Goxbet – популярне в Україні онлайн-казино з чуйною службою підтримки, солідною колекцією слотів, безпрецедентним рівнем надійності та безпеки ігрового процесу. Користувачі можуть розпочати гру на гроші відразу після реєстрації нового облікового запису https://goxbet4.com/gameGroup/mobile-html5 та поповнення депозиту. Отримати доступ до всіх…
Вибори: все, що потрібно знати чернігівцям

Післязавтра – важливий день для чернігівців та всієї України – обираємо Президента. Коротко нагадаємо про важливі речі, які має знати кожен виборець.
Голосування
Чергові вибори Президента України 31 березня 2019 року.
Центральною виборчою комісією зареєстровано 39 кандидатів на пост Президента України, включених до виборчого бюлетеня з чергових виборів Президента України.
Якщо ще не визначились – Фото, програми та біографії кандидатів – ТУТ.
Як проголосувати
Голосувати мають право громадяни України, які досягли повнолітнього віку.
Для отримання бюлетеня і подальшого голосування виборець повинен надати члену комісії паспорт або інший документ, що засвідчує українське громадянство.
Щодо тих, хто має ID-картку сучасного зразка. Краще додатково взяти із собою листок реєстрації (прописка). Хоча у ЦВК запевняють, що достатньо і самої ID-картки, але очікується, що деякі члени комісії можуть через недосвідченість вимагати від вас документ із чіткою пропискою.
Час роботи дільниць – з 8 ранку до 20 години вечора.
Із собою потрібно взяти запрошення, їх зазвичай вручають кожному виборцю в строк не пізніше, ніж за 5 діб до проведення голосування.
Агітація
Поширювати дані соцопитувань можна тільки до 28 березня включно.
Агітувати – до кінця дня 29 березня.
Завтра, 30 березня – так званий «день тиші», коли немає агітації і заборонена політична реклама у ЗМІ. Цього дня вже мають прибрати всі білборди кандидатів.
Також вже не можна проводити масові акції, збори та демонстрації від імені політичних сил та персоналій, а також поширювати агітаційні матеріали, публічно заявляти про підтримку того чи іншого політика
Такі вимоги Закону України «Про вибори президента України
Поліція в Чернігові вже попередила, що буде у разі, якщо хтось агітуватиме у «день тиші»: інформуватиме ЦВК поліція інформуватиме та складатиме адміністративні матеріали на порушників.
Дільниці
На Чернігівщині створено 6 окружних виборчих дільниць.
У Чернігові 126 виборчих дільниць: 111 звичайних та 15 спеціальних.
Про правопорядок
За правопорядок на дільницях відповідає Національна поліція. У Чернігові, за інформацією начальника міського відділу поліції Володимира Реберга, на виборчих дільницях чергуватимуть 252 співробітника силових структур.
Загалом на кожній дільниці по 2-3 2-3 співробітника Служби безпеки України та поліції.
Про порушення
Пам’ятайте: ніхто не має права тиснути на людину і схиляти до голосування чи неголосування. Це кримінальний злочин.
Якщо біля дільниці чи безпосередньо у приміщенні для голосування хтось вас агітує – кличте спостерігачів і поліцію.
Якщо з якихось причин зголосились і задіяні у так званих “сітках” чи взяли гроші за голосування – ще не пізно відмовитись. Адже ніхто не може контролювати ваш вибір, тим більше бути присутнім із вами у кабінці для голосування.
Про помітку «вибув»
Днями у ЗМІ багато новин про те, що той чи інший кандидат знявся з реєстрації. І начебто у бюлетені біля кількох прізвищ стоятиме відмітка «вибув».
Тож Центральна виборча комісія офіційно повідомила: рішення про скасування реєстрації приймає тільки сама ЦВК, не пізніше ніж за двадцять три дні до дня виборів, з письмовою заявою про відмову від балотування.
Таким чином строк подання до Центральної виборчої комісії зазначеного звернення кандидата на пост Президента України минув 7 березня 2019 року.
Отже, у бюлетені для голосування буде 39 кандидатів на пост Президента України.
Самостійно вносити якісь зміни до бюлетеня – наприклад, використовуючи штамп “Вибув” без рішення Центральної виборчої комісії забороняється.
Джерело: Час Чернігівський