Новини

На Чернігівщині утворили 91 виборчий округ без порушень та у встановлені строки

На Чернігівщині утворено 91 виборчих округів. З них 7 сформовані Обласною ТВК, 18 – міськими комісіями, 28 – районними і 38 – селищними. Процедури відбулися вчасно, із дотриманням кворуму без встановлених порушень, згідно з інформацією спостерігачів ОПОРИ. Проте, без дискусій не обійшлося.

Процедура  утворення округів  мала розпочатися 5 вересня, після офіційного початку виборчого процесу, згідно з Постановою Центральної виборчої комісії «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів» від 28 серпня 2020 року № 204. Громадянська мережа ОПОРА відвідала засідання обласної, Чернігівської міської  та усіх районних ТВК в  Чернігівській області  та провела моніторинг їхньої роботи.

Виборчі округи та виборчі дільниці є складовими системи територіальної організації відповідних місцевих виборів. Так, відповідно до вищезгаданої постанови, територіальні та багатомандатні виборчі округи для організації та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад (виборчі округи) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією, яка встановлює результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради (далі – вибори депутатів місцевих рад).

Чернігівська обласна територіальна виборча комісія під час засідання 5.09.2020 утворила 7 виборчих округів з загальною кількістю виборців – 793 277 осіб. Відтак, депутати Чернігівської обласної ради отримають 64 мандати.

Під час поділу округів виникла незбалансованість за кількістю виборців у Ніжинському районі. Так, одна частина району – це округ №5 з  58344 виборців, а інша, округ №6 – з 125518 виборців. Частина членів обласної територіальної виборчої комісії була проти розподілу Ніжинського району на два округи в такому кількісному складі числа виборців та наголошувала на нерівномірному розподілі. При цьому, за інформацією спостерігачів ОПОРИ голова комісії на питання не відповідала і єдиним аргументом стало те, що Комарівська та Дмитрівська громади «звикли» належати до Бахмацької міської ради, що було можливим до нових змін в територіальному устрою. Не дивлячись на дискусії, інші версії не було заслухано та розглянуто й рішення про формування округів було прийнято більшістю голосів. Відео засідання:

Чернігівська міська ТВК на засіданні 6.09.2020 утворила 5 територіальних виборчих округів із загальною кількістю виборців 214 338 осіб. Відтак, депутати Чернігівської міської ради отримають 42 мандати.

Новгород-Сіверська міська ТВК на засіданні 5.09.2020 утворила 4 територіальні виборчі округи із загальною кількістю виборців 20053 осіб. Так, депутати Новгород-Сіверської міської ради отримають 26 мандатів.

Прилуцька міська ТВК на засіданні 05.09.2020 утворила 4 округи з загальною кількістю виборців 45655 осіб. Відтак, депутати Прилуцької міської ради отримають 34 мандати.

Ніжинська міська ТВК на засіданні 06.09.2020 утворила 5 округів з загальною кількістю виборців 53533 осіб. Відтак, депутати Ніжинської міської ради отримають 38 мандатів.

Першочергово за дане рішення проголосувало 9 членів комісії з 18 членів складу комісії. При цьому комісія рахувала кількість голосів зі складу 16 осіб (а не 18), тому що 2 особи не з’являлися на засідання і не прийняли присягу, і вважала що рішення про утворення округів є чинним. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, голова комісії через сумніви у правомірності рішення та недостатній кількості досвіду, зателефонувала у ЦВК і з’ясувала, що прийняте рішення не відповідає законодавству (а саме статті 36, пункту 12 Виборчого Кодексу України). Через що наступного дня 07.09.202 було зібрано членів комісії і затверджено округи (за проголосувало 12 членів з 12 присутніх). Тобто рішення не було змінене, але була необхідність прийняти рішення більшістю складу ТВК.

Нагадаємо, що статті 36, пункту 12 Виборчого Кодексу України рішення виборчої комісії після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків передбачених кодексом.

Чернігівська районна ТВК під час засідання 5.09.2020 утворила 7 територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців 355 394 осіб. Відтак, депутати Чернігівської районної ради отримають 54 мандати.

Новгород-Сіверська районна ТВК під час засідання 5.09.2020 утворила 5  територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців – 52715 осіб. Відтак, депутати Новгород-Сіверської районної ради отримають 38 мандатів.

Прилуцька районна ТВК під час засідання 06.09.2020 утворила 6 територіальних виборчих округів з загальною кількістю виборців 128559 осіб. Відтак, депутати Прилуцької районної ради отримають 42 мандати.

Ніжинська районна ТВК під час засідання 06.09.2020утворила 6 округів з загальною кількістю виборців – 187639 осіб. Відтак, депутати Ніжинської районної ради отримають 42 мандати..

Корюківська районна ТВК під час засідання 07.09.2020 уторила 4 округи з загальною кількістю виборців – 74871 осіб. Так, депутати Корюківської районної ради отримають 38 мандатів.

ОПОРА наголошує, що відповідно до частини 3 статті 201 Виборчого кодексу України територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець,

координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА

за виборами у Чернігівській області

тел.: +380937656931

e-mail: vysikanetsn@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Останні новини за категоріям(и): Вибори,

208 округ: впіймали поширювачів “чорного піару”

Співробітникам Бахмацького відділу поліції вдалося встановити осіб, які поширювали плакати з ознаками чорного піару в бік одного з кандидатів у народні депутати по виборчому округу №208. Як виявилося, один із причетних також змагається за мандат на цьому окрузі. Йдеться у…

ЦВК зареєструвала вже 13 кандидатів по 208 округу: троє – з прізвищем Гунько

Центральна виборча комісія станом на вчора зареєструвала вже 13 кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №208. 24 вересня ЦВК зареєструвала 13-им кандидатом 30-річного Ігоря Гунька. Окрім нього, є ще двоє з таким прізвищем Анатолій Григорович Гунько та Анатолій Миколайович…

СИЛА КОМАНДИ: «Слуга Народу» презентує кандидатів до рад Чернігівщини

18 вересня партія «Слуга Народу» провела свою обласну конференцію. Захід викликав неабиякий ажіотаж, адже саме тут мали затвердити списки кандидатів на участь у місцевих виборах. Справжні лідери своїх громад об’єдналися задля розвитку нашої держави в нових умовах та економічних реаліях….

Анатолій Гунько: «Йду в депутати по 208 виборчому округу, отримавши підтримку земляків»

Офіційний старт передвиборчої кампанії Анатолія Гунька, кандидата в народні депутати України по виборчому округу №208, розпочався зустріччю з партійним активом Чернігівської області у серці гетьманської столиці – Цитаделі Батуринської фортеці. Збори обласного осередку політичної партії «Слуга народу» відбулися на наступний…

Брудні технології на Чернігівщині: кандидатом по 208 округу зареєстровано двійника Гунька

Анатолій Гунько, 1976 року народження, балотується від партії «Слуга народу». Про те, що політсила висуває його кандидатом за 208 округом стало відомо 30 серпня. Анатолій Гунько – уродженець села Сальне Ніжинського району. За освітою – юрист, голова громадської організації «Правозахист…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: