Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Над якими питання працює новий склад Громадської ради при ОДА

Новий склад Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації приступив до роботи. Нова рада втричі менша за попередню. І планує працювати більш ефективно.
У 2019-2020 роках у складі Громадської ради при Чернігівській ОДА (далі – ГР) було більш 100 членів. Тоді включили всіх, хто подав заявку. Нинішній склад – 35 осіб, як і вимагає законодавство, яке затвердив Кабінет міністрів.
Формування нового складу ГР почалось із січні ц.р. Далі створили ініціативну групу, яка збирала заявки на вступ від всіх бажаючих. Вимоги до майбутніх членів прості: будь-яка громадська організація делегує свого представника, далі на установчих зборах шляхом рейтингового голосування обирають членів ГР у кількості не більше 35.
Установчі збори ГР зібрались лише 18 травня, із запізненням у більш ніж 1 місяць: все через карантинні обмеження у Чернігівській області, що тривали із кінця березня до початку травня.
За словами Наталії Проскуріної, яка очолювала ініціативну групу, документи на членство подали 57 претендентів. Перевіривши документи, 49 з них допущено до участі в установчих зборах. Далі через рейтингове голосування 18 травня обрано складу ГР у кількості 35 осіб. На сайті Чернігівської ОДА є їх список. https://cg.gov.ua/index.php?id=44941&tp=0
На засіданні 10 червня обрано голову ГР – вже втретє ним став Ігор Москаленко, голова обласної Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Інші кандидати: член ради Територіального форуму профспілкових організацій Чернігівської області Олексій Барановський, голова, президент Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко. Обирали таємним голосуванням, після того як кожен із кандидатів розповів про себе, власні плани щодо роботи ГР.

До практичних питань перейшли вже на другому засіданні 24 червня. Після дискусії та обговорення за участі фахівців прийнято пропозиції до Чернігівської ОДА щодо реорганізації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій. Окремий блок питань, якими планує займатись Громадська рада – пошук шляхів щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів без збільшення податкового навантаження на сумлінний бізнес Чернігівщини.
Також на засіданні 24 червня обрано заступника голови Громадської ради – Наталію Проскуріну.
Для практичної роботи створено 13 комітетів та президію Громадської ради. Прийняті Регламент та пропозиції до Положення про Громадську раду при Чернігівській облдержадміністрації. За пропозицією самих членів Громадської ради пропонується посилити відповідальність за невідвідування засідань. Приміром, відсутність на засіданнях два рази без поважних на те причин має призводити до виключення громадських активістів з складу консультативно-дорадчого органу.
Далі робота продовжується у форматах комітетів та президії.
Один з напрямів роботи – моніторинг виконання заходів із оздоровлення дітей в області. Адже станом на середину літа вперше за історію області не розпочали оздоровлення. Джерела в Чернігівській ОДА кажуть, що таким чином чиновники ОДА економлять кошти на інші цілі.
«Ми зробимо моніторинг процесу оздоровлення. На сьогодні ми вже бачимо жахливі цифри, які можна порівняти із 2019 роком [у 2020 році заходи із оздоровлення не розпочинали через пандемію та жорсткий карантин – авт.]. І ми вплинули на те, що зробили запит із проханням виділити на оздоровлення дітей у таборі «Дивосвіт» 500 тисяч грн. І вони будуть розглядатись на сесії облради», – розповідає Наталія Проскуріна.
Інше питання громадської ради тягнеться ще з 2014 року: визначення меж Регіонального ландшафтного парку Ялівщина. Досі із цим питання нема визначеності, а розроблений проєкт меж вже кілька років не може бути погоджений профільними підрозділами Чернігівської міської ради.
* * *
Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Разом до громадянського суспільства» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.”
