Новини

Деснянська громада: за підтримки президентської команди вирішити проблеми, що накопичувались десятиліттями

Деснянська громада була у числі перших, які об’єднались на Чернігівщині. За 5 років вдалося змінити на краще багато чого, втім у вирішенні основних проблем військового містечка та прилеглих сіл, особливого поступу немає. Наразі за підтримки народних депутатів від «Слуги народу» селищна влада очікує на позитив. І рух у цьому напрямку вже помітний.

Деснянська селищна рада утворена у 2015 році. Тоді із селищем Десна об’єднались перші три населені пункти, у 2018 році до громади доєднались ще кілька сіл. На сьогодні у громаді 13 населених пунктів: Десна, Виповзів, Карпилівка, Лутава, Короп’є, Морівськ, Рудня, Отрохи, Косачівка, Лошакова Гута, Бір, Тужар та Сорокошичі.

Вже два терміни громадою керує Юрій Осташевський. На місцевих виборах у 2020 році він висувався від партії «Слуга Народу», і знову отримав найбільшу кількість голосів виборців, більш ніж удвічі випередивши найближчих конкурентів.

Маю стійке переконання: мер міста, голова села, або голова теріторіальної громади дуже рідко має розкіш дозволити собі бути в опозиції до влади. Для мене цей вибір звучить так: бути популярним або бути ефективним? Отримати оплески публіки роблячі рейтингові політичні заяви, або домогтися будівництва нових доріг чи нових спортивних об‘єктів?

Звісно, я міг би критикувати Уряд, бути опозиціонером завжди легше. Але чи співпрацював би тоді з нами Уряд, чи йшла б назустріч влада? Якщо для того щоб зробити життя громади краще мені треба будувати відносини з будь-якою владою — я буду це робити. Це невдячна праця, повірте мені, за це рідко кажуть «дякую». Але така моя робота.

Я вдячний президенту Зеленському та політичній партії «Слуга народу» за готовність сприяти вирішенню проблем нашої громади, – заявляв Юрій Осташевський під час виборчої кампанії.

Основні проблеми громади, за словами селищного голови, невизначеність статуту житлового фонду військового містечка Десна, а також незадовільний стан доріг між населеними пунктами громади. І якщо друге частково останні 5 років намагались вирішити за рахунок власних коштів, то друге не могли зрушити з місця останні 15 років. Також більшість осель не обладнані побутовими лічильниками газу, що може стати проблемою для стабільного газопостачання.

Як ці проблеми вирішуватимуть у громаді?

* * *

Житловий фонд

Як відомо, багато років тому держава взяла на себе обов’язок забезпечення соціального захисту військовослужбовців, у тому числі і можливість отримання ними жилих приміщень. Тобто, Міноборони має здійснити кроки по передачі військового майна в комунальну власність територіальної громади смт Десна. Однак десятки років на утримання житлового фонду кошти військове відомство не виділяло (щорічно до 15-20 млн грн). Тож поступово, об’єкти прийшли в занепад.

Наразі найбільш нагальна проблема для громади – передача цивільної частини містечка на баланс Деснянської ОТГ. Втім перед цим обов’язково потрібна інвентаризація майна, а також приведення його у належний стан. Адже надалі мешканці самі мають утримувати житловий фонд.

«Із цього питання у жовтні 2020 року звернувся до народного депутата України Сергія Гривка», – розповідає Юрій Осташевський.

Вже у січні ц.р. у Департаменті ЖКГ Чернігівської ОДА відбулася нарада щодо проблемних питань передачі військового майна Збройних сил України в комунальну власність територіальної громади.

Дороги

Спільно з народними депутатами громада працює щодо відновлення автошляху Т – 2535, останній раз ремонт якого проводився ще за часів СРСР, а це більше 30 років тому.

З цих питань жителі сіл Бір, Косачівка, Тужар, Сорокошичі та Лошакова Гута неодноразово писали звернення, під останнім підписалось 236 людей.

Наразі дорога практично зруйнована, 4 км шляху жителі долають за годину, а то й більше. Вказані населені пункти через відсутність сполучення вимушено відрізані від громади. Автоперевізники навіть відмовляються обслуговувати даний маршрут.

Лічильники газу

За інформацією селищної ради, велика кількість мешканців громади ще мають газових побутових лічильників. Закон встановив кінцеву дату їх встановлення – 01.01.2021. За відсутності лічильника газ можуть відключити, або ж нарахувати платіж за максимальним тарифом.

«В жовтні 2020 року я звернувся до Сергія Гривка з приводу питання щодо безоплатної установки газових лічильників… На основі звернення нашої Громади щодо безоплатної установки газових лічильників було розроблено та подано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” щодо термінів встановлення лічильників споживачам природного газу, в якому пропонується перенести кінцеву дату встановлення лічильників газу для громадян з 01.01.2021 року на іншу дату», – розповів Юрій Осташевський.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Деснянська,

Деснянська громада: військове майно та профіцитний бюджет

Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності. Про поточний стан справ…

Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ

22 березня у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ». Чернігівський ресурсний центр з розвитку місцевої демократії працює з 2016 року на базі громадської організації «Центр «Доброчин». Наразі РЦ…

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами. Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки…

Про бюджет Деснянської ОТГ на 2021 рік

Деснянський селищний голова Юрій Осташевський розповів про дохідну частину бюджету громади, і від чого вона залежить. «Не одноразово чув питання від населення: «З яких джерел надходять кошти до бюджету, та на що їх витрачають?». В інтернеті періодично з’являються фрагменти інформації,…

Деснянська та Новобілоуська громади розвивають освіту та місцеву демократію

03 лютого у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Виклики та досягнення громад: освіта та місцева демократія». Розпочала захід керівник Центру «Доброчин» Наталія Дрозд, яка представила досвід організації стосовно супроводу профільної освітньої реформи та реформи місцевого самоврядування,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: