Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати.
Зокрема, законопроєктом передбачається:
- Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.
- Ліквідується обов’язковість членства старости у виконкомі.
- Новостворені громади можуть утворювати старостинські округи, куди входять села, селища та міста, які не є адміністративним центром громади.
- Кількість населення округу – не менше 1500 тисячі осіб (є винятки для малонаселених та гірських територій).
- Старости не зможуть суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
«Зараз старосту призначає рада громади за поданням голови. Проте ми переконані, що мешканці громади мають впливати на процес обрання людини, яка представлятиме їхні інтереси. Тому в законопроєкті пропонуємо проведення обов’язкових обговорень і публічних консультацій з місцевими мешканцями перед винесенням на голосування кандидатур на посаду старости», – пояснює в інтерв’ю голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, народний депутат від «Слуги Народу» Віталій Безгін.
Джерело: Громади Чернігівщини