Новини

Депутати “Слуги Народу”: Землі держвласності за межами населених пунктів будуть передані громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроект №2194, який повертає місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Із підтримкою даного документу на сесії Прилуцької районної ради 24 березня виступили депутати фракції «Слуга Народу».

Народні депутати наразі розглядають у другому читанні проєкт закону №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Найважливіше у цьому документі – землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані громадам. За державою залишаться виключно землі оборони, природоохоронні землі, а також ділянки, закріплені за державними підприємствами. Також місцеві ради отримають право здійснювати контроль за землями. Відповідно, громади через органи місцевого самоврядування зможуть контролювати та регулювати питання самовільного зайняття земельних ділянок та нецільового використання земель, затверджувати містобудівну документацію в межах усієї території громади.

Фракція депутатів політичної партії «Слуга Народу» у Прилуцькій районній раді оприлюднили заяву про підтримку законопроекту №2194. Відповідну заяву від фракції оголосив депутат районної ради Олексій Шалений.

«Закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти в другому читанні і в цілому законопроект № 2194, який, нарешті, повертає громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів.

Ми переконані, що люди мають право бути господарями на своїй землі, й без цього рішення парламенту неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжнє самоврядування.

Хочемо нагадати, що починаючи з 2002 року нашими землями управляють призначені чиновники, які розпоряджалися нею без урахування інтересів людей. Наголошуємо, що жоден чиновник із Києва не має ніякого права й не повинен розпоряджатися полями й сінокосами в громадах Прилуччини. Лише громади мають вирішувати, що робити з землею — продавати, чи здавати в оренду. А все зароблене повинно йти в місцеві бюджети на потреби людей», – заявив Олексій Шалений.

Також депутати наполягають на прийнятті законопроєкту №2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони». Адже аукціон це найбільш ефективний спосіб забезпечити прозорі торги та отримати найвищу ціну за право власності, чи користування землею. Пілотні проекти показали, що на інтернет-аукціонах вартість земельних ділянок зростає у кілька разів. А значить громада отримає більше коштів на розвиток, ремонт та забезпечення всім необхідним шкіл, амбулаторій, дитячих садків і вирішення багатьох інших проблем.

За повідомленням ЗМІ, робота над законопроєктом викликає спротив окремих парламентських фракцій. Так, до проєкту внесено 3128 поправок.

Джерело: обласна організація політичної партії «Слуга Народу»

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Прилуцька,

У Прилуках відкрили сучасний ЦНАП

Цього тижня у Прилуках запрацював просторий, обладнаний за сучасними вимогами Центр надання адміністративних послуг європейського зразка. Завдяки міжнародній програмі U-LEAD, яка фінансується за рахунок донорської підтримки Європейського Союзу, зокрема його держав-учасників Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції, мешканці громади будуть…

Депутати “Слуги Народу”: Землі держвласності за межами населених пунктів будуть передані громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроект №2194, який повертає місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Із підтримкою даного документу на сесії Прилуцької районної ради 24 березня виступили депутати фракції «Слуга Народу». Народні депутати наразі розглядають у другому…

У Прилуках знову не зібралась сесія: депутати вимагають перенаправити кошти на медицину

Сьогодні, 22 березня, п’ята (позачергова) сесія міської ради восьмого скликання не вібулась. На засідання прибуло лише 17 народних обранців (всього мандатів 34, тож мінімальний кворум 18). Відтак Прилуки єдине з 57 громад області досі залишається без бюджету на 2021 рік….

У Прилуках депутати не збираються на сесію: вважають вибори секретаря сфальсифікованими, а бюджет непрозорим

Прилуки – єдине місто в Чернігівській області, яке досі не має бюджету на 2021 рік. А ще тут склалась унікальна ситуація – в опозиції до мерії депутатська більшість. Адже міська голова Ольга Попенко вже втретє не може зібрати сесію міської…

Олеся Кісленко про серйозні речі і політику. ІНТЕРВ’Ю

В ефірі прилуцького радіо ТІМ FM у програмі «БЕКСТЕЙДЖ» Олеся Кісленко розповіла про роботу в райдержадміністрації та що планує робити як депутат районної ради. – Пані Олеся, Ви вже більше ніж півроку обіймаєте посаду голови Прилуцької РДА, але і до…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: