Продовжується встановлення на території Сновської громади ліхтарів вуличного освітлення, які працюють на сонячних батареях. Так, на прохання старости Сновського старостинського округу Марії Мороз міською радою було придбано 14 ліхтарів на сонячних батареях. Працівниками Сновської ЖЕД було встановлено по 7 ліхтарів…
Питання закриття гімназії у Сновську відклали

20 квітня на сесію Чернігівської облради винесли питання по закриттю Сновської гімназії-інтернату (комунальний заклад обласної ради). Її пропонують або закрити, або прийняти на баланс міської ради.
— Це наш болючий мозоль, — говорить Олександр Медведьов, сновський міський голова. — Нам пропонують два варіанти: прийняти приміщення або прийняти заклад. Якщо з першим ми можемо погодитись, то прийняти заклад ми не спроможні. Навіть якщо візьмемо гімназію-інтернат, вона пропрацює максимум до Нового року, і закрити її змушені будемо тепер уже ми. 70 дітей і майже стільки ж працівників (на освітянському сайті зазначено: 74 учні і 61 працівник) на рік обходяться в 12 мільйонів гривень. Сума по інтернату для нас непідйомна. При всьому бажанні, ми не зможемо взяти заклад на себе.
— Яка ж подальша доля працівників та учнів?
— Поки розмірковуємо над варіантами. У закладі лише одна дитина-сирота. У решти є родини. Які вже вони, то інше питання. Чи позабирають вони своїх дітей? Можливо, попереводимо учнів до інших інтернатних закладів області. По персоналу трохи легше — хоча б частині, зможемо знайти роботу.
Однією з причин, озвученою обласним управлінням освіти і науки, є слово «гімназія». А гімназій у переліку закладів, що можуть фінансуватися з обласного бюджету, немає.
— Вас не закривають? — запитала, у комунальному закладі облради «Старобасанська гімназія».
— Поки тихо, — радіє Юрій Ковбаско, директор.
— Але ж ви аналогічний інтернат із тим, що у Сновську? (За даними освітянського сайту: 68 учнів, 47 працівників).
— Так. Наша перевага — відсутність подібних закладів поблизу. А дітей звозять з Бобровиччини, з Козелеччини та інших територій.
— Заклад комунальний, ми його передали на розгляд обласної ради, — був небагатослівним Микола Конопацький, начальник обласного управління освіти та науки.
— Питання тільки у слові «гімназія»?
— Не тільки, — відповів Микола Анатолійович.
* * *
На сесії питання про гімназію-інтернат зняли з розкладу. Але де брати гроші на заклад — невідомо.
Джерело: Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №16 (1823), 22 квітня 2021 року