Плани росії щодо послаблення України, її здатності оборонятися і функціонувати в умовах довготривалої війни були відомі ще 2023 році. Тоді «Інтерфаксу» в Службі зовнішньої розвідки повідомили, що з подачі фсб рф (яка вважає поточну стратегію з підриву західної воєнної, економічної та політичної допомоги малоефективною)…
Новий Білоус “дозрів” до створення ОТГ

Представники Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України 16 січня консультували громаду с.Новий Білоус (Чернігівський район) щодо перспектив створення об’єднаної громади.
Виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин розповів про вже створенні ОТГ в Чернігівській області. Він акцентував увагу на тому, що с.Новий Білоус знаходиться майже в межах з м.Чернігова, однак це не заважає їм створити свою ОТГ з ближніми селами.
Більш докладно про спроможність майбутньої ОТГ розповів консультант з бюджетних питань Миколай Силенко. За його попередніми підрахунками громада буде фінансово спроможною, але за умови, що об’єднає всі заплановані села.
«Якщо говорити про інфраструктуру і порівнювати вас з сільською ОТГ, то ваша спроможність буде досить високою. Однак, вас будуть порівнювати з м.Черніговом у зв’язку з близькістю до міста і тоді про інфраструктуру потрібно дуже добре подумати», – зазначив Микола Силенко.
«До Новобілоуської ОТГ можуть увійти Новий Білоус, Старий Білоус, Редьківка, Рудка, Мохнатин, Довжик та Кувечичі», – розповів Дмитро Федоров, Новобілоуський сільський голова.
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=HkHuvyy2wpc[/embedyt]
Джерело: Офіс реформ у Чернігівській області