Новини

У Коропській ОТГ вчились реагувати на проблеми у сім’ях із дітьми

Днями старостам Коропської об’єднаної громади розповіли про патронатне виховання і закликали реагувати на найменші проблеми у сім’ях із дітьми.

Такий захід для старост сіл об’єднаної громади провела служба у справах дітей селищної ради спільно з відділом сім’ї, дітей, молоді та спорту.

Розпочинаючи семінар, заступник селищного голови Василь Кравченко наголосив на тому, що старости – це та ланка, яка має можливість першою співпрацювати із неблагополучними сім’ями, а також обов’язок − першою реагувати на тривожні ситуації в них.

Про соціальний захист дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах розповіла Наталія Величко – начальник відділу – служби у справах дітей селищної ради. Вона закликала старост за виявлення навіть найменшого негативізму щодо дітей у родинах одразу ж повідомляти їхню службу.

За два місяці з часу створення служби у справах дітей при селищній раді двоє її працівників разом із представниками відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту здійснили вже 15 виїздів у села громади. Вони обстежили 25 сімей, де виховуються 53 дітей.

Однак для того, аби служба мала всі підстави проводити перевірки у родинах, що викликають занепокоєння, старостам рекомендували створювати спеціальну комісію, вирушати з нею в «проблемну» сім’ю і документувати недоліки спеціальним актом.

У разі ж з’ясування обставин, які загрожують життю та здоров’ю дітей, діяти потрібно негайно – інформувати службу у справах дітей, чи поліцію за номером «102».

Також старостам акцентували увагу на активізації співпраці із учителями, які щоденно спілкуються із дітьми і одразу ж помічають найменші негативні зміни в їхніх родинних мікрокліматах.

Про патронатне виховання як порівняно нову форму сімейного влаштування дитини розповіла начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Оксана Нестеренко. Це вихід, коли дитина за певних причин потрапляє в складну життєву ситуацію, і до того часу, поки ця ситуація не стабілізується, тимчасово перебуває на вихованні в патронатній родині.

Із семінару старости дізналися про переваги такої форми виховання для самої дитини, вимоги до тих, хто хоче стати патронатними батьками, про підтримку їх із боку держави.

На завершення заходу психолог Тетяна Єрмак провела тренінг на тему взаємодії із постраждалими від насильства.


Джерело: сайт Коропської ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Житель Коропської громади рубав дерева у національному парку

Правоохоронці викрили мешканця селища Короп на незаконній порубці дерев на території національного парку. Йому повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст.246 КК України). За даними слідства, підозрюваний у вересні 2020 року, здійснив…

Колишній райцентр: що змінилося на Коропщині після проведення реформи

Селищна рада переїхала в будівлю колишньої райдержадміністрації, з’явився автобусний маршрут до нового райцентру, а в керівників громад ускладнився документообіг з районом. Такі зміни відбулися у колишньому Коропському районі. Рік тому Верховна Рада проголосувала за постанову про укрупнення районів. На Чернігівщині…

На території Мезинського національного парку ремонтується 5,2 км дороги місцевого значення

Поточним середнім ремонтом відновлюється ділянка автомобільної дороги місцевого значення О250801 Вишеньки – Радичів – Іваньків – /Т-25-39/ у Новгород-Сіверському районі за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 25 425,505 тис. гривень Підрядна організація – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС». На сьогодні в рамках середнього поточного…

У Коропській громаді ремонтують дорогу

На ділянці дороги у Коропській громаді почали укладати асфальтобетоне покриття Поточним середнім ремонтом ремонтується 5,1 кілометрів автомобільної дороги місцевого значення  О250805 Короп – Атюша – Поліське на ділянці км0+000-км25+000 у Коропській громаді за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 19…

Бюджет участі Коропської ОТГ: результати голосування

У залі засідань селищної ради відбулось засідання експертної групи з питань реалізації програми «Громадське бюджетування» (бюджет участі) на 2021 рік з приводу підрахунку голосів, які набрали проєкти. Результати такі: 2291 − загальна кількість голосів,  з них: 1724 − на паперових бланках, 567 −  онлайн,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: