Новини

Закон про референдум: одна з обіцянок Президента Зеленського

Відтепер українці матимуть можливість самостійно визначати напрямок розвитку держави на референдумах. Учора, 26 січня, парламент підтримав відповідний законопроєкт«Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 в цілому.

«Основним джерелом влади в Україні є народ. І саме він визначає напрямки та стратегію подальшого розвитку держави. Одним із інструментів, що реалізуватиме це, є референдум», – сказав перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

* * *

Що саме пропонує документ:

  • для призначення референдуму потрібно не менш як 3 мільйони підписів виборців не менш як у 2/3 областей;
  • на референдум може виноситися одне питання;
  • передбачено виділення коштів у державному бюджеті на проведення референдуму.

* * *

Як відомо, Закон про референдум – це частина програми Президента України та партії «Слуга Народу», а тому його ухвалення – це пряме виконання тих зобов’язань, які ми брали перед нашими виборцями. Про це заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

«Це також пряма вимога Конституції, ми віддаємо народу механізм ухвалення рішення щодо найбільш важливих питань», – наголосив він.

Стосовно заяв опозиції, Федір Веніславський назвав їх виключно маніпуляціями, які нічого спільного з реальністю та положеннями законів не мають. Представник «Слуги Народу» також зауважив, що закон пройшов експертизу Венеційської комісії. У складі робочої групи були представники різних наукових шкіл у галузі конституційного права та представники громадянського суспільства. Вони дійшли компромісу та спільної позиції з більшості питань, які увійшли до закону. До того ж Венеційська комісія дала позитивний висновок про закон.

«Нарешті ми нівелювали ті ризики, які були у попередніх законах про референдум. Ці ризики прибрано, тож я думаю, що це дуже великий крок вперед у питанні народовладдя», – підсумував представник Президента.

* * *

Українці мають достатньо досвіду та мудрості, щоб вирішувати важливі державні питання шляхом референдуму. А той, хто вважає їх не готовими до такої відповідальності, має відправитися на політичну пенсію.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, коментуючи законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – сказав він.

Корнієнко пояснив, що зараз люди знають набагато більше, ніж 20 років тому, оскільки мають доступ до інформації в режимі 24\7.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: