Новини

У Козельці радіють, що свого часу запровадили муніципальну варту

Від початку роботи в Козелецькій селищній раді комунального підприємства «Муніципальна варта» минуло півроку. За цей час люди звикли звертатися до вартівників з різних приводів, не зважаючи на те, чи входить це до їхніх повноважень. Так, за день диспетчер і працівники підприємства отримують від п’яти до десяти викликів.

Багато це чи мало, можна судити не лише із цифр, але і з відгуків людей про виконану роботу. Тому ми вирішили розпитати, кому і чим допомогла Муніципальна варта. Почнемо із того, чим же займається підприємство, в яких випадках можна викликати цих працівників?

“Коли Муніципальна варта тільки створювалась, ми вбачали, що основною метою їхньої діяльності буде контроль за благоустроєм наших населених пунктів”, – відповідає Оксана Головко, керуючий справами (секретар) виконкому Козелецької селищної ради. – “Тому і результати першої діяльності були такі – варта повністю прибрала з центральної вулиці Козельця несанкціоновану торгівлю. Тепер всі бажаючі щось реалізувати, займають соціальні місця на базарі, а перехожим ніхто не заважає вільно пройти вулицею. Та це було лише початком роботи Муніципальної варти. До них можна звертатися і у випадку порушення порядку в громадських місцях, тобто на вулиці, в магазині, при проведенні культурно-масових заходів (до речі, це актуально не лише для Козельця, але і для сіл нашої громади). Багато звернень від громадян було і з приводу прибирання вулиць селища. Тобто часто бачимо, як під дворами лежать купи піску, соломи, гною, щебінки, дров тощо. Зрозуміло, що людям так зручніше зберігати власне майно, але ж вулиця належить усім її мешканцям в однаковій мірі, й вона не повинна бути захаращеною. Тому берегти її охайний зовнішній вигляд – обов’язок усіх її жителів. Хлопці з варти виїжджають на місце і виносять попередження про усунення виявлених порушень, спочатку усне. Якщо не допомагає, тоді письмовий припис, а за ним і адмінпротокол, який тягне за собою штраф”.

Крім того, Муніципальна варта допомагає Козелецькій поліції – вони здійснюють спільне патрулювання. До слова, якраз спільні профілактичні заходи, проведені в листопаді минулого року, дали гарний результат: було виявлено осіб, які мали при собі наркотичні засоби.

“Тільки за цей місяць при співпраці з КП «Муніципальна варта» уже було складено 5 адмінпротоколів про порушення правил благоустрою”, – говорить заступник начальника Козелецького ВП Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Олександр Хомич. – “Хлопці з варти – це наші очі й вуха на території громади. І це велика допомога нам у роботі, адже охорона правопорядку – наша спільна справа. Особливо плідно вартівники співпрацюють із превентивним сектором поліції, це робота із запобігання чи то попередження злочинності. Іншими словами профілактика, яка не помітна для громадян, але дуже необхідна в нашій праці. Наведу таку статистику: із початку роботи Муніципальної варти на території Козелецької громади не було здійснено жодного пограбування – відкритого заволодіння майном осіб; тут в рази зменшилися квартирні та будинкові крадіжки, чого не можна сказати про Деснянську селищну чи Остерську міську громади, також вполовину зменшилася кількість вуличних крадіжок. Гадаю, такі показники про щось кажуть”.

До речі, у поліції на патрулювання селища Козелець є тільки одна машина. І працює лише один дільничний інспектор, що обслуговує саме на цій території.

Загалом же на увесь район маємо 7 дільничних, що явно замало для такого обсягу роботи. Відтак. у поліції вітатимуть створення подібних служб і у інших громадах району.

Про свою співпрацю з працівниками варти розповіли і виконуючі обов’язки старост. Одна з перших за допомогою звернулась Наталія Чайка, в. о. старости Бригинцівського старостинського округу:

“Одного серпневого вечора минулого року в селі Пізнє нашого округу були помічені незнайомі люди, які під різними приводами зазирали у двори та заходили в будинки. Одним казали, що картоплю купують, іншим, що метал збирають, а третім взагалі пропонували поміняти гроші. Старих людей налякали не на жарт. Тож наші мешканці зателефонували мені, а я – в Муніципальну варту. Завдяки швидкій реакції вартівників, невідомі особи були затримані до прибуття поліції й передані правоохоронцям для з’ясування обставин”.

Добре спрацювали і в Ставиському, коли місцевий в. о. старости Валерій Ус виявив незаконну вирубку лісу на території старостинського округу.

“При виїзді працівників Муніципальної варти на місце події, інформація підтвердилась”,- ділиться він, – “тому вони викликали поліцію та директора ДП «Козелецьрайагролісгосп» Олега Петренка для подальшого вирішення питання в правовому полі”.

Свою ситуацію пережила і Ольга Ржаніцина, в. о. старости Патютинського старостинського округу.

“У мене був такий випадок: в Будищі сталася пожежа, а я довго не могла додзвонитися до пожежників, тож допомагали, як завжди, вартівники” – розповіла Ольга Григорівна. – “Дуже дякую начальникові Муніципальної варти Сергієві Стасевичу за всю допомогу!”

“Спочатку керівництво громади ставило перед нами одні задачі, але згодом життя вносило свої корективи”, – говорить про свою роботу Сергій Віталійович, начальник КП «Муніципальна варта». – “Спектр питань, з яких до нас звертаються, набагато ширший, ніж наші посадові обов’язки. Але ми завжди з розумінням ставимось і намагаємось допомагати чим можемо. Є багато «дірок» у роботі соціальних структур нашого краю. Так, наприклад, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не має власного транспорту, хоча саме соцслужба займається обстеженням сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, у межах як громади, так і району. Ми часто виїжджаємо спільно із директором ЦСССДМ Валентиною Сікачовою в сім’ї, в якості контролю за громадським порядком. Адже обстежувати доводиться, як правило, неблагополучні родини, де майже завжди зловживають алкоголем або є інші серйозні проблеми. Тут без надійної охорони соцпрацівницям ніяк”.

Надзвичайно вдячна вартівникам за надану допомогу і козельчанка Олена Крупка. Восени 2017 року на її брата Андрія Мізенка було скоєно напад, двоє знайомих тоді мало не до смерті побили парубка.

«Якби не вчасний приїзд працівників Муніципальної варти, можливо, і в живих би Андрія вже не було…” – згадує дівчина. – “Про побиття брата тоді писала одна з обласних газет. Я й їм казала, і вам кажу: будемо дякувати хлопцям з варти скільки й житимемо! Для громади така організація вкрай потрібна. Стало спокійніше ходити вулицями, бо часто бачимо машину МВ на патрулюванні. Люди їм довіряють».

Для Козелецької громади, здається, є користь від Муніципальної варти. Заговорили про необхідність введення такої структури і на державному рівні. Група депутатів уже подала законопроект щодо обов’язкового створення варти в містах і громадах по всій країні. Його можуть підтримати й ухвалити уже цього року.

Довідково. Контактні телефони деспетчера Муніципальної варти: (093) 983 48 82, (098) 311 50 76.


Джерело: сайт Козелецької ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: