Новини

Як служба зайнятості працювала із мешканцями ОТГ

800 виїзних акцій в об’єднані територіальні громади здійснила у минулому році служба зайнятості. В результаті послугами було охоплено більше 3000 громадян.

У програмі візитів – зустрічі з керівництвом та мешканцями громад, роботодавцями, освітянами та учнівською молоддю з метою надання інформації про послуги служби зайнятості та налагодження дієвої співпраці.

Під час зустрічей, як правило, вирішувалися важливі для громад питання. Перш за все – це організація тимчасових оплачуваних громадських робіт, завдяки яким наводиться лад у населених пунктах, зокрема впорядковуються парки, кладовища, меморіали, прибираються придорожні смуги, висаджуються дерева. Загалом протягом минулого року до участі у громадських роботах в області було залучено 4,4 тис. безробітних.

Зокрема, підопічні служби зайнятості долучилися до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території арсеналу боєприпасів в Ічнянському районі. Вони виконували роботи по заміні віконних рам, відновленню парканних огороджень, прибирали території від сміття, розбитого скла, пошкоджених та повалених дерев і будівель, фарбували, білили стіни тощо.

Приміром, у Ічнянському та Корюківському районах безробітні працювали на громадських роботах з надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО.

У перевагах співпраці зі службою зайнятості мала змогу переконатися Тупичівська ОТГ, що на Городнянщині. До опалювального сезону навчання операторів котелень було організовано оперативно, за дистанційною формою.

Сприяти розвитку територіальних громад шляхом забезпечення зайнятості їх мешканців – таке завдання на перспективу поставила перед собою служба зайнятості. Розпочали з пошуку резервів робочої сили. Для цього обстежила об’єднані територіальні громади та окремі населені пункти з метою виявлення надлишкової робочої сили і вільних приміщень для можливої організації виробничих дільниць.

У результаті опитування мешканців майже двохсот сіл та селищ області, виявлено, що 34,7 тис. осіб (38% опитаних) готові приступити до праці. З них – 15 тисяч 500 осіб потребують роботи вже зараз. Інші 19 тисяч – це ті люди, які у разі наявності прийнятних пропозицій, можуть відмовитись від тимчасових тіньових заробітків та від життя на соціальну допомогу. Таких громадян більше у Бахмацькому, Менському, Прилуцькому та Ніжинському районах.

Сьогодні служба зайнятості пропонує роботодавцям скористатися результатами інвентаризації наявних людських ресурсів та вільних об’єктів нерухомості та гарантує й подальше сприяння щодо підбору кадрів та підготовки необхідних спеціалістів, а за умови створення нових робочих місць – ще й фінансову підтримку.

Джерело: Чернігівський обласний центр зайнятості

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Городнянська, Ічнянська, Корюківська, Тупичівська,

Open space в Тупичівській ОТГ – why not?

Тупичівська об’єднана територіальна громада шукає свій ключ до успіху і експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» допомагають їй в цьому пошуку. Представники місцевого самоврядування беруть участь у навчальних заходах та візитах Центру, звертаються за консультаціями та…

У Тупичівській ОТГ буде новий спортмайданчик

У Тупичів на подвір’ї місцевої школи височать гори щебеню, працює техніка й жваво спілкуються люди. Тут же помічена й сільська голова Лариса Шовкова. «Це будується спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям, – пояснює вона. – Тупичів—спортивне село. І до…

Про новую громаду в Городнянском районе

В 1905-м селяне Выхвостова (Городнянский район) добивались справедливой аграрной реформы. Их наследники – спустя более 100 лет — коррекции перспективного плана создания объединённой территориальной общины. Согласно плану село должно было войти в состав Тупичевской ОТО. Но люди были против. Свою…

Як служба зайнятості працювала із мешканцями ОТГ

800 виїзних акцій в об’єднані територіальні громади здійснила у минулому році служба зайнятості. В результаті послугами було охоплено більше 3000 громадян. У програмі візитів – зустрічі з керівництвом та мешканцями громад, роботодавцями, освітянами та учнівською молоддю з метою надання інформації…

Земля та школи: як хазяйнують у Тупичівській ОТГ

У червні 2018 року Тупичівська об`єднана громада отримала право розпоряджатися 89-а ділянками сільськогосподарського призначення. Це землі поза межами населених пунктів ОТГ. На даний час ділянки проходять процедуру державної реєстрації.  Також громада проведе аудит всієї наявної землі. Коментує голова Тупичівської ОТГ…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: