Новини

Віталій Свириденко: «Земельні паї — це активи, якими треба вміти розумно розпоряджатися»

У 2015 році на Козелеччині за підтримки Віталія Свириденка іноземний інвестор почав реалізовувати масштабний проєкт з відтворення рослинного і тваринного світу чернігівського Полісся Х – XІ століть (так звана ідея ревайлдингу). Сьогодні про унікальний (до слова, і єдиний в Україні) парк природи «Беремицьке» знають далеко за межами Чернігівської області. Свій досвід роботи з інвесторами молодий підприємець (а також помічник-консультант народного депутата на громадських засадах) Віталій Свириденко хоче перенести в обласну раду. Балотується він від партії «Слуга Народу». Про плани — читайте в інтерв’ю з кандидатом.

— Пане Віталію, над чим працюватимете в обласній раді, якщо вас підтримають виборці?

— Буду «заводити» великих інвесторів на Чернігівщину. Досвід у цьому напрямі маю. І це не лише парк природи «Беремицьке». Хоча цей приклад показав, як можна раціонально використати наявні ресурси, щоб вони приносили користь громаді. Приміром, завдяки «Беремицькому» бюджет Остерської ОТГ щороку поповнюється майже на півтора мільйона гривень, які громада може використати на розвиток інфраструктури, реалізацію інших проєктів. Плюс — це додатково створені робочі місця для жителів навколишніх сіл.

Я чітко знаю проблематику нашого регіону. Інвестори не бояться зі мною працювати, уже є певна довіра. А в складі депутатського корпусу я сприятиму встановленню зрозумілих для кожної зі сторін «правил гри». У тому числі — розв’язанню проблем із підключенням до електромереж.

— Окрім залучення інвесторів, що ще вбачаєте у пріоритетах своєї діяльності?

— Насамперед хочу роз’яснювати людям питання у сфері земельних відносин, пов’язаних із прийняттям закону про ринок землі в Україні. Люди мають ставилися до своїх паїв, як до активу, вартість якого, приміром, у Європі щороку зростає на 20%. Власникам паїв слід зрозуміти, що продавати — це не обов’язок, а вибір. Якщо вже і вирішили продати, то потрібно це зробити розумно — за великі кошти. Так, поляки продають гектар землі за 10 тисяч євро, німці — за 32 тисячі євро, австрійці — взагалі за 40. Українські експерти після відкриття ринку землі, що має відбутися 1 липня наступного року, оцінюють вартість цього ресурсу на рівні 2200 доларів за гектар. Це небагато, але я впевнений, що кожного року ціна буде рости. Хотілося б, щоб наших людей ніхто не обдурював, а вони, у свою чергу, могли розумно скористатися своїм активом.

Крім того, на законодавчому рівні не врегульований відсоток плати орендарів за користування земельними частками. Хтось платить 8% від нормативно-грошової оцінки, а хтось — 18%. Такої різниці не має бути.

До речі, не обов’язково здавати землю в оренду, можна самому розпочати її обробляти. Я, наприклад, так і зробив.

— Цікаво. А чим саме займаєтеся?

— Маю ділянку в селі Сираї Козелецького району. На шести гектарах вирощую полуницю, що плодоносить тричі на рік. А починав у 2014 році з одного гектара в селі Калитянське. Спробував — вийшло. Збільшив площу. Для мене — це додатковий заробіток, а для місцевих жителів — робочі місця.

— Стосовно особистих паїв — зрозуміло. Як збираєтеся допомагати громадам розумно розпоряджатися землею?

— Щоб навести лад у сфері земельних відносин, громадам обов’язково потрібно провести інвентаризацію земель. Тоді і можна говорити про їх розумне використання. Якщо виявлятимуться факти незаконного привласнення наділів, повертатимемо їх у комунальну власність. Також необхідно посилити контроль за веденням господарства у прибережних захисних смугах.

На рівні громад вважаю доцільним створювати агроіндустріальні парки, адже краще експортувати не сировину, а продукцію з доданою вартістю. Намагатимуся реалізувати ці ідеї у складі депутатського корпусу.

Утім допомагатиму громадам області не лише у земельних питаннях. Як помічник народного депутата, добре ознайомлений з проблемами медичної галузі. Тому шукатиму шляхи збільшення фінансування комунальних медичних закладів. А ще планую розвивати агротуризм. Ми все для цього маємо, до того ж, поступово відновлюється і покращується інфраструктура. Варто лише додати бажання працювати і не боятися змін.

— Тому ви і обрали команду президента?

— Я йду на вибори зі «Слугою Народу», тому що це — команда діалогу бізнесу, влади та громад.

Довідка:

Віталій Cвириденко народився 15 квітня 1989 року в Чернігові.

Вищу освіту здобув у Київському національному торговельно-економічному університеті (магістр з правознавства).

Свою трудову діяльність розпочав у 2011 році на посаді головного спеціаліста юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації.

З липня 2012 року — начальник юридичного відділу ПрАТ «Прилуцький хлібозавод», з травня 2015 по серпень 2018 року — заступник директора з юридичних питань приватного підприємства «Міклуха».

У 2010 – 2015 роках був помічником депутата Чернігівської обласної ради 6 скликання (на громадських засадах), з 2019 року і до сьогодні — помічник-консультант народного депутата України (на громадських засадах).

3 2020 року — фізична особа-підприємець.

Спілкувалась Юлія Гресь

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: