Новини

У Кіптівській амбулаторії запрацював сімейний лікар. Інтерв’ю

У серпні 2018 року в Кіптях було відкрито сучасну лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Як виявилося, знайти кваліфікований медичний персонал не набагато легше ніж реконструювати фельдшерський пункт.

Проте минулого тижня після проходження перекваліфікації розпочав роботу сімейний лікар Костянтин Коломієць, який буде обслуговувати села: Кіпті, Гайове, Олбин, Димерка, Савинка, Борсуків, Самійлівка та Вовчок.

Костянтине Івановичу, що вплинуло на Ваше рішення переїхати з великого міста до села, та ще й покласти на свої плечі таку відповідальність, бо ж територія нашої громади чималенька?

Ну, по-перше мене вразили умови роботи: це сучасний ремонт, підведені всі необхідні комунікації, по-друге наявність службового автомобіля, що значно полегшує роботу лікаря на такій великій території і насамкінець важливим фактором стала наявність службового житла, і це не просто кімната в гуртожитку, а повноцінна квартира, та і розташування самої громади дозволяє в будь-який момент, за потреби, виїхати, як ви кажете до «великого міста».

– Ви вже майже тиждень працюєте, які Ваші враження?

Мене, як і мою дружину, яка працює разом зі мною медсестрою, з перших днів вразила доброзичливість місцевих, їхня активність, я думав, що мені доведеться ходити по домівках, щоб заключати декларації, але вже тиждень до нас просто величезна черга і йдуть не тільки кіптівці але й жителі інших населених пунктів.

– За освітою Ви лікар-педіатр, розкажіть чому вирішили змінити кваліфікацію?

Всі ми дивимося телевізор, читаємо газети, є активними користувачами соціальних мереж, тому медична реформа у всіх на слуху, уявіть який ажіотаж вона спричинила серед медиків. Щоб не залишитися без роботи потрібно перекваліфіковуватися, бо сімейних лікарів катастрофічно не вистачає, або ж їхати закордон, шукати кращої долі. Та це не для мене. Саме тому коли я дізнався, що в Кіптях шукають сімейного лікаря,вирішив – потрібно перекваліфіковуватися.

– Ну, от ви самі кажете, що сімейних лікарів катастрофічно не вистачає, могли б прилаштуватися десь у місті, адже ви народилися і виросли в мегаполісі?

Великі міста манять молодих та амбітних людей, які хочуть всього і одразу, ми з дружиною вже склалися як особистості, хочеться спокою, розміреного життя. Сільська місцевість, така як тут, зі свіжим повітрям, чудовою природою, налаштовує на правильний лад, а медична допомога потрібна скрізь однаковою.

– Щоб держава виділяла фінансування на амбулаторію загальної практики сімейної медицини, в тому числі і на заробітну плату медичного персоналу, потрібно заключити декларації з більше ніж тисячею населення, в самих Кіптях проживає лише п’ятсот, як будете будувати роботу в інших населених пунктах?

Складемо графік виїздів до інших населених пунктів, домовимося зі старостами та фельдшерами, щоб допомогли оповістити населення, а ми в свою чергу прямо на місцях будемо заключати декларації. Людям, наприклад, з Вовчка непотрібно буде їхати до Кіптів, щоб укласти декларацію з лікарем.

Дякую за бесіду, сподіваюся, що від нашої громади у Вас будуть лише приємні враження.

Джерело: сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Гранды без ЛЧ: чем закончится Английская Премьер-лига

Чемпионат Англии подходит к концу, но интриги в борьбе за титул нет уже давно. Английская Премьер-лига в очередной раз покорилась Манчестер Сити, еще зимой опередившему «красных» соседей Юнайтед. Сомнения в том, что подопечные Пепа Гвардиолы станут победителями, развеялись к апрелю,…

Влада та громадські ради: як склалася співпраця під час пандемії

Пандемія настільки тісно увійшла у життя людства, що воно вимушене навчитися жити, зокрема працювати, в її умовах. Наскільки це вдається громадському сектору спробуємо з’ясувати на прикладі діяльності консультативно-дорадчого органу – громадська рада. Що таке «громадська рада» Громадська рада – тимчасовий…

З 1 травня діятимуть річні контракти на газ для населення

Таке рішення стало відповіддю уряду та влади загалом на питання: як захистити людей від сезонних стрибків ціни. Крім того, обмеження чи регулювання ціни руйнує ринкові відносини в галузі. Тепер же ціни будуть зафіксованими для споживача навіть тоді, коли наступного опалювального…

У громаді на Чернігівщині старост обирали за конкурсом

У Сосницькій громаді 25 кандидатів претендували на 6 посад старост. Як обирали – розповідає Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою». Загалом кожен охочий стати представником громади пройшов конкурсний відбір та співбесіду, а також презентував своє бачення розвитку старостинського округу перед…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: