Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності. Про поточний стан справ…
Деснянська громада: військове майно та профіцитний бюджет

Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності.
Про поточний стан справ у громаді розповів її голова Юрій Осташевський.
Територія Деснянської громади одна з найстрокатіших в області: тут 4 лісгоспи, 80% Регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», з одного боку — Десна, з іншого громада межує з Київським водосховищем. Крім того, тут знаходиться полігон.
«Це безумовно накладає свої особливості на життя нашої громади, — розповідає Юрій Осташевський. — Наприклад, на транспортне сполучення. Полігон ділить громаду на дві частини й ускладнює сполучення між ними. Ще один аспект — проблема передачі майна. Кабмін затвердив постанову про безоплатну передачу в комунальну власність військового майна. Але ж Міністерство оборони передає не все, а ми хочемо прийняти на баланс цілісний військовий комплекс. Крім того, що майно нам передають частинами, його передають без землі, бо земля — неврегульоване питання Міноборони».
Разом із тим навчальний центр імені Ярослава Мудрого — це один з найбільших роботодавців області. Закономірно, що навколо нього живе чимало військових. Це значною мірою визначає і формування бюджету громади. Наразі він профіцитний і основну статтю надходжень становить ПДФО. Це дає змогу дофінансовувати заклади освіти й медицини.
«У громаді відбулися певні зміни в системі освіти, — веде далі голова Деснянської територіальної громади. — Наприклад, об’єднані Деснянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Деснянська гімназія, завдяки чому об’єднаний заклад отримав статус опорного. Але більшість шкіл ми зберігаємо. Також працюють всі 8 ФАПів. У деяких селах перенесли їх та бібліотеки у відремонтовані приміщення будинків культури. Відремонтували й утримуємо 2 амбулаторії. Уже 5 років постійно виділяємо кошти на ремонт доріг комунальної власності. Давали субвенцію в розмірі 10 млн грн в область, за тож нам відремонтували 4 км в сторону с.Тужар, що в напрямі київського водосховища. Освітили 9 населених пунктів».
Разом із тим чимало питань ще потребують уваги і — фінансів. Тому тут очікують вирішення питання про перегляд Податкового кодексу та внесення в нього відповідних змін.
«Усі громади і наша також відчувають, що під нові повноваження потрібні й фінансові ресурси. Тож, ми очікуємо відповідних змін. Перш за все, йдеться про збільшення надходжень у місцеві бюджети від ПДФО з нинішніх 60% до 80%, зокрема за рахунок тієї частки, яку раніше віддавали на районний рівень. Також потрібно розібратися з адмініструванням низки податків і передати їх громадам», — підсумовує Юрій Осташевський.
Джерело: ОТГ-Інформ Чернігівщина