Новини

Село у Козелецькій ОТГ переживає через пожежі на торфовищах

У п`ятницю, 29 березня на власний схід села зібралися мешканці Данівського старостинського округу. Звітувала перед односельцями виконуюча обов’язки старости Ольга Пальчик.

Серед присутніх були і представники Козелецької селищної ради – начальник фінансового управління Олена Матющенко, заступник начальника організаційно-кадрового відділу Світлана Адаменко, головний спеціаліст юридичного відділу Інна Пушкар і головний спеціаліст відділу зв’язків із громадськістю, ЗМІ та громадськими об’єднаннями Ганна Самойленко.

До зібрання селян приєдналися керівники місцевих сільгосппідприємств, а також обласний депутат Микола Дейкун та головний інспектор Козелецького відділу ДСНСУ в Чернігівській області Андрій Коляденко. Останній говорив про часті випадки загорання місцевих торфовищ.

“Ця проблема набуває ознак постійності. Адже не перший рік навесні та восени ми витрачаємо багато часу і ресурсів на гасіння палаючих торфовищ. І все через чиюсь чи то необережність, чи то дурість. А в цей час допомога пожежної команди може знадобитись іншим мешканцям району, наприклад, на гасіння пожежі будинку”, – говорив до данівців Андрій Коляденко.

“Дійсно, великою проблемою є пожежі на наших торф’яниках. Ніде так часто не горить, як у Данівці, – підтвердила Ольга Пальчик.- І це не тільки матеріальні збитки (пальне), це ще і важка праця пожежників, які гасять вогонь майже вручну, бо машини грузнуть на болоті. А підпалюють не чужі люди, а наші. І прийде час, та хтось зловиться і дуже дорого заплатить за це”.

Розповіла в.о. старости Ольга Павлівна і про свою роботу:

“За звітний період нашим старостатом було видано 665 довідок, посвідчено 21 заповіт, посвідчено 38 довіреностей, засвідчено 50 власноручних підписів, прийнято 668 громадян із різних питань. На території Данівського старостинського округу станом на 01.01.2019 року зареєстровано 692 чол. (на 43 менше, ніж 2018 року), в Данівці 645, в Курганському відповідно – 47 жителів. Протягом року померло – 20 жителів, народилося 3 дітей”.

Також вона повідомила, що в підсобних господарствах налічується 28 голів ВРХ , хворих на лейкоз. І це для населення дуже велика проблема, бо здати годувальницю можна за 7-8 тисяч, а купити потрібно за 15-20 тисяч гривень. Проводилось і проводиться оформлення документів на виплату коштів за утримання телят до року.

Ольга Павлівна також відзвітувала, що було зроблено протягом 2018 року:

“Прибиралися місцеві кладовища: згрібалося сміття, вирубувалися кущі, дикі порослі акації, транспортом ТОВ «Данівське» вивозилося сміття. В Данівці це робили сім’я отця Іоанна, учні та вчителі школи, працівники культури, старостату. Тоді як в Курганському в цих заходах активну участь брали самі жителі села! І це служить прикладом для данівців”.

Проведено косметичний ремонт Меморіалу Слави, пам’ятника загиблим односельцям в Курганському, упорядковані території.

Проведено косметичний ремонт будинку культури силами працівників культури та старостату.

Замінені поламані стовпчики та плити огорожі на кладовищах. Встановлено двоє воріт на Данівському кладовищі.

Виготовлено знаки з назвами вулиць (щоправда, ще не всі вони розвішані, але планується в цьому році виготовити і знаки назви сіл).

Очільниця округу подякувала керівникам місцевих агропідприємств за постійну спонсорську допомогу, яку вони надавали, а також за тісну співпрацю.

Джерело: сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Старостів Козелецької громади вчили про їх повноваження та як комунікувати з громадськістю

18-19 лютого старости Козелецької селищної ради пройшли навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Онлайн-навчання проводили фахівці Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого…

Як працює КП «Козелецьводоканал»

Під час останнього засідання виконкому Козелецької селищної ради його члени звернулися до селищного голови Валентина Бригинця за роз’ясненнями щодо роботи КП «Козелецьводоканал». Тому після зібрання відзвітував начальник підприємства Руслан Сочивець: – У попередні роки, а саме 2018, 2019, 2020 комунальне підприємство «Козелецьводоканал» отримувало фінансову…

Програми Козелецької селищної ради: що маємо і як це працює?

Щороку Козелецька селищна рада приймає різноманітні цільові Програми. Й на 2021 рік їх уже також затвердили. То що передбачають ці документи й які переваги надають мешканцям громади? Почнемо із тих Програм, що знайомі нам із минулих років. Дві з них…

У Козелецькій громаді розширюють мережу вуличного освітлення

Козелецька селищна рада продовжує розбудовувати вуличне освітлення у власних населених пунктах. Так, днями «засвітилися» вулиці Садова, Декабристів та ділянка вулиці Соборності (від перехрестя з вулицею Старозаводська до Соборності 117) в Козельці. Також освітили вулицю Вишнева у селі Патюти. Розширення мережі освітлення вулиць громади – один з пріоритетних напрямків в…

Багатогранна Ірина Санченко йде на вибори з такою ж багатогранною командою

– Ми так давно знайомі з Іриною Володимирівною… Здається, ще з часів Помаранчевої революції, – розповідає Ольга Скоба, виконуюча обов’язки старости в Озерному. – Завдяки пані Ірині Козелецька селищна рада підняла комунікацію з громадськістю на якісно новий рівень, – зазначає…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: