Новини

Гроші є куди вкладати. Аби були

18 травня в області офіційно створена ще одна територіальна об’єднана громада – Малодівицька. Це перша ОТГ на Прилуччині.

Громаду утворили Малодівицька селищна рада, Великодівицька, Дмитрівська, Обичівська, Петрівська, Товкачівська сільські ради.

– За перспективним планом, до нас мали приєднатися ще Рудівська, Білорічицька, Знам’янська, Мазківська, Погребівська та Піддубівська сільські ради. Чого не захотіли, це в них треба питати, – каже 41-річна Олена Журавель, сільський голова Малої Дівиці.

– Новим громадам держава дає чималі кошти. Куди їх витрачатимете?

– Ремонт доріг. Проблем доволі. Гроші є куди вкладати. Аби були.

Зателефонувала у Мазки.

– Чому не увійшли до Малодівицької громади?

– Люди остаточно не визначилися. Депутати проводили роз’яснювальну роботу. Та поки що ситуація така, – говорить секретар 47-річна Павлина Барвінченко.

Нині в області діють 19 громад. Ще 11 (Малодівицька, Талалаївська, Бобровицька, Олишівська, Варвинська, Срібнянська, Куликівська, Любецька, Плисківська, Новобасанська, Ічнянська) очікують на оголошення виборів голови та депутатів.

* * *

25 травня у Городні відбулася сесія міської ради. Першим розглядали питання приєднання довколишніх населених пунктів.

– За перспективним планом, до Городні мають приєднатися 15 сільських рад. Всього у районі їх 30. Нині депутатам потрібно починати процес обговорення і роз’яснення, – каже 50-річний Андрій Богдан, міський голова Городні.

Тим часом, у Седневі Чернігівського району почалося громадське обговорення об’єднання.

– До селища приєднаються Чернишська сільська рада Чернігівського району та Макишинська Городнянського. За перспективним планом, мав бути у громаді ще й Бігач Менського району. Від нього до нас навпростець – п’ять кілометрів, а по трасі – більше 30. Та там подумали, подумали і сказали: «Поки моста немає – не будемо». Так хто ж той міст без об’єднання будуватиме? – розповідає 60-річний Михайло Шевчик, селищний голова Седнева. Бігач до себе запрошувала і Березнянська селищна рада Менського району. Думають. У начальства теж багато думок.

До нас приїздив голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко. Висловлював своє бачення. Центр громади – у селі Халявин, а до нього мають приєднатися усі населені пункти району, які розташовані у Гомельському, Новгород-Сіверському та Городнянському напрямках. Та ми подумали: у нас населення три тисячі осіб, є пам’ятки історії. Будемо підтримувати свою індивідуальність.


Джерело: «Чернігівський Вісник» №22 (1621) від 01 червня 2017 року / Валентина Остерська

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади, Збори, Малодівицька, Седнівська,

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: