Новини

Моніторингова місія ЄС оцінила прогрес Кіптівської громади

Кіптівську об’єднану громаду днями відвідала моніторингова місія Європейського Союзу у складі Єнс Пітер Крістенсен – керівник, Вольфганг Георг Веддеркопф – старший консультант, Філіпп Боттерн – консультант. Вони прихали з метою вивчення досвіду її становлення, розвитку та взаємодії з Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування.

Працівники виконавчого комітету ОТГ, старости та депутати відверто і без прикрас розповіли про свою роботу, пріоритетні напрямки розвитку громади в цілому та окремих її підрозділів.

Ключовими питаннями які обговорювались у ході зустрічі були покращення інвестиційної привабливості громади задля забезпечення її сталого розвитку, подальше залучення коштів міжнародних фондів та особливості співпраці з Державним фондом регіонального розвитку для реалізації інфраструктурних об’єктів. Обговорювались пріоритетні напрямки у розвитку освіти і культури, розвитку громадянської активності молоді та особливості управління комунальним майном.

Звичайно ж іноземних гостей цікавили інфраструктурні об’єкти, які були відбудовані, або побудовані як за участю Програми «U-LEAD з Європою» так і за власний кошт. Тож першим об’єктом став Кіптівський ЦНАП.

Центр був створений ще в 2016, на першому році існування громади. А вже в 2017 році почалася співпраця Кіптівської сільської ради з Програмою «U-LEAD з Європою», які протягом дев’яти місяців надавали методичну і фінансову допомогу сільській раді в модернізації ЦНАПу, який було відкрито в жовтні 2017 року, з новими меблями та офісною технікою, придбаною за кошти Програми.

Представники місії ЄС ознайомились із роботою місцевої пожежної команди, експерти відмітили, при цьому, що ряд громад ще тільки планують цей напрямок а в Кіптях він успішно розвивається.

На завершення гості відвідали будинок культури в селі Прогрес який знову ж таки один із перших в області, у сільській місцевості почав реалізацію проекту по створенню молодіжного простору – середовища спілкування, соціальних ініціатив, особистого розвитку, навчання, творчості та активного дозвілля для молоді, проведення різноманітних тренінгів. Обговорено подальші напрямки його розвитку, зокрема залучення молоді до громадських ініціатив, координація та зусиль молодих людей задля вирішення їхніх проблем та проблем громади.

Джерело: сайт Кіптівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Невдачі на фронті змушують росію активізувати внутрішній план дестабілізації в Україні

Плани росії щодо послаблення України, її здатності оборонятися і функціонувати в умовах довготривалої війни були відомі ще 2023 році. Тоді «Інтерфаксу» в Службі зовнішньої розвідки повідомили, що з подачі фсб рф (яка вважає поточну стратегію з підриву західної воєнної, економічної та політичної допомоги малоефективною)…

Після відвідин Корюківки Штайнмаєр видав історичне звернення до нації, де згадав Чернігівщину

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував свої враження перебування у бомбосховищі у Корюківці під час останнього візиту наприкінці жовтня. Примітно те, що згадав він про це у буквально найісторичнішій за останній час промові, яку виголошував німецький політик. Його промова вже стала…

У Семенівській ОТГ пропонують встановити пам’ятник чоботам

Відповідний допис зроблений у ФБ-спільноті Welcome to Semenivka. В ньому йдеться проте, що Семенівка споконвіку славилася своїми шевцями, які виготовляли гарні чоботи. Про розвиток взуттєвого виробництва в нашому містечку з кінця XVIII століття до наших днів, зокрема і про першу…

Нові райони на Чернігівщині: що не працює

17 липня 2020 року Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачала укрупнення районів. Реформу проводили, аби з одного боку скоротити кількість чиновників, з іншого – дати більше повноважень громадам. На Чернігівщині замість існуючих 22 районів, утворили п’ять: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Ніжинський,…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: