуються до підписання подібних документів. Йдеться про співпрацю у галузі культури, спорту, екології, енергоефективності, розвитку садівництва та ін.

Польські самоврядовці залишали Чернігівшину під великим враженням від досягнень нових територіальних громад за перші роки їхнього існування та просили передати, що поїздка стала для них відкриттям нового, досі невідомого регіону України, інтенсивним знайомством з його потенціалами, зрештою – своїми колегами. Кілька разів лунало: «Так це ж Європа! А часом – краще». Мабуть, гості помітили значно більше – те, на що ми часом мало звертаємо увагу. Втім один раз пролунало інше – «Америка!». Йшлося про Плиски. А ще войти та бурмістри просили передати, що захоплені нашими людьми – відкритими та щедрими. Єдине, що засмучувало – значна відстань від Польщі. Але гості обіцяли цю перешкоду подолати та запевняли – налаштовані на співпрацю з нами. Водночас вони побажали своїм українським колегам плідної та тісної співпраці між громадами на засадах довіри, взаємоповаги та пошуку спільних інтересів. Це дасть змогу не лише зберегти вже існуючі здобутки, а й розвиватися далі, здійснювати амбітні та масштабні проекти, що будуть корисні та необхідні для мешканців громад.

Організували візит Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверський інститут регіональних досліджень разом з Асоціацією гмін басейну річки Віслока за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою, територіальних громад Чернігівщини.

Джерело: Чернігівський ЦППК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Батуринська, Влада, Городнянська, Громади, Корюківська, Менська, Плисківська, Сновська,

Питання закриття гімназії у Сновську відклали

20 квітня на сесію Чернігівської облради винесли питання по закриттю Сновської гімназії-інтернату (комунальний заклад обласної ради). Її пропонують або закрити, або прийняти на баланс міської ради. — Це наш болючий мозоль, — говорить Олександр Медведьов, сновський міський голова. — Нам пропонують два…

Перші кроки Сновської ОТГ з Програмою DOBRE

За результатами конкурсного выдбору Сновська МТГ увійшла до складу 4-ї кагорти громад, які розпочали спіпрацю з Програмою DOBRE. Громада співпрацює в наступних компонентах: Стратегічне планування розвитку громад: Вже відбулися 2 зустрічі з експертами зі стратегічного планування ( в лютому –…

Весняне прибирання у Сновській ОТГ

17 квітня –  Всеукраїнський День довкілля. Проте у громаді не чекають загальнодержавного суботника  і за сприятливих погодніх умов продовжують прибирання території після зими у майже всіх населених пунктах Сновщини. «Про те, що кладовище не просто територія для поховань, а й…

Сновщина бере участь в програмі «Молодіжний працівник в ОТГ»

Шість лідерів та активістів Сновської громади, які працюють або мають намір працювати з молоддю, другий день поспіль беруть участь в онлайн-інтенсиві «Молодіжний працівник в ОТГ». Учасники від громад-партнерів Програми  DOBRE були відібрані експертами на конкурсних засадах. Під час навчань представники…

Як доїхати зі Сновська до Корюківки?

Сновськ – частина великого Корюківського району. Як доїхати у райцентр – розбирались журналісти сновської газети “Промінь”. Найпростіший спосіб – винайняти таксі. Коштує така послуга 250 гривень. Хтось може подумати, що до сусіднього райцентру жителі нашої громади їздять дуже мало, тож…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: