Новини

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами.

Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки місцевим виборам партія стала повноцінною всеукраїнською: понад 1000 фракцій по всій Україні і понад 220 голів місцевих рад.

Ми будемо розвивати цю спільноту. І цей форму – це перший захід саме для голів ОТГ. Це навчальний та інформаційний захід, проактивний – є можливість висловити позицію, запропонувати ідеї, обговорити їх. Це початок великого співробітництва.

Децентралізація – це стратегічна складова нашої програми та нашої роботи. На відміну від «попередників», ми спробуємо завершити цей процес. Головне, що ви не самі в цьому процесі, тому що це наша стратегія. Ми за децентралізацію в широкому сенсі. Це не просто нова карта України, а нова система розуміння для людей, що таке держава і як вона працює. Ми маємо прийти до того, щоб всі послуги були доступними для людей на місцях, щоб не було необхідності виїжджати за довідкою в центр. Давайте працювати, контактувати разом”, – наголосив він.

2021 03 12 forum 2

Зі свого боку, заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко підкреслив:

Особливість нашої команди – ми перші, які виконуємо обіцянки. Це мета і ціль, яку поставив Президентом України. Одна з таких цілей та обіцянок – це децентралізація. Багато про неї говорили. Розповідали про те, що щось децентралізується, але нічого не відбувалося. За минулий рік ми зробили стільки, скільки не виконувалося за останні, мабуть, п’ять років. Ви отримали повноваження та гроші. Тепер найголовніше – правильно ними розпоряджатися“.

2021 03 12 forum 3

Народний депутат від “Слуги Народу”, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін наголошує, що взаємодія громад та центральної влади – це запорука міцної державності.

Ми розуміємо: що б ми не ухвалювали тут у Києві, без імплементації на місцях, яка безпосередньо впливає на рівень життя громадян, успішну реформу зробити неможливо. Саме тому сьогодні ми зібрали голів громад з усієї України, щоб отримати практичний зріз проблем і перспектив розвитку, які в них є, та розуміти, як ми маємо підставити плече допомоги, щоб країна далі рухалася в правильному напрямку“, – сказав Віталій Безгін.

2021 03 12 forum 1

Голови Славутицької, Оржицької, Бучанської та Корюківської громад поділились своїм досвідом та успішними кейсами у сфері бюджетування.

«Партію «Слуга Народу» представляють 226 голів ОТГ і подібні навчальні форуми для них – обмін досвідом та кращими практиками, – зазначив депутат районної Бучанської ради та співорганізатор заходу Артем Рижак. – Знання, які ми всі разом отримуємо на таких заходах, дають головам ОТГ можливість швидше і якісніше впроваджувати позитивні зміни у своїх громадах, а депутатам приймати максимально ефективні рішення. Плануємо проводити такі форуми і надалі – раз на картал».

«Дуже добре, що дискусія сьогодні присячена темі ефективних бюджетів. Скільки б грошей не було, їх завжди буде недостатньо, адже проблем у громад чимало, – розповіла голова Оржицької громади Олена Сидоренко. – Наша громада – самодостатня. Для цього ми залучаємо всі ресурси – пишемо проєкти, звертаємося за допомогою до бізнесу. Утім, основні наші надходження – від землі. І тому ми дуже чекаємо ухвалення парламентом нового земельного законодавства, яке надає громадам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

З часом ми також зрозуміли необхідність стратегічного підходу до розвитку громади, саме тому зараз готуємо стратегію нашої ОТГ. Це – шанс утримати молодь, зробити життя комфортнішим, враховуючи інтереси громади. Ідеальний варіант – коли ми знайшли мрію, втілили її у життя, і громада це оцінила».

Серед спікерів заходу – голова Корюківської громади Ратан Ахмедов.

«Я представляю громаду Полісся з великою територією та малою щільністю населення, відповідно – проблематика ефективності наповнення бюджету для нас дуже актуальна. Запорукою якісної роботи місцевого самоврядування є якісний аналіз та визначення точок зростання для громади. Важливою є оптимізація надання публічних послуг та робота з бізнесом, адже він – найкращий інвестор. Звісно, потрібно, аби підприємства були зареєстровані в громаді та платили податки».

Також учасники форуму під час World Cafe обговорили проблеми громад та напрацювали низку рекомендацій для відповідних законодавчих змін.

2021 03 12 forum 4

Враженнями після проведення форуму поділились учасники заходу із Чернігівської області.

«Надзвичайно корисний захід, на форумі виступали профільні заступники міністрів. Багато інформації з питань наповнення бюджетів громад та залучення державних коштів. Із актуального – виступ представника Дергеокадастру щодо особливостей розпорядження землею, яка передається громадам», – прокоментував голова Деснянської селищної громади Юрій Осташевський.

«Чудовий форум, багато інформації, яка стане у нагоді головам громад. Професійні спікери, які дають аналітику та рекомендації, що обов’язково використаю під час своєї роботи у громаді», – каже голова Борзнянської міської громади Лариса Осадчук.

2021 03 12 forum 6

Як відомо, партія “Слуга Народу” після місцевих виборів на постійній основі проводить навчання для депутатів та голів громад.

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська, Деснянська, Корюківська,

У Корюківській лікарні встановили автономну кисневу станцію

Раніше за медичним киснем для пацієнтів їздили до Чернігова. «У нас були дні, коли ми робили по три маршрути в Чернігів і назад. Кожна поїздка — по 10 балонів, тобто тридцять балонів на добу. Стільки ми використовували в щодоби в…

На Корюківщині запрошують на роботу соціальних робітників

Днями в Корюківській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій на замовлення центру надання соціальних послуг Корюківської міськради, де безробітним пропонували роботу соціального робітника для обслуговування самотніх літніх людей. Виконуюча обов’язки директора ЦНСП міськради Наталія Борисенко ознайомила присутніх…

У Корюківській ОТГ стартував прийм проєктів бюджету участі

На реалізацію громадських проєктів у 2022 році міським бюджетом передбачено 450 000 грн. Прийом заявок на участь у громадському бюджетуванні для жителів Корюківської територіальної громади триватиме з 15 березня  по 30 квітня 2021 року включно. Проєкти подаються окремо для міста та сіл громади. Бюджет…

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами. Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки…

Програма DOBRE проводить вимірювання спроможності Корюківської громади

Фундаментальною основою для визначення напрямку руху розвитку громади є аналіз усіх сфер її життєдіяльності станом на сьогодні. Наразі такий аналіз Корюківської ТГ здійснює Програма ДОБРЕ, шляхом визначення індексу спроможності органу місцевого самоврядування. Сьогодні, 3 березня, старший програмний спеціаліст Програми Наталія…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: