Новини

«Об’єднання по-городнянськи»

– Колгосп – діло добровільне: хочеш – вступай, не хочеш – розстріляють,– жартує голова Івашківської сільради (Городнянський район) Сергій Седнівець у розмові про об’єднання в територіальні громади. На теренах району ще не створено жодної ОТГ. – Об’єднуватись доведеться, як не крути. Питання – з ким? Щоб не прогадати.

Згідно з перспективним планом формування територіальних громад, на Городнянщині передбачається створення двох – Городнянської та Тупичівської. До складу першої за планом мають увійти населені пункти Бутівської, Великодирчинської, Гніздищенської, Дроздовицької, Конотопської, Кузницької, Моложавської, Мощенської, Пекурівської, Поліської, Сеньківської, Смичинської, Солонівської, Хотівлянської, Хрипівської сільрад. 12 травня голова міськради Андрій Богдан підписав розпорядження «Про ініціювання добровільного об’єднання громад». Зараз у цих селах закінчуються громадські обговорення, далі – сесії, вибори і життя по-новому.

В Івашківці – тиша. За словами Сергія Григоровича, з ким бути, люди вирішили ще минулого року, коли почули, що у Вихвостові планують створити свою громаду. Захотіли й собі туди.

Як же не хотіти, якщо у Вихвостові – потужне СТОВ «Віра» (на постійній основі там працює більш ніж 300 людей). Завдяки йому суттєво поповнюються бюджети громад, на території яких сільгосптовариство орендує землі (податки, які сплачує «Віра»,– в середньому до півмільйона гривень за рік). До того ж керівника СТОВ Миколу Кондренка люди вважають надійним і хочуть бути «там, де він хазяїнує».

Такі ж самі настрої і в Куликівці. Тут – 373 мешканці. У Вихвостові – 1010. Разом з Івашківкою, де живе 456 людей, не набирається і двох тисяч.

– Чи не мало для об’єднаної громади? – запитую у Вихвостівській сільраді.

– Ми ініціювали створення ОТГ з центром у нашому селі. Та чи буде так, поки що неясно. Може статися, приєднаємось до Городні,– чую у відповідь.

Якщо так і вийде, тупичівська громада, яка, з огляду на перспективний план, очікувала мати у своєму складі це перспективне село, залишається без «ласого шматочка».

– З Вихвостовом чи без нього, але ми будемо створювати Тупичівську об’єднану територіальну громаду. Таке бажання людей,– говорить голова села Лариса Шовкова.

– Вже маємо письмові підтвердження про готовність приєднатися до Тупичева від великолиственської і бурівської громад. Івашківка та Куликівка мовчать.

Дехто вважає створення ОТГ в Тупичеві безперспективним. Без Вихвостова (а також, імовірно, без Івашківки і Куликівки, які мають намір йти вслід за ним) громада налічуватиме всього близько 2700 людей (у Городнянській ОТГ, за попередніми підрахунками, буде понад 20 тисяч). Але мешканці села переконані: зможуть господарювати самостійно.

А Макишин взагалі хоче приєднатися до Седнева Чернігівського району. У селі кажуть: світло, газ ідуть до нас із Седнева, туди можна 17 разів на день доїхати автобусом, а до Городні – тільки раз на тиждень. Та й то автобус то ходить, то не ходить.

– Втім у Городнянську ОТГ н ас і не запрошували,– говорить голова села Володимир Стадник. – Запрошення на об’єднання надійшли, крім Седнева, з Вихвостова і Тупичева. З ким будемо – не відомо. Боюсь тільки, щоб не вийшло як в анекдоті: син питає батька, кого з дівчат брати в дружини, а батько відказує: «Бери будь-яку, все одно помилишся».


Джерело: «Гарт» №23 (2828) від 8 червня 2017 року / Ганна ЮХИМЕНКО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Громади, Седнівська,

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Як Седнівська ОТГ пробує об’єднатись втретє

Як відомо, наприкінці минулого року Седнівська селища рада започаткувала процес створення ОТГ. Це вже третя спроба. Цього разу громада хоче об’єднатись із населеними пунктами Чернігівського та Городнянсього районів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: