Новини

У Куликівській громаді відкрили нову амбулаторію

На одну сучасну амбулаторію в Чернігівській області стало більше – у селі Салтикова Дівиця Куликівської громади відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

– Нова амбулаторія в Салтиковій Дівиці стане прикладом нової якості надання медичних послуг. Тепер місцеві та жителі сусідніх сіл будуть лікуватися у комфортних умовах. А лікар, який працюватиме в амбулаторії, зможе проводити обстеження, використовуючи сучасне обладнання, – зазначив Андрій Прокопенко.

Замовником робіт було Управління капітального будівництва облдержадміністрації.

Загальні витрати на проєкт склали більш як 5 млн гривень, з них державні кошти: 4,5 мільйона, кошти громади – більш як півмільйона. Співфінансування від громади забезпечив Віктор Труш, підприємець, меценат-благодійник.

– Це хороший приклад співпраці відповідального бізнесу та місцевої влади, коли меценати вкладають гроші в проєкти, які допомагають піклуватися про здоров’я кожного жителя громади, – сказав голова Чернігівської ОДА. Він подякував усій Куликівській громаді за роботу в напрямку реалізації важливих для людей проєктів.

За словами Куликівського селищного голови Наталії Халімон, держава зробила чудовий подарунок громаді у вигляді нової амбулаторії.
– За право отримати на своїй території медзаклад змагалися всі села громади. На вибір саме Салтикової Дівиці вплинули такі фактори: на території села проживає більше тисячі мешканців, на постійній основі працює лікар і це рекреаційна зона, де багато баз відпочинку і комунальний заклад для дитячого оздоровлення, – розповіла Наталія Халімон.

Чернігівська ОДА передала амбулаторії обладнання вартістю 456 тисяч гривень. Завдяки цьому устаткуванню лікар зможе провести обстеження та поставити вірний діагноз. Також  придбали новий службовий автомобіль вартістю 499 тисяч гривень, на якому лікар вчасно надати першу медичну допомогу. Адже часто у боротьбі за людське життя лік часу йде на хвилини.

Нову амбулаторію побудували поруч із старою, яка була зведена ще у 1910 році. Тож порівняти нове приміщення та її оснащення зі старою може кожен житель Салтикової Дівиці.

Салтиково-дівицька амбулаторія – це можливість для більше ніж тисячі жителів сільської території отримувати якісну первинну медичну допомогу за такими напрямками:
– здійснення профілактичних заходів, надання консультацій та акушерсько-гінекологічної допомоги;
– проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних та фізіологічних станів (зокрема, під час вагітності);
– надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги чи направлення пацієнта, який її не потребує, для надання йому спеціалізованої або високоспеціалізованої допомоги до відповідних профільних закладів.

У амбулаторії працюватиме сімейний лікар Сергій Марчук, медичні послуги разом з ним надаватимуть дві медичні сестри, санітарка та водій.

– За своїми функціональними обов’язками я маю провести огляд пацієнта, виміряти тиск, експрес-методом поміряти глюкозу крові. За потребою зробити кардіограму, розшифрувати її, призначити лікування. Також за допомогою сучасного обладнання оглянути вухо, горло, ніс. Якщо є необхідність в денному стаціонарі, то пацієнту є де залишитися. Ця амбулаторія відповідає за всіма показниками тим рекомендаціям, які прописані МОЗ. І за площею, і за наповненням. Усе медичне обладнання, яке отримали від управління охорони здоров’я ОДА, високої якості та хороших виробників, – розповів лікар.
 
За словами 77-річної Марії Савченко, жительки Салтикової Дівиці, нова амбулаторія – це справжнє диво.
– Це дуже добре, що у нас в селі тепер є і лікарня, і лікар. А ще можна буде робити крапельниці і потім полежати, – сказала вона.

Нагадаємо, що цьогоріч в області  будується 22 нових амбулаторій, з них замовником  робіт 19 об’єктів виступає Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА у  Бахмацькому, Бобровицькому, Борзнянському, Варвинському, Городнянському, Ічнянському, Козелецькому, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Новгород-Сіверському, Сновському, Сосницькому, Чернігівському районах, і здійснює капітальний ремонт 2 амбулаторій у Бобровицькому та Носівському районах. Ще 3 нові амбулаторії зводяться Іванівською, Корюківською та Носівською  громадами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Чернігів та Ніжин будуть «червоними» ще мінімум 14 днів

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Йдеться на сайті ОДА. Також Комісія за участі представників обласних комісій ТЕБ та НС розглянула питання щодо обмежень…

Майже 30 років український народ дурили щодо земельної реформи, за цей час розкрадено 5 млн га

Політики старого покоління багато років лякали український народ земельною реформою, не даючи людям права вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше 2 млн га, ще 5 млн га…

На дорозі Новий Биків – Ічня — ремонт

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернігівській області. Відновити планується покриття на ділянці траси територіального значення Т-25-27 Бобровиця – Свидовець – Новий Биків – Ічня протяжністю 45 кілометрів. З 28-го по 74-й кілометри дороги – від Нового Бикова до…

Послання Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради

Дорогий народе! Шановні громадяни України!                 Шановні народні депутати, пане Голово, пане Прем’єр-міністре, члени уряду та Офісу Президента, шановні судді, представники дипломатичного корпусу, ваші блаженства, шановні журналісти!                 Відповідно до Конституції України, звертаюся з посланням про внутрішнє та зовнішнє становище…

Чернігів та Ніжин у “червоній” зоні, решта області – в “помаранчевій”

З 19 жовтня в Україні діють нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму засіданні 15 жовтня затвердила рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Згідно з цим рішенням Чернігів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: