У селищі Гончарівському, що на Чернігівщині, як і в багатьох невеликих військових містечках, проживають переважно військовослужбовці. Вони потребують уваги та турботи місцевої влади. Таку допомогу на постійній основі їм надає Гончарівська громада, до складу якої входять 17 сіл і 22…
У військових просимо, щоб не пили, а більше курили

Гончарівською об’єднаною територіальною громадою (Чернігівський район) керує Віталій РУДНИК, колишній селищний голова. До складу входить Гончарівське, Жеведь, Смолин, Козероги.
— Не жалкуєте, що стали головою ОТГ?
— Ні. По суті, функції виконую ті самі. Працювати ж треба. Жалкую, що ми не у п’ятірці перших громад, які створилися в області. Бо це більші додаткові надходження, субвенції, які можна було витратити на інфраструктуру. Вони встигли зробити більше. І як би ми не старалися, вже не наздоженемо.
— Слабинська сільрада не самодостатня. Та з вами об’єднуватися не схотіли. А зараз?
— А зараз хоче. Так, вони не самодостатні, але гроші надходять. Більша частина від оренди землі. Коли ми почали процедуру об’єднання, пішли розмови, що вони можуть приєднатися до Чернігова. Вони дивились на місто. Та потім все притихло. У них була пропозиція приєднатися до Киїнки (Чернігівський район), та вони схотіли до нас. У минулому місяці провели слухання, на яких прийняли рішення про приєднання. Зараз готуємо документи, аби подати їх на погодження в облдержадміністрацію.
— Гончарівська громада специфічна. Центр — військове містечко. Частина грошей іде від податку на спиртне. Але діє заборона на продаж алкоголю чоловікам у військовій формі.
— Це справді так. Ми хлопців просимо, щоб не пили, а більше курили, — сміється Віталій Миколайович. — Хоча від акцизного податку великих грошей до нас не поступає. Основна частина надходжень — прибутковий податок на зарплату.
жерело: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, ВІсник Ч, 05.07.2018