Новини

Все що потрібно знати про вакцинацію від covid-19 в Україні

Коли почнеться вакцинація

Вакцинацію вже почали або найбагатші країни, або ті, кому допомагав купити чи отримати вакцину Євросоюз, або ті, хто виробив свій препарат.

Днями голова Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив про те, що заможні країни скупили більшість вакцин. За даними ВООЗ, вакцинацію проти Ковіду проводять 42 країни, з них 36 мають високий рівень доходів.

Україна гарантовано отримає через глобальний механізм Ковакс 8 мільйонів доз вакцини проти Ковіду, тривають переговори про збільшення цього об’єму до 16 мільйонів доз.

Вже підписано контракт на купівлю 1,9 мільйонів доз китайської вакцини проти Ковіду – від виробника, який має значний досвід і щорічно реалізовує сотні мільйонів доз вакцини.

Ефективність вакцини

До речі, Туреччина вже затвердила китайську вакцину, яку законтрактувала і Україна.

Агентство щодо ліків і медичного обладнання при Міністерстві охорони здоров’я Туреччини схвалило екстрене використання китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Міністр охорони здоров’я Туреччини вже зробив щеплення цією вакциною.

Перші щеплення медичним працівникам Туреччини почнуть робити вже цього тижня.

Випробування у Туреччині показали надійність цієї вакцини вище 90%. Якщо десь у ЗМІ є дані щодо інших результатів випробувань у іншій країні, то потрібно враховувати також і конкретні умови випробувань, відповідний контекст.

Випробування у Бразилії, про які повідомляється, що була продемонстрована ефективність нижче 60%, були проведені за іншою схемою, ніж в Туреччині та Індонезії. Можливо, пояснення – у тому, яку схему обрали бразильці для випробувань, а не у тому, що з вакциною.

У МОЗ кажуть, що Україна зможе повернути кошти, якщо китайська вакцина буде надійною менш ніж на 70%.

Українське законодавство та вакцини

На сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. До речі, щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались в режимі екстреного використання (emergency use). Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла потреба законодавчих змін, пояснює Михайло Радуцький, Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Для цього Комітет з питань здоров’я нації розробив та ухвалив законопроєкт №4613. Згідно цього документу Уряду надається право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії або Європейського Союзу, або лікарський засіб має перекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

За наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування на один рік (з можливістю продовження ще на рік), доки заявник завершить клінічні дослідження. Аналогічний порядок доступу до застосування лікарських засобів («реєстрація під зобов’язання») діє в законодавстві ЄС та провідних країн світу.

«Я думаю, що ми оперативно приймемо цей законопроєкт, він набуде чинності наступного тижня, і дійсно ми зможемо від початку лютого отримати перші партії вакцини та далі діяти відповідно до плану вакцинацій», – каже голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: