Новини

Седнів – у числі 20 неймовірних сіл України

Седнів – мальовниче селище на березі річки Снов неподалік Чернігова – увійшов до 20-и півфіналістів ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2017». Тепер «містечко над Сновом» відвідає автопробіг, після якого – змагання за цінні призи.

На конкурс надійшло більш ніж 300 заявок, – повідомляють організатори AgroPortal.ua. Редакційна комісія представила членам експертної ради 63-х номінантів, із поміж яких і було обрано 20 півфіналістів.

Щоб краще дослідити і поділитися принадами сіл-півфіналістів з якомога ширшою аудиторією, до 16 липня кожне з 20 сіл відвідають журналісти-учасники «Неймовірного сільського автопробігу».

А після –з 16 липня до 16 серпня –фінальний етап конкурсу – онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua. Паралельно з онлайн-голосуванням оцінки селам-конкурсантам виставлять і члени Експертної ради. Села-переможці, крім промоції свого краю, за підсумками змагання отримають і цінні призи – загальний призовий фонд становить 150 тисяч гривень у формі сертифікатів на закупівлю необхідного для села інвентарю.

Також переможець конкурсу отримає можливість відвідати восени цього року Німеччину для обміну досвідом у розвитку державного управління та коопераційного самоврядування.

А Посольство Франції в Україні в межах реалізації ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2017» надасть премію в розмірі 50 тисяч гривень за внесок у збереження навколишнього середовища та біорізноманіття.

Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», член експертної ради, зокрема, сказав: «Проект «Неймовірні села України» — це поштовх для села, підтримка перших кроків та ініціатив тих громад, які дійсно хочуть розвиватися».

Вадим Савченко, заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад зі зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями, член експертної ради наголосив: «Конкурс є надзвичайно значущий для підтримання громадської активності. Є така приказка: «Вміли готувати, та не вміли подати», тому з особистого досвіду можу сказати, що дуже важливо написати заявку та подати її. Наприклад, цього року в процесі децентралізації деякі громади отримали великі кошти та не змогли їх освоїти, тому що не мають досвіду у написанні проектних заявок. Потрібно бути активним і відстоювати свою позицію».

Заявку на участь у конкурсі Седнева підготували фахівці місцевого, селищного, будинку культури за пропозицією голови громади. «Я вважаю, що треба використовувати кожну можливість для розвитку своєї громади всі механізми – і державні, і грантові –всякі, – говорить селищний голова Михайло Шевчик. –Ну, і самим заробляти. Я вважаю, що наш Седнів і правда неймовірний, і бажаю, щоб якнайбільше гостей-туристів побачили його і полюбили, як ми його любим».

Проголосувати за Седнів у конкурсі ІІ Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України-2017» можна буде з 16 липня до 16 серпня на сайті AgroPortal.ua. А поки організатори та седнівці запрошують завітати до містечка над Сновом, щоб на власні очі оцінити його численні принади.


Джерело: OTG.cn.ua

Останні новини за категоріям(и): Анонси, Громади, Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: