Сьогодні, 5 січня, керівництво Чернігівської облради зібрало журналістів місцевих ЗМІ. Голова облради Олена Дмитренко та її заступники Ніна Лемеш та Дмитро Блауш поінформували ЗМІ про те, як працювала обласна рада протягом останнього місяця. І щодо причин, чому двічі не відбулись…
Від Че до Че: як голосують громади Черкащини

Черкащина хоч і центральна область, однак далека від центру щодо об’єднань громад. Наразі площа ОТГ покриває трохи більше 17% регіону.
Загалом в області на різних стадіях об’єднання перебувають 18 громад. Представники обласної влади кажуть про амбітні плани у 40 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до кінця 2017 року.
29 жовтня голів та депутатів обирають у 14 громадах. Загалом виборці мають обрати 284 депутатів та 14 голів об’єднаних територіальних громад із 1 379 зареєстрованих кандидатів у депутати та 86 кандидатів, які балотуватимуться на посади голів об’єднаних громад, відповідно.
Найбільше кандидатів у депутати місцевих рад цих громад зареєструвало ВО «Батьківщина» – 213 осіб, а найменше – «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна Країна» – п’ятеро. На посади голів ОТГ найбільше кандидатів балотуватиметься від Радикальної партії Олега Ляшка – шестеро.
Крім того, у виборах беруть участь самовисуванці: 71 кандидат на посади голів ОТГ та 244 – на посади депутатів місцевих рад громад.
Найбільша конкуренція – Кам’янській міській громаді, позаяк за 26 місць в міській раді змагатимуться 293 депутати. Найменша – в Соколівській сільській громаді Жашківського району, де зареєстрували усього 28 кандидатів, з яких обиратимуть 14 депутатів сільської ради.
Варто зауважити, що громади області досить різні за кількістю населення, зокрема в одному районі – Жашківському. До прикладу три ОТГ, що обирають голів та депутатів: Бузівська (об’єднує два села) має майже 3 тисячі громадян, Соколівська – більш як 3,5, найбільша Жашківська міська (на базі районного центру) – майже 18 тисяч. Такий поділ не охопив всього району.
Станом на 12.40 порушень на виборчих дільницях Соколівської, Бузівської та Жашківської ОТГ не зафіксовано. Явка у середньому 22%.
За межам и та під дільницею виборці обговорюють можливі зміни у майбутньому. Більшість громадян досі не розуміють структури громад і діляться найпоширенішими міфами децентралізації: не буде де взяти довідку; село знищать; всі гроші залишатимуться у центрі громади.
Головним критерієм для відбору кандидатів залишається – хазяйновитість. І поняття це доволі загальне – від особистих якостей (як господарює у власному подвір’ї ) та що зробив для власного села.
Найбільше щастить дійсним сільським головам. Їх каденцію поки найкраще пам’ятають виборці.
Джерело: ОТГ.cn.ua