Новини

Все що потрібно знати про вакцинацію від covid-19 в Україні

Коли почнеться вакцинація

Вакцинацію вже почали або найбагатші країни, або ті, кому допомагав купити чи отримати вакцину Євросоюз, або ті, хто виробив свій препарат.

Днями голова Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив про те, що заможні країни скупили більшість вакцин. За даними ВООЗ, вакцинацію проти Ковіду проводять 42 країни, з них 36 мають високий рівень доходів.

Україна гарантовано отримає через глобальний механізм Ковакс 8 мільйонів доз вакцини проти Ковіду, тривають переговори про збільшення цього об’єму до 16 мільйонів доз.

Вже підписано контракт на купівлю 1,9 мільйонів доз китайської вакцини проти Ковіду – від виробника, який має значний досвід і щорічно реалізовує сотні мільйонів доз вакцини.

Ефективність вакцини

До речі, Туреччина вже затвердила китайську вакцину, яку законтрактувала і Україна.

Агентство щодо ліків і медичного обладнання при Міністерстві охорони здоров’я Туреччини схвалило екстрене використання китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Міністр охорони здоров’я Туреччини вже зробив щеплення цією вакциною.

Перші щеплення медичним працівникам Туреччини почнуть робити вже цього тижня.

Випробування у Туреччині показали надійність цієї вакцини вище 90%. Якщо десь у ЗМІ є дані щодо інших результатів випробувань у іншій країні, то потрібно враховувати також і конкретні умови випробувань, відповідний контекст.

Випробування у Бразилії, про які повідомляється, що була продемонстрована ефективність нижче 60%, були проведені за іншою схемою, ніж в Туреччині та Індонезії. Можливо, пояснення – у тому, яку схему обрали бразильці для випробувань, а не у тому, що з вакциною.

У МОЗ кажуть, що Україна зможе повернути кошти, якщо китайська вакцина буде надійною менш ніж на 70%.

Українське законодавство та вакцини

На сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. До речі, щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались в режимі екстреного використання (emergency use). Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла потреба законодавчих змін, пояснює Михайло Радуцький, Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Для цього Комітет з питань здоров’я нації розробив та ухвалив законопроєкт №4613. Згідно цього документу Уряду надається право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії або Європейського Союзу, або лікарський засіб має перекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

За наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування на один рік (з можливістю продовження ще на рік), доки заявник завершить клінічні дослідження. Аналогічний порядок доступу до застосування лікарських засобів («реєстрація під зобов’язання») діє в законодавстві ЄС та провідних країн світу.

«Я думаю, що ми оперативно приймемо цей законопроєкт, він набуде чинності наступного тижня, і дійсно ми зможемо від початку лютого отримати перші партії вакцини та далі діяти відповідно до плану вакцинацій», – каже голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: