Новини

Чи потрібен Носівській ОТГ комунальний ринок?

Комунальний ринок у Носівці функціонує як підрозділ райспоживспілки. За словами власників ринку, він роками діє як соціальний об’єкт, який не приносить прибутку, адже працює фактично лише три дні в тиждень. Останнім часом відчутно зменшив перелік торгівельних можливостей для своїх покупців, обмежившись фактично продаванням сільськогосподарської продукції.

Ще однією прерогативою діяльності ринку – робота м’ясо- молочного павільйонів, де покупці мають можливість придбати цю продукцію, яка пройде всі відповідні перевірки стосовно якості. Більшість підприємців, як місцевих, так і приїжджих, причому реалізаторів різних груп товарів, оминають комунальний ринок у Носівці передусім через брак покупців.

Серед населення та й підприємців ширяться чутки з приводу реорганізації роботи місцевого ринку і як завжди кожне актуальне для людей питання обставляється тими думками, які вигідно комусь із зацікавлених сторін. Тому, аби зняти соціальну напругу і нарешті розставити всі крапки над «і», запросили до розмови всі зацікавлені сторони.

Начальник земельних відносин та екології міської ради Олексій ІГНАТЧЕНКО:

— Земельна ділянка, площею 0,98 га, яка відведена під комунальний ринок «Кооператор» перебуває у власності міської ради і передана ПСК «Носівський ринок «Кооператор» на правах оренди. За посадовими обов’язками, наш відділ займається наповненням бюджету, в тому числі і за рахунок приведення у відповідність до нормативно – грошової оцінки плати за оренду землі, яка була проведена у 2012 році. Крім того, процента ставка оренди землі визначається відповідно до її цільового призначення. Договір був укладений у 2010 році з встановленою процентною ставкою у 5% і за старою нормативно – грошовою оцінкою. Таким чином, у бюджет надходила мізерна сума у рік – близько 50 тисяч гривень, а з 2012 року мала б – у п’ять разів більша, 250 тисяч гривень у рік. І це так мало б бути вже впродовж шести років.

У 2016 році сесією міської ради були визначені розміри орендної плати за земельні ділянки для ведення комерційної діяльності, яка передбачає встановлення 12% ставки від нормативно — грошової оцінки землі в межах населеного пункту. Звернувшись до керівництва ПСК «Носівський ринок «Кооператор» з пропозицією сплатити різницю, отримали відмову в оплаті вказаного податку. І до сьогодні вони продовжують сплачувати оренду за нормативно –грошовою оцінкою 2010 року, ігноруючи всі нормативно – правові акти. Натомість до міської ради власники ринку звернулися з клопотанням стосовно зменшення земельної ділянки до 0, 35 га. Звичайно, міська рада пішла їм назустріч і вже після проведеної відповідної процедури п’ятдесятою сесією міської ради від 19 лютого цього року був наданий дозвіл на поділ земельної ділянки і наразі триває процес зменшення площі: зроблені проекти, присвоєні кадастрові номера, чекаємо тепер доки звернуться з документами на затвердження та пропонуємо оновити укладений договір у відповідності до нової нормативно –грошової оцінки.

Свою думку з приводу даної ситуації озвучив і голова Носівської райспоживспілки Сергій НАБОКОВ:

— Говорячи про ринок «Кооператор» — він залишається збитковим за весь час свого існування в Носівці, так би мовити соціальний об’єкт. І ця тенденція поки що буде спостерігатися. Найбільшу проблему у цьому вважаю неправильно обране місце його розташування, віддалене від центру міста. До того ж він розташований на болоті. Свого часу завезли на цю територію піску, насипавши понад півтора метра грунту. Проте щороку, з настанням весни ця проблема дає про себе знати і скільки б ми не вкладали коштів, вони будуть на вітер.

А в центрі Носівки на сьогодні сформувалося ряд торговельних закладів, які повністю забезпечують потреби споживачів у забезпеченні різними групами товарів. «Торговельний центр», «Фора» «Оптум», оптова база, низка інших магазинів та несанкціонована торгівля стримують покупців йти на ринок. До того ж будується приватний міні – ринок у центрі міста.

На сьогодні на комунальному ринку лишилося всього десяток контейнерів промислової групи. Фактично, він існує як сільськогосподарський. І єдиною якісною відмінністю у роботі ринку є діяльність м’ясо — молочного павільйону, де вся продукція проходить якісну лабораторну експертизу та налагоджена співпраця з ветеринарною службою, дослідження якої відповідають всім вимогам. А ось, скажімо, два магазини навпроти ринку ми вже півроку не можемо здати в оренду за мізерною ціною, нижчою у кілька разів, тоді як у центрі вартість оренди одного квадратного метра починається від 150 гривень у місяць. На жаль, наш ринок не може конкурувати з Ніжинським чи приватним у Козельці, однак є сподівання на позитивні зміни, віднедавна в оренду ринок взяв його директор Олександр Градобик. Звичайно, довелося скоротити більш як на половину штат працівників, зменшили площу. Ринок працює у звичному режимі, без якихось змін для підприємців та відвідувачів.

Про роботу ринку та його подальшу роботу висловився і директор ринку Олександр ГРАДОБИК:

— На сьогодні на комунальному ринку встановлено близько шістдесяти контейнерів для реалізації сільськогосподарських, продовольчих та промислових товарів. Маємо торговельні місця у м’ясному та молочному павільйонах. Буде потреба, число торговельних місць можемо збільшити. Ніяких змін у розцінках, як орендар закладу, не передбачаю, все залишиться, як і було раніше. Зменшена земельна ділянка відповідно дасть можливість знизити орендну плату за землю, оскільки ми не маємо можливості сплачувати таку суму.

* * *

Як буде далі, поживемо — побачимо, головне, щоб ринок і справді не перетворився на базар, адже цей процес незворотній, так само й те, що торгівля завжди була і є прибутковою, інша справа, що рівень прибутків залежить від багатьох моментів, тим більше у ринкових відносинах, які диктують інші умови, пропозиції та розкривають нові можливості для діяльності підприємців. І це вже справа господарів ринку потурбуватися про зацікавленість саме їхнім закладом, зробивши таку пропозицію і підприємцям, і відвідувачам, від якої всі сторони не хотіли б відмовитися.

Джерело: Носівська міська ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Носівська,

Які проекти будуть реалізовуватися в ОТГ Чернігівщини за кошти ДФРР у 2019 році?

5 липня Уряд вніс зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. В Чернігівській області комісія ДФРР підтримала 20 проектів, на які буде виділено 210,2 млн…

Як голова Носівської ОТГ провів виїзну приймальню

Цього тижня пройшла виїзна громадська приймальня міського голови Володимира Ігнатченка у селах Дослідне та Ставок Володьководівицького старостату. Оскільки зустріч була запланована у школі, міський голова разом з начальником відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Наталією Тонконог, старостою Олександром…

У Носівській ОТГ з’явилося соціальне таксі для людей з інвалідністю: як воно працює

Спеціальну машину для перевезення людей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, презентували в Носівській ОТГ. Це єдина громада в області, що має соціальне таксі. Отримала його за урядовою програмою. Як працює спецтранспорт – розкаже Альона Макаренко. Водій Григорій Калюжний…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

У Носівській ОТГ розповіли про правила зарахування до місцевої гімназії

Як відомо, в останні роки для того, аби дитині стати учнем Носівської гімназії проходив конкурсний відбір. Для зарахування дитини до п’ятого чи десятого класу потрібно було складати два іспити, залежно від обраного напрямку навчання: іноземна мова чи математика. На практиці…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: