Новини

Пригородные села не спешат в «Черниговскую ОТГ»

Каждый хутор, село, поселок, город должны стать частью территориальной громади. У сел вокруг Чернигова есть выбор: присоединиться к областному центру или создать свою громаду.

30 марта в селе Шестовица на общем собрании обсуждали, что лучше. Пришли к виводу: если будет Киенская объединенная территориальная громада, нужно присоединяться туда.

Тем временем готов перспективный план формирования территориальных громад во всей области. Официальный документ, где расписано, кто куда присоединяется. План передали в Кабмин на утверждение.

Согласно зтому документу, в Черниговском районе запланировано семь ОТГ. Больше, чем в других районах области. Четыре громады уже действуют: Гончаровская, Ивановская, Олишевская и Михайло-Коцюбинская. Планируется Седневская, Новобелоусская и Халявинская. Киенской не предусмотрено. По плану, Киенка войдет в Новобелоусскую громаду. Шестовицу хотят присоединить к Ивановке.

— Я на стороне людей. Транспортное сообщение у нас через Киенку. Дети ходят в школу в Киенку. За медпомощью удобней добираться до Киенки или Чернигова. Возможно, удастся внести изменения в план, — рассказывает 33-летний Сергей Медведев, шестовицкий сельский голова.

58-летняя Людмила Хомазюк, киенский сельский голова:

— Мы уже пытались создать ОТГ в составе: Киенка, Шестовица, Трехсвятская Слобода. Ее утвердили район и область, а Кабмин — нет. В Новий Белоус не пойдем. Будем отстаивать свою ОТГ. А если не выйдет, присоединимся к Михайло-Коцюбинской громаде, раньше поселок назывался село Козел. В Киенке говорят: «Мы и раньше к козленцам относились, и, если что, снова к ним пойдем».


Источник: Валентина Остерская, Весть, 5 апреля 2018 года, №14(794)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

ЗМІ розповіли, що об’єднує «Велике будівництво» Байдена і Зеленського

Видання «Обозреватель» порівняло загальні риси «Великого будівництва» Володимира Зеленського та проекту The American Jobs Plan президента США Джо Байдена. Президент України Володимир Зеленський почав «Велике будівництво» як основний стратегічний проєкт у перші місяці 2020 року. В 2021 році новообраний президент…

«Велике будівництво» на Чернігівщині: за об’єктами можна буде спостерігати он-лайн

Цього року в Чернігівській області заплановано роботи на 28 проєктах – на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Таким чином планується відремонтувати майже 100 км місцевих доріг за рахунок коштів державного дорожнього фонду в сумі 590,5 млн грн. Із 28…

У Комарівській громаді створено молодіжу раду

У Комарівській територіальній громаді розпочала роботу Молодіжна рада. Такий консультативно-дорадчий орган із молодіжного представництва утворений для сприяння участі молоді у формуванні, реалізації державної молодіжної політики в громаді, активізації громадської позиції, налагодження ефективної взаємодії між молоддю та органами місцевого самоврядування. Членами…

У Прилуках знову не зібралась сесія: депутати вимагають перенаправити кошти на медицину

Сьогодні, 22 березня, п’ята (позачергова) сесія міської ради восьмого скликання не вібулась. На засідання прибуло лише 17 народних обранців (всього мандатів 34, тож мінімальний кворум 18). Відтак Прилуки єдине з 57 громад області досі залишається без бюджету на 2021 рік….

450 років від першої письмової згадки про Ріпки: історія походження селища та його назви

Цьогоріч виповнюється 450 років від першої письмової згадки про Ріпки. Чому історики припускають, що селище з’явилося набагато раніше? Звідки походить назва як іменувалася ця місцевість раніше? Про це Суспільному розповіли чернігівські історики Володимир Пилипенко та Ігор Кондратьєв. Традиційно вважалося, що…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: