Новини

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами.

Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки місцевим виборам партія стала повноцінною всеукраїнською: понад 1000 фракцій по всій Україні і понад 220 голів місцевих рад.

Ми будемо розвивати цю спільноту. І цей форму – це перший захід саме для голів ОТГ. Це навчальний та інформаційний захід, проактивний – є можливість висловити позицію, запропонувати ідеї, обговорити їх. Це початок великого співробітництва.

Децентралізація – це стратегічна складова нашої програми та нашої роботи. На відміну від «попередників», ми спробуємо завершити цей процес. Головне, що ви не самі в цьому процесі, тому що це наша стратегія. Ми за децентралізацію в широкому сенсі. Це не просто нова карта України, а нова система розуміння для людей, що таке держава і як вона працює. Ми маємо прийти до того, щоб всі послуги були доступними для людей на місцях, щоб не було необхідності виїжджати за довідкою в центр. Давайте працювати, контактувати разом”, – наголосив він.

2021 03 12 forum 2

Зі свого боку, заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко підкреслив:

Особливість нашої команди – ми перші, які виконуємо обіцянки. Це мета і ціль, яку поставив Президентом України. Одна з таких цілей та обіцянок – це децентралізація. Багато про неї говорили. Розповідали про те, що щось децентралізується, але нічого не відбувалося. За минулий рік ми зробили стільки, скільки не виконувалося за останні, мабуть, п’ять років. Ви отримали повноваження та гроші. Тепер найголовніше – правильно ними розпоряджатися“.

2021 03 12 forum 3

Народний депутат від “Слуги Народу”, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін наголошує, що взаємодія громад та центральної влади – це запорука міцної державності.

Ми розуміємо: що б ми не ухвалювали тут у Києві, без імплементації на місцях, яка безпосередньо впливає на рівень життя громадян, успішну реформу зробити неможливо. Саме тому сьогодні ми зібрали голів громад з усієї України, щоб отримати практичний зріз проблем і перспектив розвитку, які в них є, та розуміти, як ми маємо підставити плече допомоги, щоб країна далі рухалася в правильному напрямку“, – сказав Віталій Безгін.

2021 03 12 forum 1

Голови Славутицької, Оржицької, Бучанської та Корюківської громад поділились своїм досвідом та успішними кейсами у сфері бюджетування.

«Партію «Слуга Народу» представляють 226 голів ОТГ і подібні навчальні форуми для них – обмін досвідом та кращими практиками, – зазначив депутат районної Бучанської ради та співорганізатор заходу Артем Рижак. – Знання, які ми всі разом отримуємо на таких заходах, дають головам ОТГ можливість швидше і якісніше впроваджувати позитивні зміни у своїх громадах, а депутатам приймати максимально ефективні рішення. Плануємо проводити такі форуми і надалі – раз на картал».

«Дуже добре, що дискусія сьогодні присячена темі ефективних бюджетів. Скільки б грошей не було, їх завжди буде недостатньо, адже проблем у громад чимало, – розповіла голова Оржицької громади Олена Сидоренко. – Наша громада – самодостатня. Для цього ми залучаємо всі ресурси – пишемо проєкти, звертаємося за допомогою до бізнесу. Утім, основні наші надходження – від землі. І тому ми дуже чекаємо ухвалення парламентом нового земельного законодавства, яке надає громадам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

З часом ми також зрозуміли необхідність стратегічного підходу до розвитку громади, саме тому зараз готуємо стратегію нашої ОТГ. Це – шанс утримати молодь, зробити життя комфортнішим, враховуючи інтереси громади. Ідеальний варіант – коли ми знайшли мрію, втілили її у життя, і громада це оцінила».

Серед спікерів заходу – голова Корюківської громади Ратан Ахмедов.

«Я представляю громаду Полісся з великою територією та малою щільністю населення, відповідно – проблематика ефективності наповнення бюджету для нас дуже актуальна. Запорукою якісної роботи місцевого самоврядування є якісний аналіз та визначення точок зростання для громади. Важливою є оптимізація надання публічних послуг та робота з бізнесом, адже він – найкращий інвестор. Звісно, потрібно, аби підприємства були зареєстровані в громаді та платили податки».

Також учасники форуму під час World Cafe обговорили проблеми громад та напрацювали низку рекомендацій для відповідних законодавчих змін.

2021 03 12 forum 4

Враженнями після проведення форуму поділились учасники заходу із Чернігівської області.

«Надзвичайно корисний захід, на форумі виступали профільні заступники міністрів. Багато інформації з питань наповнення бюджетів громад та залучення державних коштів. Із актуального – виступ представника Дергеокадастру щодо особливостей розпорядження землею, яка передається громадам», – прокоментував голова Деснянської селищної громади Юрій Осташевський.

«Чудовий форум, багато інформації, яка стане у нагоді головам громад. Професійні спікери, які дають аналітику та рекомендації, що обов’язково використаю під час своєї роботи у громаді», – каже голова Борзнянської міської громади Лариса Осадчук.

2021 03 12 forum 6

Як відомо, партія “Слуга Народу” після місцевих виборів на постійній основі проводить навчання для депутатів та голів громад.

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська, Деснянська, Корюківська,

У Корюківській ОТГ нові правила благоустрою

На засіданні сьомої сесії, 8 липня, депутати міської ради затвердили оновлені ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ, що діятимуть на території населених пунктів Корюківської міської територіальної громади. Правила стосуються забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях….

Корюківська ОТГ: нові правила благоустрою, місцеві податки і збори

На засіданні сесії Корюківської міської ради 8 липня депутати підтримала думку громадськості і затвердили медичну послугу як пріоритетну для розвитку в громаді, яку обрали в рамках опитування у співпраці з програмою ДОБРЕ. Як відомо, у громаді триває робота над розробкою…

У Корюківській ОТГ закрили 2 школи

Рішення про припинення діяльності двох малокомплектних закладів освіти корюківські депутати ухвалили в четвер, 8 липня. На черговій сесії Корюківської міськради депутати за годину розглянули шістдесят питань. Їх заздалегідь обговорили на засіданнях постійних комісій, тому на сесійному – лише голосували. Сімнадцятим…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Земля – у комунальну власність громад

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад. Як відбувається цей процес, які є складнощі – коментують голови громад, обрані від «Слуги Народу». Сергій Малець, голова Олишівської селищної громади: «Нарешті без…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: