Новини

У громаді будуватимуть новий водогін, якого чекали 15 років

В селі Вишеньки Коропської ОТГ району наступного тижня почнуть будувати новий водогін: місцеві чекали цього 15 років.

Новий водогін в селі Вишеньки почнуть будувати наступного тижня, про це сказав заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. На це з держбюджету виділили понад мільйон 300 тисяч гривень. Вишеньківський староста Володимир Дятченко каже – нового водогону селяни чекали 15 років. Чому роботи розпочнуть тепер – наприкінці жовтня, далі в сюжеті.

«Погана, дуже погана вода. Собі не беремо. Хіба ж її можна пити? Куди ж її? У суп чи куди? Та це ще нічого, а то буває така, наче глина. Ми до сусіда ходимо, та хіба це ж можна? Все добиваємося – давайте ж воду чисту. За що ж ми платимо?» – розповідає жителька села Вишеньки Валентина Кублицька.

Валентина розповідає – у Вишеньках дві водонапірні вежі по обидва боки села. З однієї башти вода якісна, з іншої – з іржею. Жінка живе у тій частині села, де, каже, воду з колонок беруть виключно для свійських тварин.

Чоловік Валентини Володимир каже – аби вода в колонці була якісною, підвів би її у будинок.

«Я хочу підключитися. У мене все є. Мені ось тут тільки треба прорити, аби підключитися».

Зараз Кублицькі беруть питну воду зі свердловини сусіда.

«Я відключив колонку, бо не можна було воду брати – руда.Вода, неначе чай пливе. Серйозно. Заварювати й не треба» – каже Олексій Лисенко.

Вишеньківський староста про проблему з водою знає. Каже – намагається її вирішити протягом 15 років.

«Нову свердловину зробили, вона була глибшою, але якість води не покращилась. Повністю замінили водопровід. Сталеві труби були старі, були постійні пориви, то замінили їх на металопластик. Якість води дещо покращилась, але рівень заліза залишається високим».

Щоб у всьому селі вода була якісною, треба підключити обидві частини Вишеньок до однієї водонапірної вежі – до тієї, де зараз вода чиста – розповідає Володимир Дятченко. Для цього потрібно прокласти п’ятсот метрів водогону. Цьогоріч на ці роботи з держбюджету виділили мільйон 339 тисяч гривень. Влітку почали виготовлення необхідної документації.

«На жаль, дуже затяглося з підготовкою технічної документації. Дуже багато погоджень треба було. Найцікавіше – ми зіткнулися з археологією. У нас тут історичні місця. От ми проходимо палац Рум’янцева-Задунайського. Тому треба було провести археологічну розвідку. Коли приїхали археологи, зробили шурфи, в одному з розкопів знайшли рештки черепів. Тому тепер прийняте рішення – коли будемо розпочинати земляні роботи, то обов’язково будуть археологи теж копати».

Будівництво водогону планують розпочати наступного тижня – каже заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. Проектно-кошторисна документація затверджена.

«Вже передаються всі документи в Чернігівський ЦНАП, там вони будуть оброблятися, передадуть у ДАБІ. Там проходить реєстрація та починаються безпосередні роботи».

«Я сподіваюся, що найближчим часом ці роботи розпочнуться. Головне – зробити земляні роботи до морозів. Далі будуть міняти водонапірну вежу. Довжина водопроводу зросте, тому треба, щоб кращий був тиск води. Вежа буде більшою» – говорить Володимир Дятченко.

Джерело: UA:Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Коропській громаді підтримують туристів-краєзнавців

У Коропській громаді виконується затверджена в січні ц.р. Програма розвитку туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму по роботі із юнацькою та шкільною молоддю Коропської селищної ради. Придбане спорядження для туристсько-краєзнавчого гуртка, що працює на базі Карильської школи. Всього 50 найменувань – загалом…

Сесія Коропської ОТГ: старостати, ЦНАП та медицина

Засідання 5 сесії Коропської селищної ради восьмого скликання 12лютого відзначилось ухваленням важливих рішень для громади. Нас сесію прибули  25 депутатів із 26 обраних до ради. На їхній розгляд було винесено 37 питань. Розповімо про найзначущі. Кількість старостинських округів не змінилася…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

Коропська громада в Програмі DOBRE – знайомство з фінансовим напрямком

Минулого тижня в залі засідань селищної ради пройшла чергова онлайн-зустріч команди нашої громади із представниками ще одного компоненту Програми DOBRE, який стосується місцевого бюджету та фінансового управління. Учасниками були фахівець із місцевих бюджетів та фінансового управління Ольга Шубіна й консультанти фінансового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: