Новини

Як живеться Батурину та окрузі в ОТГ

Батуринська об’єднана територіальна громада офіційно утворилася наприкінці 2016-го. До неї увійшли крім Батурина, Матіївка, Обірки, Каціри, Прохори, Мости, Шумейкине, Голубів, Лісова Поляна, Лопатин, Веселівка, Бондарівка, Нове Полісся, Городище, Часниківка, Шумин.

Батуринська територіальна громада існує вже трохи більш ніж півроку. Очолює громаду Леонід Душа. На цей час у громаді проживає 4300 осіб, у самому Батурині – 2900. Зараз до об’єднаної громади мають намір доєднатися деякі села Бахмацького району, бо бачать позитивні зміни. Якщо ці плани реалізуються, громада нараховуватиме близько 5200 жителів.

Загалом жителі краю підтримали децентралізацію, спротиву цьому процесу не було. В ОТГ нині діють відділ освіти, земельний поєднаний з відділом економічного розвитку, є бухгалтерський відділ, працюють головний спеціаліст з юридичних питань і головний спеціаліст з кадрових питань, активну участь у всіх питаннях місцевого самоврядування беруть старости.

Особливістю цієї об’єднаної громади є те, що на її території розташовані Національний історико-архітектурний заповідник «Гетьманська столиця» та мистецький хутір Обирок, тож серед пріоритетних напрямків розвитку – пізнавальний, фестивальний і зелений туризм, а також мале та середнє підприємництво в сфері громадського харчування, організації транспортних послуг, готельного бізнесу (зокрема, журналістів приємно вразив готельно-ресторанний комплекс «Вітрила Маклая» з цікавим музеєм, присвяченим життю мандрівника Миклухо-Маклая), виготовленні сувенірної продукції тощо. Крім того, громада розвиватиме фермерство, зелені технології, виробництво та переробку сільськогосподарської продукції.

Під час прес-туру представники ЗМІ відвідали Національний заповідник «Гетьманська столиця», побачили нову експозицію в Будинку гетьмана в Цитаделі Батуринської фортеці й дізналися, що кількість туристів за це півріччя порівняно з минулим роком збільшилася вже на 6 тисяч. Це переважно відвідувачі з Чернігівщини та Сумщини, є групи з Полтавщини, Київщини й навіть Харківщини, є туристи й з-за кордону, щоправда, їх менше відсотка.

Подієвий і зелений туризм у Батуринській ОТГ розвивається значною мірою завдяки тому, що 10 років тому в селі Обирки оселилося мистецьке подружжя зі столиці Леонід Кантер і Діана Карпенко. На той час там доживали свої літа всього декілька літніх людей, а сьогодні вирує культурно-мистецьке життя, проводяться пленери, кінопокази, форуми, волонтерські табори й заходи для дітей і підлітків, цікаві й навіть унікальні творчі проекти.

Аби на власні очі побачити інфраструктурні перетворення в громаді, журналісти завітали до дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» у Батурині. Переконалися: тут зроблено якісний ремонт і комфортні умови. За словами завідувачки закладу Ірини Богомаз, постійну проблему – брак місць у садочках міста вдалося частково вирішити. Ще під час виборчих перегонів нинішній міський голова Леонід Душа пообіцяв, що за рік у Батурині буде діяти дитячий садок, і свого слово дотримав.

Побували журналісти і в Городищі, де нині працює старостою Валентина Тишенко. До цієї посади її двічі обирали на сільську голову. Що ж змінилося в громаді після створення Батуринської ОТГ? «Великих перемін поки що нема, але все поступово покращиться, – переконана Валентина Миколаївна. – Важливо, що весь бюджет залишився на місці. Це дало нам змогу переобладнати приміщення, побудоване ще в 1996 році як дитсадок, на сільську амбулаторію. Минулого року за рахунок субвенції з державного фонду замовили технічну документацію. Відбувся тендер на 3 млн. 100 тис., держава виділила 1 млн. 700, інше – то було наше фінансування, встигли провести 70% робіт, цього року закінчуємо переобладнання за рахунок місцевого бюджету. Ще торік встигли закупити стоматологічну установку, за один день підготували всі документи, придбали й оргтехніку для амбулаторії. Запрошуємо на роботу гарного фахівця!».


Джерело: за матеріалами Центру розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Батуринська,

Чернігівський правозахисник Анатолій Гунько став кандидатом від “Слуги народу” по 208-му округу

Сьогодні під час з’їзду партія Слуга народу оголосила, що кандидатом на довиборах по 208му виборчому округу буде Анатолій Гунько. Анатолій Гунько – громадський діяч, правозахисник. Очолює ГО «Правозахист плюс» і є головою наглядової ради Благодійного фонду «Гільдія добра» За словами…

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських…

В області вже 30 ЦНАПів

6 громад з Чернігівщини – Іванівська, Ічнянська, Ніжинська, Остерська, Талалаївська та Холминська – стали кандидатами на участь у третьому раунді впровадження напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою». Тепер приміщення, визначені під центри надання адміністративних послуг, мають…

Шість громад Чернігівщини мають можливість створити сучасні модернізовані ЦНАПи

В цьому їм допомагатиме Програма «U-LEAD з Європою», яка протягом грудня 2018 – січня 2019 проводила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України,…

Туристична децентралізація громад Чернігівщини стала прикладом для колег з інших регіонів

Рецепт розвитку туризму у громаді потребує найкращих складових та компонентів. Для громад Чернігівщини одним з основних компонентів є історично-культурна спадщина та видатні особистості, які жили на Сіверській землі. Другою складовою є розвиток індустрії гостинності та активність інвесторів по створенню тієї…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: