Новини

В Чернігівській обласній раді розповіли, чому частина депутатів не ходить на сесії

Сьогодні, 5 січня, керівництво Чернігівської облради зібрало журналістів місцевих ЗМІ. Голова облради Олена Дмитренко та її заступники Ніна Лемеш та Дмитро Блауш поінформували ЗМІ про те, як працювала обласна рада протягом останнього місяця. І щодо причин, чому двічі не відбулись сесії.

Як відомо, 3 грудня на першій сесії коаліція Слуги народу, Радикальної партії та Рідного дому обрали керівництво облради. З цим не погодилась меншість: депутати партій ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина, Наш край та За майбутнє покинули зал і вже двічі не брали участь у сесіях. Натомість, за допомогою вони звернулись до голови Чернігівської ОДА Аннм Коваленко. Щоб підтримати ці 5 партій меншості Коваленко запросила фракції Слуги народу, РПЛ та Рідний дім на зустріч в ОДА.

У відповідь, більшість оприлюднила заяву, де йдеться про необхідність діалогу саме серед депутатського корпусу, на майданчику обласної ради, яка є органом місцевого самоврядування.

Щоб розставити крапки над «і» Дмитренко, Блауш та Лемеш і скликали прес-конференцію. Вона пройшла у форматі питання-відповіді.

Ось деякі з них.

* * *

Віталій Назаренко, газета Чернігівщина: Олена Дмитренко є представником Слуги народу, і Анна Коваленко це фактично представник Слуги народу. Вам не здається, що у цій ситуації це неправильно? Тобто, чи не є це ознакою кризи всередині фракції Слуга народу?

Олена Дмитренко, голова облради: Ми представляємо одну політичну силу. Всередині фракції Слуги народу немає ніякої кризи. Є різні точки зору, я свою, голова ОДА свою. Я свою пояснюю публічно.

* * * 

Юрій Михуля, сайт Події і коментарі: Якщо не налагодиться діалог, чи припускаєте ви позачергові вибори до обласної ради?

Олена Дмитренко: Якщо чи одна, чи друга сторона не дійдуть згоди, можливий і такий варіант. Ті люди, які стали депутатами від нашої фракції, вони працювали і мають всі шанси знову зайти до облради. Але розмов про нові вибори не було.

* * * 

Юрій Паперний, Чернігівський монітор: Який вихід із кризи на думку керівництва обласної ради?

Олена Дмитренко: Давайте почнемо з того, що не треба кризу створювати, щоб потім з нею боротися. 3 грудня обрано керівництво облради. Частина депутатів під час голосування покинули залу. Зараз у листі депутати кажуть, що не мають можливості себе реалізувати. Але депутати чи самі чи під тиском партійних босів прийняли рішення покинути сесійну залу. Хто їх обмежував у їх праві голосувати і працювати? Це їх вибір. Останні дві сесії не відбулись, частина депутатів були хворі. Хочу ще раз звернутись до всіх депутатів: відповідно до закону України про статус депутатів місцевих рад депутати мають брати участь у засіданні сесії. Їм люди задають питання: чому не працюєте.

* * *

Людмила Пархоменко, Деснянська правда: Чи не буде недовіра голові Чернігівської ОДА Коваленко?

Дмитро Блауш, заступник голови облради: Якщо доведеться, ми готові взяти на себе таку відповідальність заради того, щоб наша область жила повноцінним життям. Щоб ОДА займалась не політикою, а розвитком економіки регіону. Якщо хтось вже займається політикою, треба було йти на вибори, ставати депутатом та ставати політичним гравцем.

* * * 

Людмила Пархоменко, Деснянська правда: Що ви думаєте про депутата від Слуги народу Левицького, який не бере участі у сесіях?

Олена Дмитренко: Левицький не вступав до фракції. Він радник голови ОДА. Не приймає участь у сесіях. На останнє засідання повідомив, що хворий. Коваленко пише у листі «загроза захоплення влади олігархічними та клептократичними колами». Ось ми сидимо перед вами: хто з нас олігарх?

* * * 

Вісник Ч, Весть: Ви говорити про таємні зустрічі у кабінеті голови ОДА. Хто присутній? Чи запрошують вас, представників коаліції?

Олена Дмитренко: Нас вперше запросили 31 грудня листом прийти на зустріч 4 січня. До цього не запрошували. Я не була на цих зустрічах. Тому не можу говорити, хто там був.

Вісник Ч, Весть: Ви перший номер Слуги народу. А запрошуються, приміром опозиції ЄС та ОПЗЖ. Це ж дивно?

Олена Дмитренко: Ми вперше зустрічались з Коваленко ще за 2 тижні до сесії, ще не знаючи, який буде керівний склад ради. Я тоді казала, що співпраця ОДА та облради багато залежить від того, наскільки зможемо вибудувати стосунки. Тим більше, що це чітко передбачено законами. Я приміром, не можу зібрати керівників департаментів, це не мої функції. Такого ж дотримання законів чекаємо від ОДА. Зазначу, що площина для депутатських перемовин це обласна рада.

* * *

Андрій Тіток, Суспільне: В кризі, яка сталась, винна Анна Коваленко?

Олена Дмитренко: Криза? У нас хворіють депутати. Одужають, тоді зберемся.

Андрій Тіток, Суспільне: Якими посадами можете поступитися для врегулювання кризи?

Дмитро Блауш: Ми і так залишили кілька комісій. Ми готові поступитись комісіями. Минуле скликання: мій колега (Авер’янов – авт.) не отримав посаду голови облради. Але потім був діалог із більшістю, опозиція отримала кілька комісій. Це нормально. Щодо сесій: хворіють депутати, могли і 10 захворіти. В обласній раді кризи немає. Після свят зберемся і проголосуємо.

* *  *

Олена Шеремет, Дитинець: Чи були зустрічі голови облради з головою ОДА?

Олена Дмитренко: Так були, конструктивні. Ми говорили про програми, бюджет. Ще трошки повернусь у минуле: буквально перед першою сесією зустріч з головою ОДА Коваленко. Тоді ми фракцією вирішити висувати на голову облради мене, Олену Дмитренко. І сказали про це голові ОДА. Але її кандидатура була інша – Левицький. Можливо, якби ці розмови починати раніше, а не за день перед сесією. Але тиск у такій ситуації не проходить. До речі, всі події, які відбуваються, вони депутатів більшості об’єднують і зближують. Тому у депутатів більшості навряд чи зміниться точка зору. Ми готові працювати з програмами, бюджетом. Чекаємо, поки депутати одужають і будемо працювати.

* * *

Ірина Синельник, УНІАН: Чому ви не пішли на зустріч в ОДА 4 січня?

Олена Дмитренко: Особисто я тільки 4 ввечері повернулась, нас же запросили коли: 31 грудня, коли всі вже спланували вихідні.

Дмитро Блауш: Це була не зустріч заради діалогу. Це була зустріч для імітації діалогу. Я знаю, що багато хто з депутатів меншості закордоном. Чому на 4, коли всі на святах?

* * *

Андрій Тіток, Суспільне: Хто винен у тому, що 5 фракцій не ходять на сесії? Коваленко?

Олена Дмитренко: Напевно, це керівники цих партійних осередків. Вплив певний має і Коваленко, якщо вони зустрічаються.

Фото Свобода. ФМ

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: