Новини

100 днів роботи Чернігівської обласної ради

На Суспільному підвели підсумки 100 днів роботи Чернігівської обласної ради: які рішення, важливі для області, ухвалили депутати? До дискусії долучились Олена Дмитренко, голова обласної ради, обрана від «Слуги Народу», Дмитро Іванов, керівник фракції «Слуги Народу» у Чернігівській обласній раді.

Олена Дмитренко: «По-перше, 100 днів це досить маленький термін, говорити про великі досягнення чи якісь здобутки ще рано. Все в процесі, ми працюємо. Протягом всього часу було проведено 3 сесії обласної ради, на одній з який був прийнятий обласний бюджет, що є найголовнішим для життєдіяльності нашої області. Була прийнята 21 програма, яка стосується соціально-економічного розвитку нашого регіону, всіх галузей – освіти, спорту та ін. Та 8 програм, діючих, які були продовжені на наступний період. На сьогодні в обласній раді 8 депутатських фракцій, на останній сесії були створені 2 міжфракційні групи. Всього на сесіях ми розглянули 131 питання, всі вони стосуються безпосередньо життєдіяльності нашої області. Питань і викликів багато перед обласної радою як органом місцевого самоврядування, і пандемія, і інші виклики. Сесія наступна планується орієнтовно 14 квітня, згідно регламенту сесії мають проводитись один раз на квартал. Враховуючи нагальні проблеми, які виникають, сесії проводяться трішки частіше».

“Всього на сесіях ми розглянули 131 питання, всі вони стосуються безпосередньо життєдіяльності нашої області.”

— Олена Дмитренко

Дмитро Іванов: «Ми проголосували за бюджет, в якому були враховані наші пропозиції. Озвучувались питання до бюджету, і мною особисто, і колегами. Наприклад, розподіл додаткової дотації. Це питання піднімалось і в попередній каденції обласної ради. Цього року вперше місцевому самоврядуванню віддали найбільший відсоток додаткової дотації – 25. Бо обласна рада це представницький орган, і ми для 57 наших громад в бюджеті закріпили саме 25% від 185 мільйонів гривень додаткової дотації. Це було принципове питання. Як лобіст місцевого самоврядування, скажу, що в громадах на початку року мають розуміти «правила гри», щоб не витрачати розвиткові кошти на бюджетну сферу. Для порівняння – у 2018 році громади отримали лише 10% додаткової дотації, у 2019 – 12%, 2020 – 15%. Зараз – 25! Це історична перемога для місцевого самоврядування.Щодо роботи сесії та участі депутатів у засіданнях. Запрошую депутатів – приходьте працювати, приміром у комісію з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, яку я очолюю. Впевнений, разом ми зробимо багато корисного. Через конфлікти та неучасть у роботі сесій ми зменшуємо роль та політичну вагу обласної ради. Ви бачили, як на сесії швидко всі питання голосувалась, бо ми у комісіях і на фракціях всі питання опрацювали. У нас у фракції 100% відвідуваність сесій та комісій. Скажу, що нам як «владній» фракції було найважче, тим не менш у дискусії з Чернігівською ОДА ми все ж таки принципово стояли на захисті громад, відстоюючи відповідний розподіл додаткової дотації на користь місцевого самоврядування.

Повне відео за посиланням:

Джерело: Суспільне.Чернігів

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада,

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: