Новини

Олишівська ОТГ почала готувати стратегію розвитку

Для чого громаді стратегія, учасники першого засідання робочої групи у Олишівській ОТГ, вже не запитували. З початку року представники Чернігівського ЦРМС проводили тут консультацію щодо можливостей та перспектив, які дає громаді стратегічний план.

Засідання, яке організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, розпочалося із такого запитання: “Чим стратегія розвитку відрізняється від звичних планів або програм соціально-економічного розвитку?”

Володмир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, та Сергій Малець, Олишівській селищний голова, наголосили на важливості не лише стратегічного документу, але й широкого залучення мешканців громади до його розробки. За словами Володимира Бойка, робота над планом розвитку ОТГ корисна ще й тому, що об’єднує громаду, допомагає жителям та владі почути один одного.

Учасників зібрання ознайомилися з методикою стратегування. При цьому виникла дискусія: коли краще жилося – тепер чи в 1990 році? Приводом стало вимірюванню відчуттів та виявлення оцінок – за допомогою соціологічного дослідження якості життя та послуг, що надаються на теренах громади. Думки розділилися.

Пролунало запитання: «Підкажіть – що треба зробити, аби було як колись – коли хати навколо будувалися, а не порожніли, і все навколо працювало?». І відповідь із зали: «Звичайно, тепер рівень життя краще, але так само правда, що Олишівка та багато подібних громад зіштовхнулися з великими проблемами».

Ось так в дискусіях та пошуках відповідей на запитання, працювали над першими кроками розробки стратегічного плану громади.

“Намагалися розібратися як тому всьому здатна зарадити стратегія розвитку. В підсумку спробували розподілити роботу та визначити її обсяги, домовилися про алгоритм наступних зустрічей. Одним із результатів обговорення стало створення сторінки у Фейсбуці, що присвячується розробці стратегії розвитку Олишівської територіальної громади”, – розповів Володимир Бойко.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Олишівська,

Новообрані голови громад та керівники фракцій у місцевих радах Чернігівщини від «Слуг Народу» навчались онлайн

«Слуга Народу» організувала онлайн-навчання для понад 500 новообраних голів громад та місцевих депутатів-керівників фракцій у обласних, районних радах та радах громад. Центральна студія, з якої здійснювалась трансляція заходу, діяла протягом дня для всіх онлайн-учасників із 23 регіонів України. Про це…

Олишівська ОТГ почала готувати стратегію розвитку

Для чого громаді стратегія, учасники першого засідання робочої групи у Олишівській ОТГ, вже не запитували. З початку року представники Чернігівського ЦРМС проводили тут консультацію щодо можливостей та перспектив, які дає громаді стратегічний план. Засідання, яке організував Чернігівський Центр розвитку місцевого…

Як виконуються бюджети громад Чернігівщини за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні дослідили показники фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року. В ході моніторингу всі 665 громад розподіли на чотири групи в залежності від чисельності населення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: