Новини

Українські фермери отримають доступ до програм держпідтримки

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт № 4046, що дозволить фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування.

Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів фінансової допомоги з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Крім того, впроваджується державна підтримка фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років включно. Ця ініціатива діятиме в межах підтримки підприємницьких ініціатив сільської молоді.

Цей законопроєкт передбачає можливість підтримувати українців віком до 35 років, які створюватимуть сімейні фермерські господарства, займатимуться фермерством, розвитком сільських територій. Крім того, він врегульовує питання земель постійного користування. Це, на жаль, десятирічний біль для українських фермерів. З ухваленням цього законопроєкту фактично фермерські господарства, які мають землі в користуванні, зможуть також користуватися всіма програмами державної підтримки“, – розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Закон також дозволить фермерам передавати у власність фермерського господарства землю, що є їхньою власністю або ж належить їм на правах постійного користування.

Законопроєкт є своєчасною та важливою ініціативою для стимулювання розвитку фермерських господарств, особливо в частині надання можливості сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи. Є слушними запропоновані ідеї та підлягають врахуванню щодо унормування складу земельних ділянок фермерських господарств, а саме надання права передачі земель, які є у громадян, членів фермерського господарства, на праві постійного користування або на праві власності, у власність фермерського господарства. Закріплення терміну “новоствореного фермерського господарства”, запровадження державної підтримки фермерського господарства у вигляді грошової допомоги за рахунок державного бюджету у розмірі та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, голова якого має вік до 35 років включно“, – сказав під час виступу у Верхоній Раді Павло Халімон, керівник обласної організації партії “Слуга Народу”, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Додактово законопроєкт надає фермерам право вносити до статутного капіталу фермерського господарства свої земельні ділянки. Це дозволить отримати доступ до державної підтримки.

Джерело: Чернігівська обласна організація партії “Слуга Народу”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: