Новини

Жителі об’єднаної громади на Чернігівщині готові на акцію протесту через розбиту дорогу

Мешканцями Плисківської об’єднаної громади (Борзнянський район) уривається терпець. Їх просто таки дістала дорога, яка проходить через населені пункти громади – Плиски і Велику Загорівку. Точніше те, що від дороги лишилось й на чому вони щодня добивають свій транспорт.

Зараз автодорога Т-25- 24 Борзна-Ічня-Прилуки – це суцільні вибоїни, тріщини, колії, провальні ями. Місцями важкий транспорт видавив асфальт на узбіччя, — розказує плисківська сільська голова Марина Вірко. — Щоб об’їхати ці перешкоди, водії змушені порушувати прави-ла й виїжджати на зустрічну смугу. Це небезпека для сотень людей, адже цією дорогою, яка сполучає Плиски з райцентром, їздять мешканці нашої громади, нею курсують шкільний автобус, маршрутне таксі з Борзни до залізничної станції Плиски, інші рейсові автобуси й маршрутки.
Будувалася ця дорога ще 45 років тому. Капітально не ремонтувалася, мабуть, ніколи. Тоді поклали найпростіше покриття, не розраховане на сучасні навантаження від великовагового транспорту. А дорогою постійно їздять фури з усієї України. Якщо найближчим часом цю дорогу не відремонтувати, наступного року її взагалі не буде, доведеться робити нову, що буде набагато дорожче.

Куди тільки плисківці не зверталися з їхньою болючою проблемою. Насамперед — у Службу автомобільних доріг у Чернігівській області (це на її балансі перебуває горезвісна ділянка шляху протяжністю 15,2 км).

Звідти отримали відповідь: «Повне відновлення покриття вимагає поточного середнього ремонту (із суцільним влаштуванням тонкошарового асфальтобетону та підсиленим вирівнюванням). На сьогодні Служба авто-доріг не має змоги проводити по-точний середній ремонт у зв ’язку з відсутністю джерел фінансування. Враховуючи обмеження фінансування автодоріг загального користування з державного бюджету, проблему можна розв’язати за рахунок… виділення додаткових коштів із місцевого районного бюджету… та …з місцевого бюджету сільських рад. Згідно з чинним законодавством, сільські та селищні ради можуть своїм рішенням приймати відповідні програми та виділяти кошти на співфінансування проведення ремонтів автодоріг загального користування на своїй території».

Іншими словами, вам треба — ви й шукайте кошти на ремонт, бо в нас немає. Тобто держава грошей не дає, а район і громада хай потрусять кишені.

— Виділити кошти з місцевого бюджету ми не можемо через їх брак, — говорить очевидне Марина Вірко. — Окрім САД, минулого року ми також зверталися до райдержадміністрації, до районної та обласної поліції (просили посприяти у встановленні обмежувального знаку й дотриманні водіями допустимих норм навантаження), до депутатів облради й навіть до прем’єр- міністра. Багато звідки взагалі не дочекалися жодної відповіді. 7 лютого я порушила тему плачевного стану нашої дороги на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Голова ОДА Олександр Мисник пообіцяв тримати це питання на контролі. Якщо нічого так і не зрушиться з місця, я разом із мешканцями громади буду змушена вдатися до радикальних дій – ми вже готові перекривати рух на дорозі Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки!

Джерело: Газета ГАРТ від 14 лютого 2019 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Плисківська,

У Плисківській ОТГ відкрили ЦНАП

Влітку 2019 року Плисківська сільська рада взяла участь у грантовому конкурсі в рамках проєкту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні» і стала фіналістом для отримання допомоги зі створення центру надання адміністративних послуг. За фінансової підтримки проекту U-LEAD сільська…

Про фірмову страву Плисківської громади

Недавно Плисковская территориальная община засветилась в проекте «Гастронаследие Украины: традиции гостеприимства и культура приготовления блюд». Дал старт проекту в прошлом году Украинский центр культурных исследований. Был объявлен отбор. Наши земляки представили фирменное блюдо общины — «бабку». На днях в режиме…

У Плисківській ОТГ ремонтують аварійний міст: як об’їхати

У селі Велика Загорівка Плисківської ОТГ на дорозі Т-25-24 Борзна-Ічня Прилуки (км 11+419) розпочато протиаварійні роботи на мосту через струмок. Збудована переправа була в 1965 році із залізобетону. Довжина мосту – 18 метрів. Міст в аварійному стані. Із 26 березня…

У Плисківській громаді запрацювала перша поліцейська станція

Минулого тижня, 18 лютого, в рамках програми «Поліцейський офіцер громади» в селі Плиски відкрили поліцейську станцію. Відтепер у населеному пункті працюватиме правоохоронець, який займатиметься вирішенням безпекових питань саме Плисківської територіальної громади. Поліцейським Плисківської громади було призначено старшого лейтенанта Володимира Архипенка….

Борзнянську районну лікарню співфінансуватимуть чотири громади

Територіальні громади колишнього Борзнянського району братимуть участь у спільному фінансуванні центральної районної лікарні. Відповідні рішення прийняли депутати Борзнянської, Височанської, Комарівської та Плисківської об’єднаних територіальних громад. Таким чином вони долучаться коштами своїх бюджетів до співфінансування видатків на утримання КНП «Борзнянська ЦРЛ»….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: