Новини

У бюджеті Чернігова на 2021 рік збережено акцизний податок

На сесії Чернігівської міської ради 24 грудня прийнято бюджет на 2021 рік та низку важливих програм, які стосуються соціально-економічного розвитку, фінансів, розвитку туризму, підтримки громадського сектору.

Бюджет міста на 2021 рік прийнятий у сумі: доходи 2 млрд 928 млн грн, видатки 2 млрд 922 млн грн.

Найбільше коштів у бюджет планується отримати податку на доходи фізичних осіб (1 млрд 494 млн грн), податку на майно 271 млн грн, єдиного податку 398 млн грн, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 93,7 млн грн. Щодо останнього, то напередодні бюджетного процесу були дискусії щодо його збереження як джерела доходів місцевих бюджетів.

«Ми зі свого боку звертались до депутатів фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України щодо збереження надходження частини акцизного податку (13,44%) до місцевих бюджетів, активно працювали з Асоціацією міст України. У грудні Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». Документ зберігає зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне. Для бюджету Чернігова це орієнтовно 93,8 млн грн, що дозволить профінансувати багато важливих для чернігівців проєктів», – коментує Олена Стрілець, депутат міської ради від фракції «Слуга Народу».

Програми, які прийняті на сесії, попередньо відпрацьовані у депутатських комісіях.

«На постійній комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів розглянули всі програми, були зауваження по наповненню, по доцільності спрямування коштів на окремі заходи. Прийнято рішення про підтримку програм з врахуванням пропозицій та зауважень депутатів», – каже Олена Стрілець, яка є заступником голови комісії.

Депутати прийняли Програму соціально-економічного розвитку Чернігова на 2021 рік. На думку багатьох депутатів, Програма не містить дієвих заходів щодо залучення інвестицій чи підтримки підприємництва у місті. Відповідні пропозиції депутатів будуть опрацьовані структурними підрозділами міської ради.

Депутати проголосували за Програму реалізації громадського бюджету (або бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки. Змінено порядок визначення суми коштів, які виділяються з бюджету на проєкти-переможці. Тепер це буде 3% обсягу видатків бюджету розвитку спеціального фонду. До цього часу такий обсяг становив 1% від затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету.

У наступному році буде продовжено Програму підтримки громадських організацій міста Чернігова. На комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів домовлено з відділом звернень громадян про розгляд у наступному році заявок інших громадських організацій, що дозволить покращити якість та збільшити перелік послуг, які надаються жителям Чернігова.

На сесії внесли зміни до міського бюджету на 2020 рік, серед іншого враховано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Це кошти, які додатково надійшли в Чернігів за сприяння народних депутатів України від «Слуги Народу», їх використають для придбання медичного обладнання для міської лікарні №2 та ремонту в школі №13.

Ряд інших питань сесії стосуються питань оренди комунальної власності та приватизації окремих об’єктів у 2021 році.

Серед іншого, депутати заслухали звіт представника Нацполіції про результати реалізації у місті Програми «Безпечне місто Чернігів». За кошти програми по місту встановлено 233 камери відеоспостереження. За допомогою цієї системи з 2017 року у місті вдалося розкрити близько 4,5 тисячі злочинів. Програма буде діяти і наступні 5 років, відповідне рішення депутати прийняли на пленарному засіданні сесії, що відбулося 1 грудня.

Джерело: Пресслужба Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Мала приватизація: депутати Чернігівської міської ради від «Слуги Народу» пропонують віддати частину коштів громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше ухвалити цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу…

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: