Новини

Які економічні переваги має Срібнянська громада?

Робоча група з розробки Стратегії розвитку громади до 2027 року завершує підготовку соціально-економічного аналізу та результатів опитування мешканців громади та підприємців. Ці матеріали – частина майбутньої Стратегії розвитку.

Про це сьогодні говорили на онлайн консультації Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» для фахівців селищної ради, яку провів Володимир Бойко, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку Програми.

«Ми зібрали статистичну інформацію про громаду, проаналізували економічні показники, провели опитування мешканців та бізнесу – і цей масив інформації зводимо у єдиний документ. І вже зараз ми бачимо наші переваги та слабкі сторони», – наголосила Ірина Мартинюк, секретар Срібнянської селищної ради.

Громада має значний потенціал розвитку сільського господарства, туризму, підприємництва сфери обслуговування. Формування фермерського пласту сільськогосподарського бізнесу, а також у сфері послуг дозволить активізувати населення, створити нові робочі місця та модернізувати наявні бізнеси, зокрема у питаннях логістики, використані сучасних аграрних технологій та співпраці між підприємцями.

«На цьому етапі важливо правильно ідентифікувати сильні сторони громад. І вже надалі стратегування допоможе сформувати механізми розвитку цих сильних сторін. З іншої сторони, соціально-економічний аналіз дозволяє побачити проблеми. І сьогодні ми вже знаємо, що для розвитку туризму нам варто продумати логістику та інформаційну роботу із мандрівниками», – наголосив Володимир Бойко, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою».

Дані опитування підприємців громади показали низку проблем, які перешкоджають розвитку бізнесу. Зокрема опитування показало, що на думку підприємців близько 35% бізнесу громади працює в «тіні». Крім того, бізнес зацікавлений у налагодженні сталої комунікації із владою громади. Виходячи з цих даних у громаді планують створити раду підприємців.

Нагадаємо, що Програма «U-LEAD з Європою» надає консультативну підтримку Срібнянській громаді у процесі розробки Стратегії розвитку.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Срібнянська,

Громадське обговорення: у Срібнянській громаді пропонують оптимізувати школу

Громадське обговорення: у Срібнянській громаді пропонують оптимізувати школу Гурбинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Срібнянської селищної ради пропонують реорганізувати у заклад І-ІІ ступенів. Для цього на сайті громади оголосили про старт громадського обговорення. Як відомо, відповідно до Закону України «Про місцеве…

У Срібнянській ОТГ прозвітували за використання бюджету у червні 2021-го

До селищного бюджету Срібнянської селищної територіальної громади у червні надійшло 9,234 млн грн. При плані загального фонду 9,832 млн грн. надійшло доходів в сумі 9,044 млн грн. Надходження складаються із: власних надходжень  3 686,5 тис. грн; офіційні трансферти  5 357,6…

Навчання старост Срібнянської селищної ради

Минулого тижня, 27-29 квітня, відбулося навчання старост старостинських округів  Срібнянської селищної ради за темою: «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Навчання організоване Чернігівським Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого…

Державний нотаріус обслуговуватиме населення Срібнянської ОТГ

 Жителі Срібнянської громади понад 3 місяці зверталися до селищного голови Олени Панченко з проблемою відновлення прийому державного нотаріуса у Срібному, адже органи місцевого самоврядування обмежені у переліку вчинення нотаріальних дій і до міста Прилуки  їздити не кожен зможе.   На сьогодні  ця…

Які економічні переваги має Срібнянська громада?

Робоча група з розробки Стратегії розвитку громади до 2027 року завершує підготовку соціально-економічного аналізу та результатів опитування мешканців громади та підприємців. Ці матеріали – частина майбутньої Стратегії розвитку. Про це сьогодні говорили на онлайн консультації Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: