Новини

На Чернігівщині утворили 91 виборчий округ без порушень та у встановлені строки

На Чернігівщині утворено 91 виборчих округів. З них 7 сформовані Обласною ТВК, 18 – міськими комісіями, 28 – районними і 38 – селищними. Процедури відбулися вчасно, із дотриманням кворуму без встановлених порушень, згідно з інформацією спостерігачів ОПОРИ. Проте, без дискусій не обійшлося.

Процедура  утворення округів  мала розпочатися 5 вересня, після офіційного початку виборчого процесу, згідно з Постановою Центральної виборчої комісії «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів» від 28 серпня 2020 року № 204. Громадянська мережа ОПОРА відвідала засідання обласної, Чернігівської міської  та усіх районних ТВК в  Чернігівській області  та провела моніторинг їхньої роботи.

Виборчі округи та виборчі дільниці є складовими системи територіальної організації відповідних місцевих виборів. Так, відповідно до вищезгаданої постанови, територіальні та багатомандатні виборчі округи для організації та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад (виборчі округи) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією, яка встановлює результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради (далі – вибори депутатів місцевих рад).

Чернігівська обласна територіальна виборча комісія під час засідання 5.09.2020 утворила 7 виборчих округів з загальною кількістю виборців – 793 277 осіб. Відтак, депутати Чернігівської обласної ради отримають 64 мандати.

Під час поділу округів виникла незбалансованість за кількістю виборців у Ніжинському районі. Так, одна частина району – це округ №5 з  58344 виборців, а інша, округ №6 – з 125518 виборців. Частина членів обласної територіальної виборчої комісії була проти розподілу Ніжинського району на два округи в такому кількісному складі числа виборців та наголошувала на нерівномірному розподілі. При цьому, за інформацією спостерігачів ОПОРИ голова комісії на питання не відповідала і єдиним аргументом стало те, що Комарівська та Дмитрівська громади «звикли» належати до Бахмацької міської ради, що було можливим до нових змін в територіальному устрою. Не дивлячись на дискусії, інші версії не було заслухано та розглянуто й рішення про формування округів було прийнято більшістю голосів. Відео засідання:

Чернігівська міська ТВК на засіданні 6.09.2020 утворила 5 територіальних виборчих округів із загальною кількістю виборців 214 338 осіб. Відтак, депутати Чернігівської міської ради отримають 42 мандати.

Новгород-Сіверська міська ТВК на засіданні 5.09.2020 утворила 4 територіальні виборчі округи із загальною кількістю виборців 20053 осіб. Так, депутати Новгород-Сіверської міської ради отримають 26 мандатів.

Прилуцька міська ТВК на засіданні 05.09.2020 утворила 4 округи з загальною кількістю виборців 45655 осіб. Відтак, депутати Прилуцької міської ради отримають 34 мандати.

Ніжинська міська ТВК на засіданні 06.09.2020 утворила 5 округів з загальною кількістю виборців 53533 осіб. Відтак, депутати Ніжинської міської ради отримають 38 мандатів.

Першочергово за дане рішення проголосувало 9 членів комісії з 18 членів складу комісії. При цьому комісія рахувала кількість голосів зі складу 16 осіб (а не 18), тому що 2 особи не з’являлися на засідання і не прийняли присягу, і вважала що рішення про утворення округів є чинним. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, голова комісії через сумніви у правомірності рішення та недостатній кількості досвіду, зателефонувала у ЦВК і з’ясувала, що прийняте рішення не відповідає законодавству (а саме статті 36, пункту 12 Виборчого Кодексу України). Через що наступного дня 07.09.202 було зібрано членів комісії і затверджено округи (за проголосувало 12 членів з 12 присутніх). Тобто рішення не було змінене, але була необхідність прийняти рішення більшістю складу ТВК.

Нагадаємо, що статті 36, пункту 12 Виборчого Кодексу України рішення виборчої комісії після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків передбачених кодексом.

Чернігівська районна ТВК під час засідання 5.09.2020 утворила 7 територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців 355 394 осіб. Відтак, депутати Чернігівської районної ради отримають 54 мандати.

Новгород-Сіверська районна ТВК під час засідання 5.09.2020 утворила 5  територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців – 52715 осіб. Відтак, депутати Новгород-Сіверської районної ради отримають 38 мандатів.

Прилуцька районна ТВК під час засідання 06.09.2020 утворила 6 територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців 128559 осіб. Відтак, депутати Прилуцької районної ради отримають 42 мандати.

Ніжинська районна ТВК під час засідання 06.09.2020утворила 6 округів з загальною кількістю виборців – 187639 осіб. Відтак, депутати Ніжинської районної ради отримають 42 мандати..

Корюківська районна ТВК під час засідання 07.09.2020 уторила 4 округи з загальною кількістю виборців – 74871 осіб. Так, депутати Корюківської районної ради отримають 38 мандатів.

ОПОРА наголошує, що відповідно до частини 3 статті 201 Виборчого кодексу України територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець,

координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА

за виборами у Чернігівській області

тел.: +380937656931

e-mail: vysikanetsn@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Останні новини за категоріям(и): Вибори,

Як підготуватися вдома, щоб провести менше часу на виборчій дільниці

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів. Обов’язково на вході…

Володимир Тертій: «Хочу повернути людям віру в те, що влада — це народ»

Кандидат на посаду голови Новобасанської сільської об’єднаної територіальної громади від партії «Слуга Народу» — Володимир Тертій. Свого часу він був ініціатором процесу децентралізації у Бобровицькому районі. Каже, що ця реформа дала надію на краще життя. Утім не так сталося, як…

Соціологи оприлюднили рейтинги кандидатів по 208 округу

За результатами опитування, проведеного соціологічним департаментом Асоціації політичних консультантів України на території 208 виборчого округу, політичні вподобання виборців розподіляються наступним чином (серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні). Перше місце посідає Анатолій Гунько (ПП «Слуга народу») з результатом 36,2%….

Всенародне опитування на місцевих виборах: що це і навіщо

За два тижні до місцевих виборів Президент Володимир Зеленський заявив, що у день голосування відбудеться всенародне опитування українців. Одне за одним глава держави назвав 5 питань, на які хоче почути відповідь від громадян. Аби зміст опитування не став сюрпризом у…

Олена СТРІЛЕЦЬ: «Настав час нашої команди»

Досвід роботи в юридичній, податковій та фінансовій сферах і солідною науковою підготовкою — така характеристика Олени Стрілець, кандидата в депутати Чернігівської міської ради від партії «Слуга Народу». Раніше вона не була в політиці, але такого рівня компетентності у важливих питаннях…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: