Новини

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської програми «Велика реставрація».

– Крім досягнення очевидної мети – порятунку та відновлення нашої спадщини, наповнення її новими змістами, є й інші перспективи. Зокрема туристична привабливість, тобто прибуток для регіонів і країни загалом. Особливо це стосується невеликих містечок та селищ, де культурні пам’ятки – основне джерело фінансового та культурного розвитку регіону, – розповідає міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Бюджет «Великої реставрації» на 2021 рік становить 2 млрд грн. Частину об’єктів уже ремонтують, на інші чекає триваліший шлях: наразі триває виготовлення проєктної документації. До першочергових проєктів, які фінансуватимуться цього року, увійшла реставрація об’єктів палацу в Качанівці.

Палац у Качанівці

Качанівка – пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – початку ХХ століть площею майже 600 гектарів. Наразі палац перебуває в аварійному стані. Необхідно реставрувати та привести до належного стану сам палац і його об’єкти: альтанку Глінки, Георгіївську церкву, водогінну вежу, а також упорядкувати територію. Загальний кошторис відновлення палацу сягає 120 млн грн.

Уже передбачено кошти на реставрацію альтанки Глінки, розроблення проєктної документації реставрації самого палацу з флігелями та водогінної вежі.

Альтанка Глінки

* * *

Міністерство культури та інформаційної політики оголосило список проєктів, які увійшли до «Великої реставрації», в рейтинговому порядку. Це 109 об’єктів, розташованих по всій Україні. Упродовж наступних трьох років їх планують відремонтувати, відреставрувати або законсервувати залежно від висновку проєктно-кошторисної документації. Серед них – Спасо-Преображенський собор Х століття та Будинок полкової канцелярії в Чернігові.

* * * 

Кам’яниця Лизогуба

Будинок полкової канцелярії кінця XVII століття. Від початку існування цей будинок пов’язують з іменем чернігівського полковника Якова Лизогуба. Схожий на палац дім зберіг традиційне для лівобережної хати планування.

Споруда загалом збереглася в первісних обсягах, хоча й пережила кілька пожеж (1718 та 1750 років) і перебудов. Ще в ХІХ столітті споруду пристосували під архів.

Кам’яниця Лизогуба

* * *

Спасо-Преображенський собор

Собор був закладений першим літописним чернігівським князем Мстиславом Володимировичем у 1030-х роках і став головною святинею та окрасою Чернігово-Сіверської землі.

До речі, зала храму є чи не найкращою в Україні для звучання голосу; акустичні характеристики зали – дивовижні й неперевершені.

Під час татаро-монгольської навали собор зазнав руйнувань, зокрема було частково зруйновано склепіння та знищено бані.

Спасо-Преображенський собор

* * *

Дорога смаку

Чернігівщина приєдналася до реалізації проєкту «Дорога смаку та вина», який в Україні вже три роки реалізується за підтримки Євросоюзу. Тож для Чернігівської області створять гастромаршрут – перелік локацій виробників унікальної харчової продукції.

* * *

Чернігівщина – подорожувати легко

Куди поїхати та як найкраще спланувати подорож – всю необхідну інформацію про туристичну інфраструктуру Чернігівщини можна знайти на сайті «Чернігівщина туристична»: https://chernihivregion.travel

Тут зібрані матеріали про пам’ятки та визначні місця, про роботу музейних установ, театрів, про заклади розміщення (готелі, мотелі, хостели, бази відпочинку, сільські садиби, санаторії), харчування (кафе, бари, ресторани), відпочинку та дозвілля (танц-холи, караоке-центри, розважальні та туристично-готельні комплекси).

Фото зі спільноти у Фейсбуці та сайту «Чернігівщина туристична запрошує»

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Ічнянська, Чернігівська,

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Мала приватизація: депутати Чернігівської міської ради від «Слуги Народу» пропонують віддати частину коштів громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше ухвалити цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу…

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: