Новини

Сесія Коропської ОТГ: старостати, ЦНАП та медицина

Засідання 5 сесії Коропської селищної ради восьмого скликання 12лютого відзначилось ухваленням важливих рішень для громади.

Нас сесію прибули  25 депутатів із 26 обраних до ради. На їхній розгляд було винесено 37 питань. Розповімо про найзначущі.

Кількість старостинських округів не змінилася

Сесія затвердила 16 старостинських округів, де працюватимуть 16 старост, 10 діловодів і 18 опалювачів.

Старостинські округи:

 • Атюшівський − з центром в Атюші і селами  Кучі, Лубенець, Пуста Гребля, Рубанників;
 • Билський – село Билка;
 • Будищенський – село Будище;
 • Вишеньківський − з центром у Вишеньках і селами Бужанка, Черешеньки, Чорнявка;
 • Вільненський − з центром у Вільному і селами Борисове, Зайцеве, Тарасівка;
 • Городищенський – з центром у Городищі й селом Придеснянське;
 • Карильський − село Карильське;
 • Краснопільський з центром у селі Краснопілля й селом Ранок;
 • Лукнівський з центром у селі Лукнів і селами Некрите, Райгородок, Жернівка;
 • Нехаївський із центром у Нехаївці, і села Галичівка, Лебедин, Нориця;
 • Оболонський з центром в Оболонні і селами Гута, Лиса Гора, Поляна;
 • Поліський з центром у Поліському і селами Дрібці, Новоселиця, Горохове, Карацюбине;
 • Риботинський з центром у Риботині, до якого входять Риботин, Сохачі, Подоляки, Станове;
 • Рижківський – село Рижки;
 • Рождественський з центром у селі Рождественське і селами  Груди, Єгорівка, Накот, Синявка;
 • Шабалинівський з центром у Шабалинові й селом Мохове.

Пропозицію селищного голови із об’єднанням деяких округів і виходом на 13 старост, що дозволила б зекономити кошти місцевого бюджету, депутати відхилили. «За» проголосували 11 обранців із 25.

То що ж змінилося? Села Сохачівської сільської ради увійшли до  Риботинського с/о. А Райгородоцької  − до Лукнівського с/о.

До речі, було два погляди на те, куди приєднати Райгородок і Жернівку.

На засіданні сесії на руках у селищного голови Володимира Куніцина були списки жителів цих сіл. За приєднання до Лукнова підписалися 30 жителів Жернівки та 64 жителі Райгородка. За приєднання до Вільного − 46 людей із Жернівки та 88 із Райгородка. За списками можна судити, що більшість все-таки схиляється до Вільного.

Під час голосування більшість  депутатів підтримали приєднання Райгородка й Жернівки до Лукнова.  «Проти», крім селищного голови, проголосували 5 обранців: Юлія Вегера, Олена Куніцина, Дарина Мальцева, Людмила Назаренко і Юлія Прохоренко. Утрималися  Микола Колодко й Олег Поладін.

Старости

Сьогодні були затверджені 12 керівників старостинських округів із 16. Більшість призначених старост – ті ж самі:

Атюшівський старостинський округ, які і раніше, очолюватиме Станіслав Іванович Пилипець;
Вільненський – Лариса Василівна Москальова;
Карильський – Наталія Іванівна Хоменко;
Краснопільський – Василь Іванович Павлюк;
Рождественський − Анатолій Миколайович Гейко;
Нехаївський – Сергій Миколайович Саводченко;
Оболонський – Володимир Дмитровича Гавриленко;
Поліський – Надія Андріївна Солошенко;
Риботинський – Володимир Олександрович Капиця;
Шабалинівський – Микола Михайлович Сальнюк;

У двох старостинських округах старости змінилися:

У Билському тепер  Алла Іванівна Дерпа;
У Вишеньківському − Юрій Петрович Липко.

А ось старосту Лукнівського старостинського округу сьогодні не затвердили (кандидатуру Володимира Леонідовича Сивця, якого запропонував селищний голова, підтримали тільки 11 депутатів, рішення не було прийняте).

Городище, Будище і Рижки ще трохи побудуть без старост. До проєкту рішення про затвердження старостинських округів ці три округи не були включені. У документі вони значаться як села інших старостинських округів,  не відокремлено. Відповідно, окремих проєктів із кандидатурами їхніх старост теж не розробляли. А тому затвердити їх можна буде хіба що на наступній сесії.

Окремим рішенням на затверджених старост поклали обов’язки із вчинення нотаріальних дій і ведення погосподарського обліку. За довідками тепер людям можна буде йти до своїх старост і діловодів.

У ЦНАПі – ще одна послуга

Тепер центр надання адміністративних послуг селищної ради прийматиме документи для встановлення статусу батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Документи наш ЦНАП передаватиме Управлінню соцзахисту Новгород-Сіверської РДА, де тепер заповнюватимуть такі посвідчення. Раніше цю послугу надавала наша районна держадміністрація.

Відтак у переліку послуг ЦНАПу стало на одну більше, тобто, уже 120 послуг.

Зміни в складі виконкому

Членів виконавчого комітету селищної ради за рішенням сесії стало більше. До списку включили затверджених сьогодні старост, а також голову Правління Коропської райспоживспілки Світлану Ковтун.

Увага медичній галузі

Крім цього депутати затвердили звіт по бюджету за минулий рік і ряд програм підтримки, які напередодні погодив виконком (підтримка комунальних підприємств, готельного господарства, надання безоплатної правової допомоги, надання вторинної медичної допомоги).

За рішенням сесії з бюджету розвитку будуть виділені 160 тисяч на придбання фото-відеосистеми для проведення фіброгастросокопії (це обстеження шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки).

Продовжуючи «лікарняну» тему, наведемо ще одне сьогоднішнє рішення. Селищна рада зобов’язалася забезпечити безоплатним житлом фахівців з вищою медичною освітою. У нашій місцевості є люди, які хочуть навчатися у медичних вишах. З таким зобов’язанням від селищної ради  вони матимуть преференції під час вступу. Для нас це вигідно тим, що ця людина, коли отримає освіту, обов’язково приїде сюди працювати.

Джерело: сайт Коропської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Коропській громаді підтримують туристів-краєзнавців

У Коропській громаді виконується затверджена в січні ц.р. Програма розвитку туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму по роботі із юнацькою та шкільною молоддю Коропської селищної ради. Придбане спорядження для туристсько-краєзнавчого гуртка, що працює на базі Карильської школи. Всього 50 найменувань – загалом…

Сесія Коропської ОТГ: старостати, ЦНАП та медицина

Засідання 5 сесії Коропської селищної ради восьмого скликання 12лютого відзначилось ухваленням важливих рішень для громади. Нас сесію прибули  25 депутатів із 26 обраних до ради. На їхній розгляд було винесено 37 питань. Розповімо про найзначущі. Кількість старостинських округів не змінилася…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

Коропська громада в Програмі DOBRE – знайомство з фінансовим напрямком

Минулого тижня в залі засідань селищної ради пройшла чергова онлайн-зустріч команди нашої громади із представниками ще одного компоненту Програми DOBRE, який стосується місцевого бюджету та фінансового управління. Учасниками були фахівець із місцевих бюджетів та фінансового управління Ольга Шубіна й консультанти фінансового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: