Новини

Закон про референдум: одна з обіцянок Президента Зеленського

Відтепер українці матимуть можливість самостійно визначати напрямок розвитку держави на референдумах. Учора, 26 січня, парламент підтримав відповідний законопроєкт«Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 в цілому.

«Основним джерелом влади в Україні є народ. І саме він визначає напрямки та стратегію подальшого розвитку держави. Одним із інструментів, що реалізуватиме це, є референдум», – сказав перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

* * *

Що саме пропонує документ:

  • для призначення референдуму потрібно не менш як 3 мільйони підписів виборців не менш як у 2/3 областей;
  • на референдум може виноситися одне питання;
  • передбачено виділення коштів у державному бюджеті на проведення референдуму.

* * *

Як відомо, Закон про референдум – це частина програми Президента України та партії «Слуга Народу», а тому його ухвалення – це пряме виконання тих зобов’язань, які ми брали перед нашими виборцями. Про це заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

«Це також пряма вимога Конституції, ми віддаємо народу механізм ухвалення рішення щодо найбільш важливих питань», – наголосив він.

Стосовно заяв опозиції, Федір Веніславський назвав їх виключно маніпуляціями, які нічого спільного з реальністю та положеннями законів не мають. Представник «Слуги Народу» також зауважив, що закон пройшов експертизу Венеційської комісії. У складі робочої групи були представники різних наукових шкіл у галузі конституційного права та представники громадянського суспільства. Вони дійшли компромісу та спільної позиції з більшості питань, які увійшли до закону. До того ж Венеційська комісія дала позитивний висновок про закон.

«Нарешті ми нівелювали ті ризики, які були у попередніх законах про референдум. Ці ризики прибрано, тож я думаю, що це дуже великий крок вперед у питанні народовладдя», – підсумував представник Президента.

* * *

Українці мають достатньо досвіду та мудрості, щоб вирішувати важливі державні питання шляхом референдуму. А той, хто вважає їх не готовими до такої відповідальності, має відправитися на політичну пенсію.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, коментуючи законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – сказав він.

Корнієнко пояснив, що зараз люди знають набагато більше, ніж 20 років тому, оскільки мають доступ до інформації в режимі 24\7.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рейтинг “Кращі 300 громад України”

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представляє триста кращих малих та середніх України громад (до 150 тис. мешканців) станом на 01.01.2021 відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад». Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01…

Українські фермери отримають доступ до програм держпідтримки

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт № 4046, що дозволить фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів фінансової допомоги з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується…

Представників ОТГ запрошують до участі у форумі «Громада в Дії»

25 лютого з 10:30 до 13:25 відбудеться онлайн-форум регіональної цифровізації «Громада в дії». Організатори: Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, Фонду Східна Європа. До участі запрошуються працівники обласної та районних…

Програма «U-LEAD з Європою» проводить навчання для депутатів громад Чернігівщини

Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» розпочав низку навчань для обранців громад «Депутат місцевої ради: статус, права та обов’язки». Нещодавно відбувся перший такий онлайн-семінар на якому представники громад працювали з експертами Програми. Захід зібрав близько сотні депутатів обраних на перших виборах…

СБУ передали в суд матеріали щодо чоловіка, який займався пропагандою війни в Інтернеті

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області задокументовані матеріали протиправної діяльності було направлено до суду для розгляду. У Чернігівській області СБУ скерувала до суду з обвинувальним актом матеріали досудового розслідування стосовно громадянина однієї з пострадянських країн, який поширював через Інтернет…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: