Новини

Чи буде успішною четверта спроба створити ОТГ з центром у Добрянці?

Фінальні голосування за об’єднання в тергромаду планують провести на цьому тижні 5 місцевих рад області – у селищі Добрянка та селах Нові Яриловичі, Горностаївка, Клубівка та Олешня. Це – четверта спроба сіл створити Добрянську об’єднану територіальну громаду.

У березні сільські ради навколишніх сіл Нових Яриловичів, Горностаївки, Клубівки та Олешні проголосували за створення ОТГ. 3 квітня облдержадміністрація дала їм висновок про відповідність процедури законам та Конституції України.

Світлана Бицько, секретар Добрянської селищної ради:

«З 2015 року в нас вже тричі проходили ініціювання об’єднання тер громад. На жаль. За цей час результати це не принесло… Є певні перестороги із кадрових питань, немає цілковитої впевненості в тому, що все вдасться так, як бачиться зараз. Ми в четвертий раз цього року ініціювали добровільне об’єднання громад, написали пропозиції до сільрад і з радістю хочу сказати, що ми отримали позитивні висновки».

Консультант з бюджетних питань «Асоціації міст України» Микола Силенко прораховував спроможність Добрянської ОТГ. Каже, минулого року спільні доходи громади перевищували видатки на 5 мільйонів гривень. Цього року за попередніми розрахунками надлишок може скласти – 11 мільйонів.

«Добрянська громада відносно невелика – там 5 тисяч населення. Тобто в них не дуже розгалужена бюджетна сера – не дуже велика. А разом з тим, там є кілька бюджетоутворюючих підприємств: Добрянське лісове господарство і митний пункт «Яриловичі». Там основний податок який йде – це податок на доходи фізичних осіб».

Одне з бюджетоутворюючих підприємств – «Добрянське лісове господарство». Зараз тут працює 300 людей. За словами головного інженера В’ячеслава Киченка, в середньому на рік тут заготовляють 135 тисяч кубометрів лісу. Доходи від його продажу торік склали 148 мільйонів.

А от на Добрянську амбулаторію скаржаться місцеві жителі. Зараз вона знаходиться у підпорядкуванні та фінансується Ріпкинським медико-санітарним центром первинної медичної допомоги.

Остаточно об’єднаною територіальною громадою стануть після фінальних голосувань у сільських та селищних радах. Їх планують провести на цьому тижні, каже секретар Добрянської селищної ради Світлана Бицько.

Пряме фінансування від держави Добрянська ОТГ отримає після перших виборів.

Джерело: UA:Чернігів

Останні новини за категоріям(и): Добрянська,

У п’яти громадах Чернігівщини у грудні будуть місцеві вибори

Вибори у 5 об’єднаних громадах на Чернігівщині призначила Центральна виборча комісія. Як йдеться у повідомлені на сайті ЦВК, вони призначені на 22 грудня. На неділю, 22 грудня 2019 року, перші вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах призначила Центральна виборча комісія….

Чи буде успішною четверта спроба створити ОТГ з центром у Добрянці?

Фінальні голосування за об’єднання в тергромаду планують провести на цьому тижні 5 місцевих рад області – у селищі Добрянка та селах Нові Яриловичі, Горностаївка, Клубівка та Олешня. Це – четверта спроба сіл створити Добрянську об’єднану територіальну громаду. У березні сільські…

На Чернігівщині створюється ще одна ОТГ

Територіальні громади Добрянської селищної, Горностаївської, Клубівської, Новояриловицької, Олешнянської сільських рад Ріпкинського району Чернігівської області об’єдналися в Добрянську селищну ОТГ із центром у селищі Добрянка. Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник підписав розпорядження, яким затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України…

Вже скоро в Україні буде більше 1000 об’єднаних громад

Процес децентралізації в Україні не збавляє темпів, зокрема – добровільне об’єднання територіальних громад. Про це свідчать дані обласних державних адміністрацій, надані Мінрегіону. На цей день 16 об’єднаних громад з чисельністю майже 150 тисяч населення очікують висновків обласних державних адміністрацій щодо…

Добрянська ОТГ на фініші свого формування

Днями відбулися вирішальні сесії рад, які вирішили об’єднатися у Добрянську об’єднану територіальну громаду. На них були затверджені проекти рішень про добровільне об’єднання територій Новояриловицької, Горностаївської, Клубівської, Олешнянської сільських рад та Добрянської селищної ради, повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: