Новини

Андрій Подорван: Ми надали конкретні пропозиції для покращення українського мовлення у прикордонних районах Чернігівщини

Учора, 14 вересня, відбулось онлайн-засідання робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ». Провела засідання народний депутат України Ірина Констанкевич, до роботи долучились народні депутати Євгенія Кравчук, Тетяна Циба, заступники голови правління ПАТ НСТУ Микола Чернотицький, Дмитро Хоркін, заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Микола Білоус, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль, заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван та представники інших прикордонних областей.

Як відомо, впродовж останніх років проблемним питанням для Чернігівщини є недостатнє покриття українським телесигналом, особливо у прикордонних районах. Водночас із 2014 року Чернігівської ОДА постійно актуалізує дане питання на всіх рівнях.

Так, на півночі області, у районах, що межують з країною агресором, поширюється сигнал російських FM-радіостанцій та ефірних телемовників. Це негативно позначається на стані захищеності інформаційного простору України. Перетворює місцевих жителів на об’єкт інформаційного впливу країни-агресора.
За даними ТОВ «Зеонбуд», доступ до вітчизняного цифрового ефірного телебачення має близько 90% населення Чернігівщини.

– За оцінками облдержадміністрації, з урахуванням скарг жителів області та за інформацією представників місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, показники ТОВ «Зеонбуд» завищені. За його словами, відсутній або невпевнений прийом вітчизняного цифрового телесигналу охоплює до 30% Чернігівської області, переважно на прикордонній території. Близько 20% населення має складнощі з доступом до українського телерадіомовлення, – зазначив Андрій Подорван.

За даними дослідження, проведеного наприкінці травня цього року серед місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, у Городнянському районі незадовільний сигнал вітчизняного цифрового ефірного телебачення спостерігається у 33 населених пунктах. У Корюківському районі — у 39 населених пунктах. У Новгород-Сіверському районі — у 77 населених пунктах, включно із районним центром. У Ріпкинському районі — у 53 населених пунктах, включно із районним центром. У Семенівському районі — у 16 населених пунктах, включно із районним центром. У Сновському районі — у 25 населених пунктах, включно із районним центром.

Крім того, наявні скарги на проблеми з трансляцією цифрового ефірного телесигналу і в інших частинах області — у населених пунктах Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Ічнянського, Козелецького, Менського, Сосницького, Срібнянського, Талалаївського районів.

– Вже 6 років поспіль обласна державна адміністрація озвучує питання щодо збільшення покриття області телесигналом. Зокрема, зверталася до Президента України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, ТОВ «Зеонбуд», Кабінету Міністрів України, Міністерства інформаційної політики України, – додав Андрій Подорван.

Чернігівщина не єдина область з проблемою покриття українським телерадіосигналом. Така ж ситуація у Сумській, Харківській, Волинській та Рівненській областях.

За результатом обговорення, прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та Комітету з питань бюджету з пропозицією включити до Державного бюджету на 2021 рік фінансування будівництва мультиплексу МХ-7. Також вирішили обговорити питання концепції регіонального мовника з членами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. У свою чергу, Чернігівська ОДА надала конкретні пропозиції щодо посилення потужності передавачів у 4 точках регіону, а також локації для можливого будівництва малопотужних веж з передавачами вздовж кордону з РФ.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Влада, експерти та ЗМІ: як оцінюють закон про медіа

Форум “Медіа-2021: реформи, виклики, можливості” зібрав 10 червня у Києві представників центральних та регіональних медіа, експертів, відомих журналістів та блогерів, а також народних депутатів, які працюють у напрямі комунікацій та інформаційної політики. Перша і головна дискусія – про майбутнє медіа,…

Гроші громад: скільки і від кого надійшло податків у бюджети за 4 місяці 2021 року

До місцевих бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині протягом січня-квітня 2021 року надійшло понад 2,2 млрд грн податків і зборів. Це на 326 млн (17%) більше за минулорічний показник за такий же період. Зростання надходжень відбулося по основних бюджетоформувальних податках: податку…

Зеленський призначив очільника Чернігівської РДА

Чернігівську райдержадміністрацію очолить Василь Тройна. Відповідне розпорядження 7 червня підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє Суспільне.Чернігів. У коментарі новопризначений голова повідомив, до обов’язків приступить після представлення. Коли воно відбудеться поки не відомо. Нині ж Василь Тройна ознайомлюється з своїми обов’язками та…

Як підвищити ефективність роботи комунальних підприємств

У Чернігівській обласній раді проаналізували діяльність комунальних підприємств у кварталі 2021 року. До обговорення фінансово-економічних результатів та планів роботи долучився голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов. Як свідчить…

Нові Ігрові Автомати Привертають Більше Гравців. У чому Причина

Всупереч розхожій думці популярність онлайн казино нікуди не зникає, а лише зростає з часом. Однією з об’єктивних причин цього процесу є очевидне поліпшення сервісів в найбільш відомих закладах нової хвилі. Вони успішно долають недоліки старої школи і пропонують користувачам нові…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: