Новини

Схід села у Лосинівській ОТГ – про землю, дороги, ремонти та розвиток

На схід у селі Шатура, що у Лосинівській об’єднаній громаді, прибули голова ОТГ Володимир Андрієць, представник народного депутата України Олександра Кодоли – Тамара Стратілат, секретар селищної ради Наталія Кошарна.

Серед запрошених – представники орендаря ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий та Тетяна Сеник.

Схід села розпочала староста Людмила Петренко, яка прозвітувала про роботу старостинського округу села Шатура за 10 місяців.

Так, станом на 1 січня ц.р. у селі Шатура проживає та зареєстровано 485 особи, з них 213 – чоловіки, 272 – жінки. Працюючого населення 170 осіб, 190 – громадяни пенсійного віку, 14 дітей дошкільного віку та 38 дітей шкільного віку.

На території старостинського округу знаходиться 310 дворів, з них жилих – 210. Проблемою цього округу, що очевидно, є демографічна ситуація. Так, за минулий рік народилося дві дитини, а померло тринадцять осіб. На території села проживають переважно люди похилого віку,

У селі є 11 самотніх громадян, які знаходяться на обслуговуванні соціального працівника. Даній категорії жителів надається допомога з різних питань, зокрема в доставці замовлених продуктів харчування, медикаментів, в приготуванні їжі, в обробітку присадибної земельної ділянки тощо.

Працює фельдшерський медичний пункт, який знаходиться у підпорядкуванні Лосинівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медичне обслуговування населення здійснюється на належному рівні. Фельдшер має необхідні ліки, щоб надати першу медичну допомогу.

Діє поштове відділення, тож жителі можуть сплачувати за спожитий газ, електроенергію, отримувати пенсію, передплачувати періодичні видання.

Молодь проводить своє дозвілля в сільському клубі. На даний час відвідувачі сільського клубу можуть пограти в теніс, шашки, шахи, більярд. В приміщенні клубу працює сільська бібліотека.

Голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць ознайомив мешканців села Шатура про проведену роботу по всій громаді за минулий рік та розповів про плани роботи на наступний 2018 рік. Зокрема, у Шатурський НВК «ЗНЗ-ДНЗ»І-ІІІ ступенів закуплені торф’яні брикети, паливні дрова, дещо з кухонного приладдя.

Проведено ремонт доріг комунальної власності на суму 1,2 мільйона гривень та виготовлено проектно-кошторисну документацію на оновлення вул. Шевченка.

Під час зборів громадян Тамара Стратілат поінформувала про діяльність народного депутата Олександра Кодоли за три роки роботи. Так, за сприяння нардепа виділені кошти для дитячого майданчика в селі Шатура в сумі 100 тисяч гривень. Для Шатурського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ було виділено 45 тисяч гривень  для придбання ноутбука, інтерактивної дошки та акустичної системи.

Для покращення здоров’я громадян народний депутат вручив фельдшерську сумку для Шатурського фельдшерського медичного пункту та велосипед. Також цього року в селі Шатура буде встановлена додаткова зупинка.

Представник ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий повідомив, що підприємство орендує та обробляє 1774 га землі, повністю розрахувалась з громадянами за паї, сплативши 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На загальних зборах громадян розглянули найбільш актуальні питання для мешканців села Шатура. Стосувались вони закінчення ремонту дороги, який розпочався в минулому році, ремонту сільського клубу, опалення бібліотеки, насадження парку, поточного ремонту ФАПу, чистки ставка та його відновлення, встановлення графіку вивозу побутових відходів та зміни графіка руху автобуса Ніжин – Шатура (просять, щоб перший рейс автобуса був на 20 хвилин раніше).


 

Джерело: сайт Лосинівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Лосинівська,

Жителі села Лосинівської громади проти хімпідприємства

Цього тижня селищний голова Анатолій Стрілець прийняв участь у зустрічі керівництва ПП «Агропрогрес» з мешканцями села Шатура. Розглядалося питання щодо розміщення об’єкту приготування сумішей удобрив та ядохімікатів поблизу села. Керівники підприємства запевняли, що виробництво сумішей не завдасть шкоди ані населенню,…

На Чернігівщині друга поліцейська станція запрацювала у Лосинівській громаді

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив у Лосинівці (Ніжинський район) другу в області поліцейську станцію. Лосинівська ОТГ долучилася до реалізації програми «Поліцейський офіцер громади». Відтепер у громаді є свій дільничний офіцер – Роман Крючок. Свого…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

Паломницькі маршрути, вирощування гарбузів та сусідська підтримка – як Лосинівській ОТГ розвиватися в умовах екологічної кризи?

Посухи, спека, нестача води – ці наслідки зміни клімату помітні вже зараз і стануть ще сильнішими завтра. Щоб краще зрозуміти, чого чекати українцям та як готуватися до нових кліматичних умов, науковці та експерти Інституту економіки і прогнозування НАНУ та Української…

У десяти громадах Чернігівщини буде DOBRE

Ще 25 територіальних громад із Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей стали партнерами Програми USAID DOBRE – список переможців відбору оголосили в Українському кризовому медіа-центрі 22 грудня. Програма USAID DOBRE працює в Україні із 2016 році. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: