Новини

Анатолій Гунько: Землею повинні розпоряджатися громади

Актуальні та проблемні питання щодо землі порушив правозахисник, кандидат в народні депутати по 208-му виборчому округу Анатолій Гунько на зустрічі із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Висоцьким. На Чернігівщині, думку людей якої представив Анатолій Гунько, ці питання стоять надзвичайно гостро.

На зустрічі із заступником міністра було обговорено актуальні питання продажу землі, оренди, податків, механізмів кредитування для викупу землі. Як зазначив Анатолій Григорович, на сьогодні лише на деякі з цих питань є відповіді, і то не повні.

«Заступник міністра погодився зі мною, що потрібно чути думку людей, власників землі. Тим більше, що сьогодні у нас лишається багато неврегульованих механізмів щодо продажу та викупу землі. Вважаю що питання вільного обігу сільськогосподарських земель потребує істотного уточнення через введення додаткових нормативних обмежень. Це потрібно для захисту прав наших селян від зазіхань великих холдингів», – відзначив Анатолій Гунько

Анатолій Григорович незгоден з тим, що першочергове право на викуп паю зберігається у орендаря. Натомість кандидат у народні депутати пропонує законопроект. Його суть полягає у тому, що після вступу в дію закону про відкриття ринку землі і надання дозволу на продаж паїв, на випадок якщо орендар відмовляється купити землю за ціною, запропонованою землевласником, власник паю має право на розірвання договору оренди, щоб продати його іншому суб’єкту.

Якщо цю норму не ввести, то власники паїв фактично залишаться заручниками агрохолдингів, які уклали з селянами договори на десятки років, і зможуть продати свій наділ лише орендарю. А це дасть можливість агропідприємствам диктувати умови купівлі ними землі – і насамперед ціну.

Анатолій Гунько підкреслив, що без введення такої норми жоден банк не дасть кредит потенційному покупцеві землі, в разі якщо вона перебуватиме в оренді у іншого підприємства. А всі прекрасно розуміють, що купувати землю, тобто паї, у селян будуть лише в кредит. З цим погодився і заступник Міністра. Тож це питання обов’язково має бути вирішено.

Також Анатолій Гунько звернув увагу на те, що обмеження купівлі землі у 100 гектарів призведе до банкрутства сільгосппідприємств. Адже агропідприємство, яке має в своєму обробітку 3-5 тисяч гектарів землі, здатне придбати техніку, а з прибутку вкладати кошти в модернізацію. Якщо держава хоче стимулювати мале фермерство, то спочатку потрібно запустити механізми його фінансування: надання пільг, субвенцій, дешевих кредитів, а вже потім говорити про обмеження.

Кандидат в народні депутати особливо наголосив на тому, що право отримати два гектари землі для ведення особистого сільського господарства на території громади повинен мати тільки той, хто в ній живе.

«Зараз тіньові дільці розкрадають земельні ресурси громади через схему відводу Держгеокадастром двох гектарів жителям інших областей, які жодного разу не були в тій місцевості, де отримали наділ землі. Вважаю, що цю схему треба блокувати. Адже земля громади повинна приносити доходи саме громаді та її жителям», – підкреслив він.

Анатолій Гунько запропонував заступнику міністра спільно розробити законопроект, який дозволить відводити землю тільки тому, хто живе на ній та обробляє.

«За останні два роки фахівці моєї громадської організації розглянули і вирішили більше 5-ти тисяч звернень від людей, пов’язаних із земельним питаннями. Але лишаються проблемні моменти, які можна вирішити тільки на рівні Верховної Ради. Переконаний, що землею повинні розпоряджатися громади, і ніхто інший. Це будуть найперші мої законопроекти, які винесу на розгляд у парламенті після перемоги на виборах», – наголосив Анатолій Гунько, – «Також буду вимагати, щоб держава негайно інвентаризувала землі в межах громад, якими сьогодні на свій розсуд розпоряджається обласний Держгеокадастр, та передала їх в користування і розпорядження громадам».

За результатами зустрічі Тарас Висоцький відзначив, що питання, порушені Анатолієм Гуньком, є критично важливими, і їх треба вирішувати.

«Радий, що сьогодні зустрівся з досвідченим фахівцем по земельних питаннях. Вважаю, що Верховна Рада має шанс отримати дуже корисного і ефективного лобіста прав селян та агробізнесу. Питання, які він порушує, націлені на добробут людей, на захист довкілля, тому будемо комунікувати на рівні парламенту. Маємо знайти такі рішення, які допоможуть перш за все – людям», – зауважив заступник міністра.

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори,

В Чернігівській обласній раді розповіли, чому частина депутатів не ходить на сесії

Сьогодні, 5 січня, керівництво Чернігівської облради зібрало журналістів місцевих ЗМІ. Голова облради Олена Дмитренко та її заступники Ніна Лемеш та Дмитро Блауш поінформували ЗМІ про те, як працювала обласна рада протягом останнього місяця. І щодо причин, чому двічі не відбулись…

Сесію Чернігівської облради вдруге не змогли розпочати

Сьогодні мало відбутись засідання другої сесії Чернігівської обласної ради. Але для участі у сесії зареєструвались 32 депутати, що на 1 менше мінімального кворуму. Про це 28 грудня перед початком засідання оголосила голова облради Олена Дмитренко. Зареєструвались для участі у роботі…

Сесія не відбулась: через неявку частини депутатів програми розвитку Чернігівщини не прийняли

Призначена на 23 грудня, сесія Чернігівської обласної ради не відбулась. На ній планували розглянути підготовлені Чернігівською ОДА проєкти цільових програм на 2021 та наступні роки. Для участі у сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна…

У партії «Слуга Народу» підбили підсумки 2020 року

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко та голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія підбили підсумки 2020 року на пресконференції, що відбулася сьогодні. Про це повідомляє прес-служба партії. Боротьба з COVID-19, перемога на місцевих виборах, режим припинення вогню на Донбасі, співпраця…

Стали відомі кандидати на посаду мера Новгород-Сіверського

На посаду голови Новгорода-Сіверського на повторних виборах претендуватиме 8 кандидатів. Про це повідомляє Суспільне.Чернігів. У повторних виборах голови Новгород-Сіверської міської ради, які відбудуться 17 січня, братимуть участь 8 кандидатів. Інформацію підтвердив заступник голови Новгород-Сіверської міської ТВК Сергій Йожиков. З його…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: