Новини

Компенсація за різницю у тарифах: депутати обласної ради пропонують підтримати органи місцевого самоврядування

Перша результативна сесія Чернігівської обласної ради – 38 депутатів, 20 цільових обласних програм, питання управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. І звісно, тарифні питання, які турбують виборців.

Чому цієї зими аномально висока ціна на газ? Ще у 2015 році Верховна Рада прийняла закон «Про ринок природного газу», який прирівняв ціну на газ для населення до європейської. Через це вона може коливатися в залежності від ситуації на західних ринках. Цікаво, що тоді влада перенесла набуття чинності закону «Про ринок газу» на 2020 рік. Тобто, на каденцію наступного Президента, щоб зняти з себе відповідальність.

Через високу ціну газу на європейському ринку цієї зими, зросла ціна і в Україні.

18 січня Кабмін на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського прийняв рішення встановити граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр до закінчення опалювального сезону. Ця ціна буде зафіксована на наступні декілька місяців, щоб захистити наших людей від зростання у складний період.

Суттєва зменшилась у ціна на розподіл газу – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила граничний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр (по Україні були ціни сягали 2,45-3 грн за куб).

А щодо компаній, які за рахунок монопольного становища на ринку газу отримували надприбутки, Антимонопольний комітет розпочав розслідування. Адже деякі компанії пропонували споживачам ціни, які в середньому були на 30-40% вищими за ринкові.

Все ці кроки для зменшення ціни на газ вже зроблені, зауважив керівник фракції «Слуги Народу» в обласній раді Дмитро Іванов. Тому звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за яке проголосували на сесії облради 26 січня, частково неактуальне.

«Пропоную питання тарифів розглядати комплексно, щоб Чернігівська ОДА підтримала місцеве самоврядування щодо повернення коштів по різниці у тарифах. Попереднього року їх не повернули. Цим мають зайнятись профільні департаменти ОДА і підготувати необхідну аналітику. Кошти держава має повертати, якщо тарифи не обґрунтовані економічно, бо інакше теплогенеруючі підприємства, які надають послугу централізованого опалення, просто зупинятимуться», – каже Іванов.

У фракції «Слуги Народу» в обласній раді наголошують, що важливо пояснювати людям (особливо із сільської місцевості), що у будь-який момент, витративши буквально кілька хвилин часу кожне домогосподарство може змінити постачальника газу. Обравши того, хто пропонує нижчу ціну. Отримати інформацію про пропоновану ціну – це законне право кожного споживача. Корисним буде зібрати з усіх постачальників цінові пропозиції щодо газу і розмістити на сайтах ОДА та РДА.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: