Новини

Гроші є куди вкладати. Аби були

18 травня в області офіційно створена ще одна територіальна об’єднана громада – Малодівицька. Це перша ОТГ на Прилуччині.

Громаду утворили Малодівицька селищна рада, Великодівицька, Дмитрівська, Обичівська, Петрівська, Товкачівська сільські ради.

– За перспективним планом, до нас мали приєднатися ще Рудівська, Білорічицька, Знам’янська, Мазківська, Погребівська та Піддубівська сільські ради. Чого не захотіли, це в них треба питати, – каже 41-річна Олена Журавель, сільський голова Малої Дівиці.

– Новим громадам держава дає чималі кошти. Куди їх витрачатимете?

– Ремонт доріг. Проблем доволі. Гроші є куди вкладати. Аби були.

Зателефонувала у Мазки.

– Чому не увійшли до Малодівицької громади?

– Люди остаточно не визначилися. Депутати проводили роз’яснювальну роботу. Та поки що ситуація така, – говорить секретар 47-річна Павлина Барвінченко.

Нині в області діють 19 громад. Ще 11 (Малодівицька, Талалаївська, Бобровицька, Олишівська, Варвинська, Срібнянська, Куликівська, Любецька, Плисківська, Новобасанська, Ічнянська) очікують на оголошення виборів голови та депутатів.

* * *

25 травня у Городні відбулася сесія міської ради. Першим розглядали питання приєднання довколишніх населених пунктів.

– За перспективним планом, до Городні мають приєднатися 15 сільських рад. Всього у районі їх 30. Нині депутатам потрібно починати процес обговорення і роз’яснення, – каже 50-річний Андрій Богдан, міський голова Городні.

Тим часом, у Седневі Чернігівського району почалося громадське обговорення об’єднання.

– До селища приєднаються Чернишська сільська рада Чернігівського району та Макишинська Городнянського. За перспективним планом, мав бути у громаді ще й Бігач Менського району. Від нього до нас навпростець – п’ять кілометрів, а по трасі – більше 30. Та там подумали, подумали і сказали: «Поки моста немає – не будемо». Так хто ж той міст без об’єднання будуватиме? – розповідає 60-річний Михайло Шевчик, селищний голова Седнева. Бігач до себе запрошувала і Березнянська селищна рада Менського району. Думають. У начальства теж багато думок.

До нас приїздив голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко. Висловлював своє бачення. Центр громади – у селі Халявин, а до нього мають приєднатися усі населені пункти району, які розташовані у Гомельському, Новгород-Сіверському та Городнянському напрямках. Та ми подумали: у нас населення три тисячі осіб, є пам’ятки історії. Будемо підтримувати свою індивідуальність.


Джерело: «Чернігівський Вісник» №22 (1621) від 01 червня 2017 року / Валентина Остерська

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади, Збори, Малодівицька, Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: