Новини

Схід села у Лосинівській ОТГ – про землю, дороги, ремонти та розвиток

На схід у селі Шатура, що у Лосинівській об’єднаній громаді, прибули голова ОТГ Володимир Андрієць, представник народного депутата України Олександра Кодоли – Тамара Стратілат, секретар селищної ради Наталія Кошарна.

Серед запрошених – представники орендаря ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий та Тетяна Сеник.

Схід села розпочала староста Людмила Петренко, яка прозвітувала про роботу старостинського округу села Шатура за 10 місяців.

Так, станом на 1 січня ц.р. у селі Шатура проживає та зареєстровано 485 особи, з них 213 – чоловіки, 272 – жінки. Працюючого населення 170 осіб, 190 – громадяни пенсійного віку, 14 дітей дошкільного віку та 38 дітей шкільного віку.

На території старостинського округу знаходиться 310 дворів, з них жилих – 210. Проблемою цього округу, що очевидно, є демографічна ситуація. Так, за минулий рік народилося дві дитини, а померло тринадцять осіб. На території села проживають переважно люди похилого віку,

У селі є 11 самотніх громадян, які знаходяться на обслуговуванні соціального працівника. Даній категорії жителів надається допомога з різних питань, зокрема в доставці замовлених продуктів харчування, медикаментів, в приготуванні їжі, в обробітку присадибної земельної ділянки тощо.

Працює фельдшерський медичний пункт, який знаходиться у підпорядкуванні Лосинівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медичне обслуговування населення здійснюється на належному рівні. Фельдшер має необхідні ліки, щоб надати першу медичну допомогу.

Діє поштове відділення, тож жителі можуть сплачувати за спожитий газ, електроенергію, отримувати пенсію, передплачувати періодичні видання.

Молодь проводить своє дозвілля в сільському клубі. На даний час відвідувачі сільського клубу можуть пограти в теніс, шашки, шахи, більярд. В приміщенні клубу працює сільська бібліотека.

Голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць ознайомив мешканців села Шатура про проведену роботу по всій громаді за минулий рік та розповів про плани роботи на наступний 2018 рік. Зокрема, у Шатурський НВК «ЗНЗ-ДНЗ»І-ІІІ ступенів закуплені торф’яні брикети, паливні дрова, дещо з кухонного приладдя.

Проведено ремонт доріг комунальної власності на суму 1,2 мільйона гривень та виготовлено проектно-кошторисну документацію на оновлення вул. Шевченка.

Під час зборів громадян Тамара Стратілат поінформувала про діяльність народного депутата Олександра Кодоли за три роки роботи. Так, за сприяння нардепа виділені кошти для дитячого майданчика в селі Шатура в сумі 100 тисяч гривень. Для Шатурського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ було виділено 45 тисяч гривень  для придбання ноутбука, інтерактивної дошки та акустичної системи.

Для покращення здоров’я громадян народний депутат вручив фельдшерську сумку для Шатурського фельдшерського медичного пункту та велосипед. Також цього року в селі Шатура буде встановлена додаткова зупинка.

Представник ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий повідомив, що підприємство орендує та обробляє 1774 га землі, повністю розрахувалась з громадянами за паї, сплативши 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На загальних зборах громадян розглянули найбільш актуальні питання для мешканців села Шатура. Стосувались вони закінчення ремонту дороги, який розпочався в минулому році, ремонту сільського клубу, опалення бібліотеки, насадження парку, поточного ремонту ФАПу, чистки ставка та його відновлення, встановлення графіку вивозу побутових відходів та зміни графіка руху автобуса Ніжин – Шатура (просять, щоб перший рейс автобуса був на 20 хвилин раніше).


 

Джерело: сайт Лосинівської ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Лосинівська,

Перекрасили: в Лосиновской громаде готовятся к 1 сентября

В Шатуре Лосиновской территориальной общины Нежинского района здание девятилетки перекрасили местные жители. На стенах – яркая палитра цветов. Больше всего зеленого, красного и фиолетового. Также есть желтый и розовый. Автор идеи – 44-летняя Татьяна Рубан. – Официально наше заведение называется…

У Лосинівській ОТГ стартував ремонт дитсадка

Лосинівська територіальна громада розпочала ремонт в дошкільному навчальному закладі «Сонечко», який знаходиться в смт Лосинівка. Довгий час питання щодо проведення ремонту лишалося невирішеним, розповідають в громаді. І ось, у липні, ремонтні роботи стартували. «За кошти місцевого бюджету в розмірі понад…

Вирішується доля Ніжинської районної лікарні

У середу, 21 липня, у Ніжині радилися щодо перспектив існування Ніжинської центральної районної лікарні. У нараді взяли участь керівники Ніжинської, Вертіївської, Лосинівської, Крутівської, Талалаївської територіальних громад. Кожен з присутніх мав можливість висловити свою пропозицію – це і об’єднання районної та…

Прокуратура розслідує самовільне розорювання земель у Лосинівській ОТГ

Розпочато кримінальне провадження за фактом самовільного розорювання земель на території Лосинівської ОТГ Чернігівська обласна прокуратура невідкладно відреагувала на інформацію від громадської організації  «Правозахист +»  про розорювання прибережних захисних смуг на території Лосинівської ОТГ у Ніжинському районі. Зокрема представник організації звернувся до обласної…

Освіта у Лосинівській ОТГ

Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради оприлюднив оперативні дні про стан забезпечення освіти у громаді. Дитсадки У Лосинівській громаді працюють два заклади дошкільної освіти (ЗДО): Лосинівський ЗДО «Сонечко» – 5 груп, 68 дітей дошкільного віку; Галицький ЗДО…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: