Новини

У Чернігові ініціюють створення центру для осіб, постраждалих від домашнього насильства

У Чернігівській області фіксують збільшення кількості звернень щодо насильства в сім’ї. Разом з тим область досі не має притулку, де постраждалі могли отримати допомогу та захист. Із відповідним запитом створити такий центр до міських служб, які опікуються проблемами насильства у сім’ї, на сесії міської ради 27 травня звернулась депутат від «Слуги Народу» Олена Стрілець.

За 2020 рік в Україні органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї. Абсолютна більшість – від жінок (181 тис.).

У Чернігівській області за січень-квітень 2021 року зафіксовано 1,5 тис. звернень до компетентних органів щодо фактів домашнього насильства. Це суттєво більше, ніж рік тому. Проблема ускладнилась, за словами фахівців, через карантин, який змусив більшу частину українців проводити вдома.

«Разом з тим Чернігівщина – одна з областей, де досі немає притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства. При цьому, в деяких регіонах наявні по 2-3 таких заклади. Вже відомо, що у 2021 планується субвенція на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або за ознаками статі. Як депутат міської ради звернулась до відповідних міських служб із запитом вивчити питання можливості отримання субвенції з державного бюджету на створення спеціалізованого центру або притулку для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі», – розповіла Олена Стрілець.

Також депутат звертає увагу на необхідність активізувати роботу щодо профілактики домашнього насильства або за ознаками статі та забезпечити ефективну взаємодію усіх структур, що причетні до запобігання та протидії домашньому насильству і захисту постраждалих.

Джерело: Чернігівська обласна організація партії «Слуга Народу»

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Мала приватизація: депутати Чернігівської міської ради від «Слуги Народу» пропонують віддати частину коштів громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше ухвалити цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу…

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: